Erste kommentár Az ellentétek dacára, láthattuk a jó együttműködést az orosz és a szövetséges haderő között Szíriában. Így talán nem is meglepő, hogy egyesek már nem is várnak...
Az ellentétek dacára, láthattuk a jó együttműködést az orosz és a szövetséges haderő között Szíriában. Így talán nem is meglepő, hogy egyesek már nem is várnak további szankciókat az amerikaiak részéről Oroszország ellen, legalábbis ilyen híreket szellőztetett meg a Washington Post. Ráadásul az oroszok az USA ellen bevezetendő szankciókról szóló szavazást erről a hétről május 15-re tolták. Ez is az enyhülés jeleként fogható fel. Sőt 65 évnyi csatákkal tűzdelt tűzszünet után úgy tűnik, hogy a két Korea végre békét köt a közeljövőben! Ezek a hírek pedig alapvetően jók a piacok szempontjából.
Így talán nem meglepő, hogy a mai napon a DAX és a BUX index esetében is emelkedésre számítunk.
Ismét 1% alatti elmozdulást mutattak a tengerentúli indexek tegnap. A Dow 0,9%-kal, az S&P500 0,8%-kal, a Nasdaq 0,7%-kal emelkedett. Ezzel a Dow elérte a csökkenő trendvonal felső élét, míg az S&P500 a 30 napos mozgóátlagot. Amennyiben továbbra is kitartanak a kedvező gyorsjelentések, az segíthet az indexeknek áttörni a kritikus szinteket, ami megágyazhat egy komolyabb emelkedésnek.
Elsöpörte a várakozásokat a Netflix első negyedéves gyorsjelentésében. A negyedév során 7,41 millió új felhasználó csatlakozott az online streaming szolgáltatóhoz a konszenzus által várt 6,43 millióval szemben. Ezzel már 125 millió felhasználója van a Netflixnek. A most folyó negyedévre további 6,2 millió új felhasználóval számol a cég a várt 4,8 millióval szemben. A profit és árbevétel soron a várakozásoknak megfelelően teljesített a cég és 3,7 milliárd dolláros árbevételen (+43% év/év) 0,64 dolláros tisztított EPS-t ért el. A most folyó negyedévre 0,79 dolláros tisztított EPS-t vár a menedzsment az elemzők által becsült 0,65 dollárral szemben. A szolgáltatáshoz soha ennyi új felhasználó még nem csatlakozott, mint a mostani negyedévben, mindezt úgy, hogy az utóbbi hónapokban a legtöbb térségben árat emelt a cég. A bombaerős számok természetesen nem maradtak árfolyamhatás nélkül, 5%-kal emelkedett a papír piaczárást követően.
A Washington Post értesülései szerint Donald Trump nem fog újabb szankciókat kivetni Oroszországra, amíg nem kerül sor újabb atrocitásra a felek között. Sőt, a hozzá közel álló források szerint a nemrég kivetett szankciók élesítésében sem volt biztos. Eközben az oroszok a válaszlépésükről szóló szavazást május 15-re tolták ki a parlamentben, így minden bizonnyal egy hallgatólagos egyezmény szemtanúi lehetünk a két fél között. Ez pedig az orosz eszközök visszaárazódásához vezethet a következő napokban.
Az elmúlt hat hónapot tekintve februárban nőtt a legnagyobb mértékben Kína amerikai állampapír-állománya. A növekmény 8,5 milliárd dollárt tett ki, ezzel közel 1.200 milliárd dollárnyi amerikai állampapírt tart Kína. Ebből az látszik, hogy az amerikai állampapírok iránt továbbra is van kereslet, Kína pedig nem akar egyfajta válaszlépésként az állományból leépíteni, mert azzal ők maguk is rosszul járnának.
A makrogazdasági elemzéseiről híres, kötvénybefektetésekkel foglalkozó globális befektetési alap, a PIMCO adhatja a Fed következő alelnökét Richard Clarida, közgazdász személyében. Clarida Stanley Fischler korábban megüresedett helyét töltené be. Donald Trump jelölését követően az Amerikai Szenátusnak még rá kell bólintania a kinevezésre.
Hullámzó teljesítményt nyújtottak az ázsiai indexek. A Nikkei stagnált, a Hang Seng 0,3%-ot, a Shanghai index 0,6%-ot csökkent.
Hamarosan tőzsdére mehet a Xiaomi, ami a Gartner piackutató cég szerint 2017 utolsó negyedévében a világ negyedik legnagyobb okostelefon gyártója volt. Az okostelefonok mellett a cég egyéb szórakoztató eszközöket is gyárt, mint például tablet, laptop, okosotthonhoz szükséges elektronikai eszközök. A társaságot a hongkongi tőzsdére tervezik bevezetni. Piaci kapitalizációja becslések szerint akár a 100 milliárd dollárt is elérheti majd, vagyis az elmúlt évek legnagyobb IPO-ja jöhet.
Az első negyedévben a kínai GDP a várakozásoknak megfelelően 6,8%-kal bővült. A fő növekedési tényező a belső fogyasztás. Ugyanis az év első három hónapjában a kiskereskedelmi forgalom 10,1%-kal, míg az ipari termelés 6,8%-kal bővült, a beruházások pedig 7,5%-os növekedést mutattak. A részletesebb bontásból látható, hogy az online kiskereskedelmi forgalom 35,4%-kal bővült év/év alapon.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon pozitív hangulat uralkodott ma reggel.
Tegnap tartotta közgyűlését a Waberer’s. Lajkó Ferenc vezérigazgató egy interjúban elmondta, hogy osztalékra legkorábban a 2019-es eredmény után lehet számítani. A cég tovább bővítené flottáját itthon és Lengyelországban. Akvizíciókra Csehországban és Szlovákiában látnak lehetőséget.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.