Erste kommentár Miközben a hozamok már oszcillálva mozognak a technikai szintek felé, azaz fölfelé, addig az EURUSD keresztben egyre erőteljesebbé válik a fordulat. Persze kérdés, hogy a 30 napos mozgóátlagot át...
Miközben a hozamok már oszcillálva mozognak a technikai szintek felé, azaz fölfelé, addig az EURUSD keresztben egyre erőteljesebbé válik a fordulat. Persze kérdés, hogy a 30 napos mozgóátlagot át tudja-e ütni az árfolyam. Különben technikailag az a német hozam az 1-1,2 százalékos tartományba, míg az amerikai 10 éves 3 százalék környékére emelkedhet. Azaz nincsenek messze az elsődleges szintektől. Mindeközben a nagy esést követően a piac megnyugodni látszik. Őrült emelkedést követően (december-január), őrült gyors korrekció volt. Egyelőre a támaszok a legtöbb esetben működtek, de a technikai ellenállás szintek nem lettek még visszatesztelve (DAX, S&P500), vagyis az a helyzet állt elő, hogy a ma várható csökkenés ellenére még majd mehetünk valamennyit fölfelé a közeljövőben, hogy aztán folytassuk a csökkenést (valameddig). A hosszabb távú kilátások pedig továbbra is jónak mondhatók! Ezt a ma reggel megjelent kínai és német kereskedelmi adatok is alátámasztják.
Összességében a DAX és a BUX index estében is csökkenésre számítunk a mai napon.
Tovább tart a hullámvasút az amerikai piacokon, az S&P500 tegnap 1%-os pluszból 0,5%-os mínuszba fordult nap végére. Eközben a Nasdaq 0,9%-kal esett, a Dow azonban csupán 0,1%-kal.
A vártnál kisebb veszteségről számolt be a Tesla negyedik negyedéves gyorsjelentésében, ráadásul Elon Musk szerint 2018-ban eljöhet a fordulat és fenntartható módon profitábilissá válhat a cég. Az egy részvényre jutó tisztított veszteség 3,04 dollár lett a várt 3,20 dollárral szemben, míg a 3,3 milliárd dolláros árbevétel megegyezett a konszenzussal. A Model 3-ra korábban bejelentett gyártási ütemhez ragaszkodik a cég, azaz a mostani negyedév végére heti 2.500 darab gördülhet le a futószalagról, míg a második negyedév végére már heti 5.000 darab. A vállalat előrejelzése szerint 2018-ban kicsivel több pénzt égethet el, mint 2017-ben (3,4 milliárd dollár), ami kicsit agresszívabb költekezést vetít előre, mint amit az elemzők vártak. Az árfolyam 0,5%-os esést mutatott piaczárás után.
Az Amerikai Szenátus republikánus és demokrata vezetői tegnap bejelentették, hogy megállapodásra jutottak a költségvetés kérdésével kapcsolatban, és egy 2019. március elejéig szóló költségvetési tervezetet dolgoztak ki. A szenátusi szavazás a tervezetről ma várható, valószínűleg jóváhagyják, majd szintén még ma a Képviselőház is szavazhat. Ha ők is megszavazzák, két év alatt 300 milliárd dollárral növelheti a költségvetés mozgásterét a mostani limitekhez képest, aminek kicsivel több, mint a felét hadi kiadásokra fordíthatják. Infrastruktúrafejlesztésre valóban 20 milliárd dolláros extra keret kerülhet elkülönítésre. A migráció kérdését a tervezet nem érintette.
Az elmúlt napokban tapasztalható részvénypiaci volatilitás ellenére továbbra is támogatja az alapkamat fokozatos emelését John Williams, a San Francisco-i Fed elnöke. Véleménye szerint a gazdaság jó úton halad, ezt pedig az utóbbi napokban megnövekedett részvénypiaci voaltilitás nem befolyásolja. A piac ezt kicsit másképpen gondolja, ugyanis a márciusi kamatemelés valószínűsége az elmúlt napok fejleményeit követően 10%-kal visszaesett, noha így is 90% közelében áll.
Vegyesen teljesítettek ma az ázsiai indexek. A Nikkei 1,1%-ot, a Hang Seng 0,3%-ot csökkent. A Shanghai index viszont 1,4%-ot esett, valószínűnek tartjuk, hogy Kínában a kormányzati beavatkozás hatására elhúzódnak a pozíciózárások, ezzel bár elkerülték a méretes esést hétfőn, de pár napig elnyújtották a csökkenő trendet.
Kínában az export 11,1%-kal, az import pedig 36,9%-kal ugrott meg év/év alapon januárban, dollárban számítva. Mindkét érték meghaladta a piaci várakozásokat. Az adatot befolyásolhatta az is, hogy idén a holdújév későbbre esik, mint tavaly, így az egyhetes leállás időzítése jelentősen befolyásolja a külkereskedelem alakulását is. Emellett a nyersanyagok áremelkedése is jelentős hatást gyakorolt.
A japán jegybank elnöke, Haruhiko Kuroda ismét megerősítette, hogy még túl korai a jegybanki lépések kivezetéséről tárgyalni. Nyilatkozata nem okozott meglepetést.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon negatív hangulat uralkodott ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.