Erste kommentár Amerikában már ma elkezdenek ráhangolódni a holnapi Függetlenség napjára, így a tengerentúlon ma csak rövidített kereskedés lesz, holnap pedig zárva tartanak majd a piacok. A nyár...
Amerikában már ma elkezdenek ráhangolódni a holnapi Függetlenség napjára, így a tengerentúlon ma csak rövidített kereskedés lesz, holnap pedig zárva tartanak majd a piacok. A nyár beköszönte mellett még ez is annak az irányába mutat, hogy a hét első felében csak visszafogott érdeklődés mutatkozhat a részvénypiacok iránt.
Pedig a hangulat kedvező, így alacsony forgalom mellett emelkedésre számítunk a német és a magyar részvénypiacon is.
Vegyesen zárták a pénteki kereskedést a vezető amerikai részvényindexek. Az S&P500 0,15%-ot, a Dow 0,29%-ot emelkedett, míg a Nasdaq 0,06%-ot veszített értékéből.
Három éves csúcsára emelkedett a chicagói beszerzési menedzser index júniusban. Az elemzők 58 pontos értéket vártak az előző havi 59,4-et követően, azonban a mutató egészen 65,7 pontra emelkedett.
Továbbra is optimisták a fogyasztók a tengerentúlon. A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe 94,5 ponton stagnált júniusban az előzetes adatok szerint, ami nagyon közel esik az elemzők várakozásához is. Ez biztató előjelnek számít azt követően, hogy a pénteki amerikai makroadatokból még az tükröződött, hogy a növekvő a személyi jövedelmek ellenére nem akarnak hasonló mértékben költeni a fogyasztók.
Holnap a Függetlenség napja miatt nem lesz kereskedés az amerikai részvény- és kötvény piacokon és már ma is csupán rövidített kereskedés lesz, magyar idő szerint 19 óráig tartanak nyitva a tengerentúli piacok.
Alig mozdultak ma reggel az ázsiai részvényindexek. A Nikkei, a Hang Seng és a Shanghai index is 0,1%-nál kisebb mértékű emelkedést mutat eddig.
A kínai Caixin feldolgozóipari beszerzési menedzser index 50,4 pontra emelkedett a korábbi 49,6 pontról. Az, hogy az index értéke ismét 50 pont fölé került, gazdasági expanziót mutat.
A japán jegybank által végzett Tankan felmérés alapján a második negyedévben még a vártnál is nagyobb mértékben javult a japán vállalatok körében az üzleti hangulat. A nagyvállatok esetében 2014 márciusa óta nem láttunk hasonló értékeket.
A japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index végleges júniusi értéke 52,4 pont lett, míg az előzetes érték 52,0 pontot mutatott csak.
Donald Trump vasárnap a kínai és a japán elnökkel is egyeztetett Észak-Korea helyzetéről.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacok a pozitív tartományban voltak ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.