Erste kommentár Tegnap jó makrogazdasági adatok láttak napvilágot az USA-ban. A kiskereskedelmi forgalom bővülése meghaladta a várakozásokat, de a szenzáció a New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index nagy...
Tegnap jó makrogazdasági adatok láttak napvilágot az USA-ban. A kiskereskedelmi forgalom bővülése meghaladta a várakozásokat, de a szenzáció a New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index nagy ugrása volt. 2014 óta nem látott szintre, 15 ponttal 25 pontra ugrott a mutató. Ez is segítette a dollár erősödését, így az EUERUSD a 20 napos mozgóátlag alá esett. Erre nem volt példa 2 hónapja, de akkor a szint megfogta a mozgást. Így kíváncsian figyeljük az elkövetkező időszak fejleményeit. Nevezetesen arra vagyunk kíváncsiak, hogy át tudja-e törni az árfolyam azt a technikai szintet. Ebben persze, mint katalizátor szerepet játszhat a ma megjelenő Fed jegyzőkönyv a július 25-26-i ülésről. Ebből pedig esetleg megtudhatunk valamit a mennyiségi lazítás kivezetéséről.
Mindenesetre a szituáció azért is érdekes, mert a DAX index is a 20 napos mozgóátlagra érkezett, amelyről a tegnapi kereskedésben első körben lefordult, de akár egy sikeres támadás és áttörés is kialakulhat a közeljövőben. A kettő pedig összefügg. Az erősödő euró gyilkolja a DAX indexet, míg vica versa pozitív hatást láthatunk általában. Ez igaz a forintra is, de fordítva. Erősödő dollárra gyengülő forintot kéne látnunk.
Ma erősödő DAX-ra és enyhén emelkedő BUX indexre számítunk.
Minimális elmozdulással zárták a keddet a vezető amerikai indexek. Az S&P500 és a Nasdaq 0,1%-ot veszített értékéből, a Dow stagnált.
16 milliárd dollár értékben kötvényeket bocsátott ki tegnap az Amazon, hogy fedezze a Whole Foods Market közel 14 milliárd dolláros akvizícióját. 3,5 milliárd dollárnyi 10 éves kötvény csupán 0,9 százalékponttal az amerikai 10 éves hozam felett ment el, míg vállalat eredetileg egy 1,1 százalékpontos hozamprémiumot célzott meg. A kibocsátáshoz közel álló források szerint a cég által kibocsátott mind a hat lejárat esetében hasonló tendencia volt megfigyelhető. A legrövidebb lejárat 3 év, míg a leghosszabb 40 év volt.
Stanley Fischer Fed alelnök szerint „veszélyes és rendkívül szűklátókörű” lenne 10 évvel a gazdasági válság után enyhíteni a nagy amerikai bankok szabályozásán az USA-ban. A kisebb bankok esetében azonban támogatná a deregulációt.
Vegyes teljesítményt nyújtottak az ázsiai indexek. A Shanghai 0,3%-ot csökkent, a Nikkei stagnált, a Hang Seng index viszont 0,6%-ot emelkedett.
Az IMF friss prognózisa szerint 2018 és 2020 között átlagosan 6,4% lehet a kínai GDP növekedési üteme a korábbi 6%-os előrejelzés helyett. Az IMF szakértői ugyanakkor aggodalmukat fejezték ki a vállalati szektor magas és még tovább növekvő eladósodottsága miatt.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.