Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Tőzsdei termékké vált a bitcoin

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2017. december 11.   09:07

Erste kommentár Tegnap este a chicagói tőzsdén elindult a határidős kereskedés a bitcoinnal. Nem meglepő módon az első napon óriási volatilitás jellemezte a kereskedést, és napon belül kétszer is fel kellett...

Erste kommentár

Tegnap este a chicagói tőzsdén elindult a határidős kereskedés a bitcoinnal. Nem meglepő módon az első napon óriási volatilitás jellemezte a kereskedést, és napon belül kétszer is fel kellett függeszteni a kereskedést, először 10%-os, majd 20%-os elmozdulást követően. Az alaptermékül szolgáló bitcoin óriási volatilitásával a határidős piac sem tud mit kezdeni, pontosabban rendkívül szigorú margin követelményekkel próbálja megakadályozni, hogy jelentős tőkeáttétellel lehessen spekulálni az árfolyam emelkedésére vagy éppen csökkenésére. A margin mértéke ugyanis döbbenetesen magas, 44%, vagyis egy 15.000 dolláros kontraktus felvételéhez minimum 6.600 dolláros letét szükséges. Tőzsdei termékként való megjelenésével legalább a partnerkockázat csökken (a bitcoin lopások többsége a bitcoin „tőzsdéknek” nevezett átváltó oldalakhoz kötődtek), de a bitcoin lényegén és finoman fogalmazva is vegyes megítélésén a tőzsdei jelenlét sem fog változtatni. Sőt, lehet, hogy pont gyorsítani fogja a folyamat buborék jellegét.


A tőkepiaci befektetők a héten elsősorban a jegybankoktól várhatnak iránymutatást, hisz a Fed, a BoE és az EKB is kamatdöntő ülést fog tartani.


A mai kereskedésben oldalasára számítunk a BUX indextől, mely pénteken a 30 napos mozgóátlagon fejezte be a kereskedést, ami ma támaszként szolgálhat az árfolyam számára.

Komoly költségcsökkentésbe kezd a Teva

Kitartott a jó hangulat az amerikai tőzsdéken a pénteki kereskedésben. A Dow 0,5%-kal, az S&P500 0,6%-kal, a Nasdaq 0,4%-kal emelkedett.


További létszámleépítések következhetnek a Teva-nál a Bloomberg értesülései szerint, ezúttal 10 ezer alkalmazott elbocsátására kerülhet sor. Ez a teljes létszám nagyjából 15%-a. A vállalat a következő két évben 1,5-2 milliárd dolláros költségcsökkentést tervez, hogy maradéktalanul eleget tudjon tenni adósságfizetési kötelezettségeinek. Ennek nagyjából felét a kutatás és fejlesztési kiadásokon spórolná meg, amelynek döntő részét a munkaerőköltségek teszik ki. A Bloomberg által meg nem nevezett források szerint a vállalat nem készül tőkeemelésre a közeljövőben. A Teva élére kinevezett új vezérigazgató, Kare Schultz december közepén jelentheti be az intézkedések pontos részleteit, amit kiemelt figyelemmel kísérhetnek a befektetők. A hírekre az amerikai kereskedésben pénteken 7%-ot emelkedett az árfolyam.


Pénteken Donald Trump aláírta a Képviselőház és a Szenátus által is megszavazott áthidaló költségvetési törvényt, így december 22-éig újfent nem kell aggódni az amerikai adósságplafon miatt.


Elmaradt a várakozásoktól a Michigani Egyetem feldolgozóipari indexe a decemberi előzetes adatok szerint. Az index értéke 96,8 pontra esett vissza az előző havi 98,5 pontos értékről, míg a konszenzus 99 pontot várt.

Nem kell aggódni a kínai infláció miatt

Optimistán indult a hét a távol-keleti piacokon. A Nikkei 0,6%-ot, a Shanghai index 0,8%-ot Hang Seng 0,9%-ot emelkedett.


Novemberben mindössze 1,7% volt a kínai infláció, alulmúlva az 1,8%-os várakozást és az egy hónappal korábbi 1,9%-os értéket is. A termelői árindex a várakozásokkal összhangban 5,8%-ra mérséklődött a korábbi 6,9%-ról. Az alacsony infláció azt mutatja, hogy a laza monetáris kondíciók továbbra is fennmaradhatnak Kínában is és nem kell a pénzügyi szigorítástól tartani.


A kínai felügyelet a bankok kérésére másfél évvel kitolhatja a vagyonkezelési tevékenységre vonatkozó új, szigorú szabályozás életbe léptetését, így az 2019. június vége helyett csak 2020 év végén lépne hatályba. A határidő hosszabbítás elsősorban a pénzügyi szektor számára lenne pozitív.

Határidős piacok

Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon pozitív hangulat uralkodott ma reggel.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

SZTORI

Tájékoztatásul közöljük az Erste Befektetési Zrt. 2025. év végi időszakra vonatkozó fontosabb...

Gazdasági naptár 2026-ra

Gazdasági naptár 2026-ra

SZTORI

A 2026-os évre készülve összegyűjtöttük a legfontosabb gazdasági és politikai eseményeket,...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben