Erste kommentár Ma reggel publikálta első negyedéves eredményét a Richter, amely messze meghaladta a várakozásokat és 70 százalékkal múlta felül a tavalyi első negyedéves eredményt. Habár Magyarország...
Ma reggel publikálta első negyedéves eredményét a Richter, amely messze meghaladta a várakozásokat és 70 százalékkal múlta felül a tavalyi első negyedéves eredményt. Habár Magyarország kivételével minden régióban növelni tudta az árbevételét, a jó eredmény mégis inkább az erős orosz teljesítménynek és a felértékelődő rubelnek köszönhető. Ugyanakkor továbbra is jól szerepel a cariprazine az USA-ban, amelynek az árbevétele 50 millió dollár közelébe érhetett az első negyedévben, s így jó eséllyel elérheti idén a 200 millió dolláros árbevételt (konzervatív megközelítésben), amely duplázás közeli érték év per év alapon. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy tavaly az első negyedévet egy 3,5 milliárd forintos átértékelés (kínai tulajdonrész növelés) is emelte, akkor az üzemi eredmény nem „csak” 7,6 százalékkal, hanem inkább 40 százalék körüli értékkel emelkedett. Egy szó mint száz, a csökkenő bruttó fedezet hányad ellenére, amely az Esmya, Bemfola és Grünenthal portfólió magasabb amortizációjának és az alacsony fedezeti hányadú román értékesítés megugrásának köszönhető, ez az eredmény jónak tekinthető. Így pozitív árfolyam reakcióra számítunk, de ne feledjük, hogy a cég a reggeli órákban sajtótájékoztatót tart, ahol valószínűleg kellően konzervatív lesz a menedzsment a jövő tekintetében, ahogy ezt már megszoktuk jó eredmények közzététele esetén. Vagyis érdemes lesz figyelni a híreket.
A mai napon a DAX tovább oldalazhat, amely akár kis emelkedésben is lecsapódhat. Mindeközben elsősorban a Richternek köszönhetően valamiféle emelkedést várunk a BUX indexben. Azt se feledjük el, hogy a MOL részvények ma már osztalékszelvény (625 forint) nélkül forognak, s így ennyivel lejjebb nyithat a papír, de ezzel a BUX indexet kiigazítják.
Nem mutattak jelentős elmozdulást az amerikai részvényindexek a tegnapi nap folyamán, mind a három vezető index stagnálással fejezte be a kereskedést.
A Fed clevelandi elnöke, Loretta Mester szerint a Fed-nek folytatnia kell a kamatok fokozatos emelését, ugyanis ez szükséges ahhoz, hogy ne váljon túlfűtötté a gazdaság. Amennyiben a jegybank arra kényszerülne, hogy gyorsabb ütemben emeljen kamatot, az egy esetleges recesszió kockázatát is magában hordozná Mester szerint. Az első negyedéves gyenge fogyasztói kiadásokat követően azok visszapattanásával számol Mester az év hátralevő részében.
James Bullard, a Saint Louis-i Fed elnöke szerint a márciusi inflációs adatok csalódást keltőek voltak, azonban továbbra is úgy gondolja, hogy még idén év végére eléri inflációs célját a Fed. Bullard többnyire lazább monetáris politikát támogat, mint a régiós Fed kormányzók többsége, ám most úgy nyilatkozott, hogy szerinte az alapkamat a gazdaságnak megfelelő helyen tartózkodik.
Vegyes teljesítmény jellemezte az ázsiai piacokat. A Hang Seng 0,4%-ot emelkedett, míg a Shanghai index 0,3%-ot, a Nikkei pedig 0,1%-ot csökkent.
A Moody’s arra figyelmeztetett, hogy a japán jegybank lesz a japán állam legnagyobb hitelezője. A BoJ már most is a kibocsátott állampapír állomány 40%-át birtokolja, ami még tovább emelkedhet. Egyrészt a japán kötvényvásárlási program leállítása egyelőre még nem várható, másrészt a lakosság kötvényvásárlási képessége is csökkenhet az öregedő társadalom és az alacsony hozamok miatt. A japán államkötvények A1 besorolással és stabil kilátással rendelkeznek a Moody’s hitelminősítőnél.
Koreában ma rendkívüli választásokat tartanak, melynek célja, hogy a korrupcióba került Park Geun-hye utódját megválasszák.
A japán jegybank elnöke, Haruhiko Kuroda szerint a következő költségvetési évben továbbra is elérhető lesz a jegybank 2%-os inflációs célja. A piac ugyanakkor pesszimista ezzel a célkitűzéssel kapcsolatban.
Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow 0%-on állt, az S&P és a Nasdaq mínuszban, míg a DAX pluszban volt.
A részvényenként 625 forintos osztalék kifizetése május 17-én kezdődik.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.