Erste kommentár Ma piaczárás után besűrűsödnek a magyar események. Zárás után jelent a Magyar Telekom, majd holnap hajnalban a Richter. Az előbbi eredménye szerintünk 15 milliárd forint lehet...
Ma piaczárás után besűrűsödnek a magyar események. Zárás után jelent a Magyar Telekom, majd holnap hajnalban a Richter. Az előbbi eredménye szerintünk 15 milliárd forint lehet (piac 13,3 milliárdot vár), míg az utóbbi 14,5 milliárdot érhetett el az idei harmadik negyedévben. Mind a kettő növekedés a tavalyi értékekhez képest. Az Mtel esetében az IT szolgáltatások és a mobil adat, amely húzhatta mind az árbevételt, mind a profitot. Azt gondoljuk, hogy a forradalmi váltás, neveztessen a fogyasztó rakja össze a csomagot az igényeinek megfelelő adat és hang szolgáltatásra, segítette a bevételek és a profit növekedését. Ugyanakkor a júliusban bevezetett egységes európai roaming már nem éreztette hatását, hiszen az Mtel az új csomagokra való átállás jegyében ezt gyakorlatilag már a második negyedévben bevezette. A Richter esetében növekedett az árbevétel az új termékeknek és az orosz piacnak köszönhetően, és a profitabilitás is javult az első félév átlagához képest. Az előbbi esetében leginkább a cariprazinra kell gondolni, amely az Erste számításai szerint 15 millió dollár (4 milliárd forint) royalty bevételt is hozhatott. Mindezek ellenére az operatív eredmény kissé csökkenhetett, míg a pénzügyi eredmény javulhatott tavalyhoz képest, s ennek eredőjeként a nettó profit 6-7 százalékkal emelkedhetett a július-szeptember periódusban.
A mai napon oldalazásra számítunk mind a DAX, mind a BUX indexben.
Stagnálással zárta a tegnapot a Dow és az S&P500, míg a Nasdaq 0,3%-ot veszített értékéből.
A várt 180,5 millióval szemben csupán 178 millióra nőtt a Snapchat felhasználók száma a harmadik negyedévben, a megelőző negyedévi 173 millióról. Ezzel a felhasználók számának növekedési üteme továbbra sem meggyőző, ráadásul a 208 millió dolláros árbevétel is elmaradt a 235,5 milliós várakozástól. A gyenge számok publikálását követően a vállalat vezérigazgatója, Evan Spiegel bejelentette, hogy új dizájnt fog kapni az alkalmazás, ami rövidtávon nagy valószínűséggel befolyásolhatja a szokásos üzletmenetet. Evans szerint erre azért van szükség, mert sokan panaszkodnak, hogy nem tudják megfelelően használni az alkalmazást. Az újítás komoly bizonytalansággal jár, ugyanis a maga a cég sem tudja, hogy hogyan fognak majd reagálni rá a felhasználók. Az árfolyam a hírekre 17%-ot esett piacnyitást követően.
A tervezettnél tovább húzódhat az amerikai adóreform bevezetése (amennyiben valóban bevezetésre kerül), azt követően, hogy egyre több ütközési pont körvonalazódik a Képviselőház és a Szenátus elgondolása között. A Washington Post szerint a Szenátus csupán 2019-től vágná vissza a társasági adókulcsot, emellett pedig még kevesebb adókedvezményt tenne elérhetővé a gazdagabb rétegek számára.
Kis elmozdulásokat láthattunk ma az ázsiai piacokon. A Nikkei 0,1%-ot, a Hang Seng 0,2%-ot veszített értékéből, míg a Shanghai index 0,1%-ot emelkedett.
Adókedvezményeket biztosítana a japán kormány azon vállalatoknak, amelyek 3%-kal vagy annál többel emelik dolgozóik bérét, nyilatkozta Shinzo Abe miniszterelnök koalíciós partnere. Abe már korábban hasonló mértékű béremelést szorgalmazott a vállalatoknál, azonban mindeddig sikertelenül. A mostani lépés egy sokadik próbálkozást jelent a makacsul alacsony infláció elleni harcban, ami legutóbb szeptemberben 0,7%-os emelkedést mutatott, ami még mindig jócskán elmarad a jegybank 2%-os céljától.
A várthoz közel, 6,9%-kal bővült a kínai export év/év alapon októberben a megelőző havi 8%-os bővülést követően. Eközben az import bővülése kisebb mértékben felülmúlta a várakozásokat és 17,2%-kal növekedett év/év alapon az előző havi 18,6%-ot követően.
Az amerikai határidős indexek a negatív tartományban voltak ma reggel, az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX pluszban volt.
A MOL és a partnere, a Pakistani Oilfields bejelentése szerint a Makori East-06-os kútban szénhidrogén találatot ért el a két vállalat. A kút a tesztelés után napi 1.817 hordó egyenértékes kondenzátumot és 4,63 millió köbláb gázt termel ki. A termelés 2018 februárjában indulhat el. A MOL-nak 10%-os részesedése van a Tal blokkban, ahol ez a mező található. Pakisztán a MOL legsikeresebb külföldi beruházása, a mostani találat 0,3%-kal emelheti a teljes szénhidrogén termelést.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.