Erste kommentár Sok mindent történt miközben ünnepeltünk. Az USA ledobta a világ legnagyobb, nem nukleáris bombáját, Amerika türelme elfogyott Észak-Koreával szemben. A törökök pedig megszavazták az...
Sok mindent történt miközben ünnepeltünk. Az USA ledobta a világ legnagyobb, nem nukleáris bombáját, Amerika türelme elfogyott Észak-Koreával szemben. A törökök pedig megszavazták az áttérést az elnöki rendszerre. Ráadásul most vasárnap jön a francia elnökválasztás első fordulója, ahol könnyen előfordulhat, hogy Marine Le Pen nyer, aki fej-fej mellett (~25százalék) vezeti a népszerűségi listát Emmanuel Macron független jelölttel. Ugyanakkor annak valószínűsége, hogy a választásokat a szélsőjobboldali Le Pen nyeri, cirka 30 százalék körül van, hiszen támogatottsága viszont nagyon kicsi. Mindettől függetlenül egy kis aggodalmat azért okozhat az esetleges győzelme. Ami szerintünk figyelemre méltó, s már a holland választásoknál is láthatón volt, hogy az inga a szélsőségek felől mintha elkezdett volna visszalengeni a centrum felé. A török népszavazásnál látható, a korábbinál sokkal kiegyenlítettebb eredmény is ezt sugallja.
A növekvő szír, koreai és egyéb kockázatok ellenére a piacok továbbra is optimista üzemmódban vannak. Így a mai napon mind a DAX, mind a BUX esetében emelkedésre számítunk.
Emelkedéssel tértek vissza az ünnepekről a vezető amerikai indexek a hétfői nap folyamán. Az S&P500 0,86%-ot, a Dow 0,9%-ot, a Nasdaq 0,89%-ot tudott emelkedni.
Közétette első negyedéves gyorsjelentését a Netflix. A vállalat a vártnak megfelelő 2,64 milliárd dolláros árbevételen 0,4 dolláros tisztított EPS-t ért el, ami kisebb mértékben felülmúlta a 0,37 dolláros várakozásokat. A második negyedévre részvényenként 0,15 dolláros profitot vár a vállalat, ami elmarad a 0,23 dolláros várakozásoktól. Pozitív azonban, hogy szintén a második negyedévre a vállalat 3,2 millió új felhasználó csatlakozását várja, míg a várakozások eddig 2,5 millióról szóltak. A részvények 1,5%-ot emelkedtek tegnap a piaczárás utáni kereskedésben.
Elektromos kamionnal rukkolhat elő a Tesla az idei év szeptemberében. Elon Musk már korábban is beszélt erről a tervéről, de most nyilatkozott első ízben a várható üzembe-helyezésről is. A kamionok ugyanúgy, mint a Tesla eddigi modelljei önvezető képességgel is rendelkeznének.
Stanley Fisher, a Fed alelnöke szerint nem valószínű, hogy megismétlődne az a fajta turbulencia a pénzügyi piacokon a Fed mérlegének leépítését illetően, mint ami még 2013-ban történt azt követően, hogy a Fed akkori elnöke, Ben Bernanke bejelentette, hogy a jegybank visszavágná az eszközvásárlási programját.
Donald Trump telefonon gratulált Recep Tayyip Erdogan török elnöknek azt követően, hogy az ő javára dőlt el a hétvégi népszavazás, ami gyakorlatilag teljhatalommal ruházza fel.
A mai napon piacnyitás előtt a lakáspiacról és az ipari termelésről érkeznek makroadatok, de előtte már érdemes lesz a gyorsjelentésekre figyelni, ugyanis a Bank of America és a Goldman Sachs mellett a Johnson & Johnson is jelent.
A Nikkei 0,4%-ot emelkedett, miközben a Hang Seng 0,9%-ot, a Shanghai index pedig 0,2%-ot csökkent. Az ázsiai és az ausztrál tőzsdét is a nyersanyagtársaságok húzták le, miután a vasérc piacán komolyabb esés bontakozott ki.
Márciusban hó/hó alapon a vizsgált 70 városból 62 kínai városban emelkedtek az új építésű ingatlanok árai, nyolcban pedig csökkentek. Ez lényegesen jobb eredmény, mint februárban, amikor csak 56 városban volt emelkedés. Október óta nem volt ilyen mértékű emelkedés, melyben az is közrejátszhatott, hogy a kínai hatóságok szigorítani fogják a befektetési célú lakásvásárlásokat, így a befektetők ezt megelőzendően gyorsan léptek.
A tegnap megjelent adatok alapján az első negyedévben a kínai GDP a várakozásokkal összhangban 6,9%-kal bővült.
A márciusi kínai kiskereskedelmi forgalom 10,9%-kal bővült, felülmúlva a 9,7%-os várakozást. Az ipari termelés is várt fölötti növekedést mutatott, 7,6%-os fellendülést tudott felmutatni márciusban a várt 6,3% helyett.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A MOL közgyűlése jóváhagyta a részvényenkénti 625 forintos osztalékot. A közgyűlés megszavazta a részvények nyolcadolását is, ami szeptember 1-től hatályos.
A Magyar Telekom május 23-tól fizeti a részvényenkénti 25 forintos osztalékot. Osztalékszelvénnyel május 10-én forog utoljára a papír.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.