A nagyon várt Trump beszéd meg is tette hatását tegnap a magyar piac zárása után. Továbbra is fontos üzenet volt a mexikói határra építendő fal, melyet a mexikóiakkal fizettetne ki. Ugyanakkor sikerült egy újabb iparágnak bevinni egy mély...
A nagyon várt Trump beszéd meg is tette hatását tegnap a magyar piac zárása után. Továbbra is fontos üzenet volt a mexikói határra építendő fal, melyet a mexikóiakkal fizettetne ki. Ugyanakkor sikerült egy újabb iparágnak bevinni egy mély ütést, mégpedig a gyógyszergyártóknak és a biotechnológiai cégeknek. Trump szerint is drágák a gyógyszerek, és egyébként is az USA-ban kellene gyártani őket. Ez hozott egy kis megingást a kerekedében, de a nap végére valamelyest szépíteni tudtak az indexek. Különben mostanában fordul a sűrűjébe az amerikai gyorsjelentési szezon, hiszen holnap jelent számos nagy befektetési bank: a JPMorgan, a Wells Fargo és a BoFA is. Az elsőnél javulást, míg a többinél inkább stagnálást vár a piac. Ma pedig a Delta Airlines eredményét tudhatjuk meg, amelynél a nyomott jegyárak miatt visszaesésre számíthatunk, s a magasabb bérek sem segítenek.
Különben ez a gyorsjelentési szezon jó lehet a Bloomberg által gyűjtött előrejelzések szerint, hiszen a negyedéves profit összességében 10 és 20 százalék között növekedhet tavalyhoz képest, sőt negyedév per negyedév alapon is mintegy 5 százalékos bővülést láthatunk majd. Eddig egyébként 97 cég jelentett, és összességében 1 százalékkal teljesítették felül a várakozásokat, de az eredmények összességében 3,6 százalékkal csökkentek. Így elvileg az elkövetkező időszakban átlagosan jobb eredményeket láthatunk majd a publikációk során.
A mai napon oldalazásra számítunk a BUX index esetében, amely kismértékű csökkenésben nyilvánulhat meg. A DAX index esetében is hasonló mozgásra számítunk, azzal a kitétellel, hogy az már korrekciós fázisban van, míg a BUX-on egyelőre nem alakult ki eladási jelzés.
- Mérsékelt emelkedéssel zártak a nyugat-európai piacok
- Emelkedett a WTI ára, 1.200 dolláron az arany
- Nagyot fordult tegnap az EUR/USD devizapár
- Az erős jen húzza le a japán tőzsdét
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- A biotechnológiai és gyógyszercégek voltak Donald Trump tegnapi sajtókonferenciájának vesztesei. A választások után a szektor átmenetileg fellélegezhetett, hiszen Hillary Clinton komolyan kampányolt a gyógyszerárak csökkentése mellett, ám jelenleg úgy fest, hogy Trumppal sem jártak sokkal jobban. A magas gyógyszerárak mellett Trump azt is kifogásolta, hogy sok vállalat külföldön gyártja termékeit, majd ezután hozza vissza eladni az USA-ba. A hírek hatására az S&P500 biotechnológiai cégeket tömörítő indexe 3%-ot esett a tegnapi nap folyamán. Egyéb konkrét elképzelésekről nem beszélt a leendő elnök, mindössze azt nyilatkozta, hogy az Obamacare-t nagyon hamar kivezeti és azt egy újjal fogja helyettesíteni, azonban részleteket itt sem közölt.
- Rex Tillerson, Trump külügyminiszter-jelöltje komolyan ellenzi Kína haditevékenységét a Dél-kínai- tenger területén és határozott amerikai fellépést sürget az ügyben. Jó orosz kapcsolatai ellenére Tillerson azt is hangoztatta a Szenátus előtt, hogy Oroszország jelenleg veszélyt jelent, és mindez a határozott amerikai vezetés hiányából ered.
- Az eurózónából novemberi ipari termelés adatok érkeznek 11 órakor, a várakozás 1,6%, Németországból pedig GDP adat fog érkezni.
- Az olasz alkotmánybíróság tegnapi döntése értelmében nem lesz népszavazás a korábbi miniszterelnök Matteo Renzi munkaügyi reformjáról. Ezzel pedig csökkent az esélye az előrehozott választásoknak, a döntés megnyugvást hozhat a piacokra.
- Az arany 1.200 dollárig emelkedett. A tegnapi Trump beszéd gyengítette a dollárt, miután a leendő elnök nem foglalkozott mélyebben a gazdaságélénkítő programmal, helyette inkább a gyógyszergyárakról és a kémbotrányról szólt a sajtótájékoztató. Az aranyat továbbra is erősíti a kínai fizikai kereslet. Rövidtávon az arany erejét a dollár és az amerikai kamatvárakozások fogják még befolyásolni. A pénzügyi befektetők is abbahagyták az arany eladását, ami segítette az emelkedést.
- Mozgalmas volt a tegnapi kereskedés az EUR/USD devizapárban. A nap első felében még intenzíven erősödött a tengerentúli fizetőeszköz, majd 1,045-nél hirtelen megfordult az árfolyam Trump beszédének köszönhetően, és a kereskedés végéig 1,058-ig gyengült a dollár. A reggeli kereskedésben is intenzíven folytatódott ez a mozgás, és az 1,062-es ellenállást is áttörve az árfolyam 1,064-ig emelkedett.
- A török líra tegnap is tovább zuhant, a dollárral szemben 3,88-ig emelkedett az árfolyam, az euróval szemben pedig 4,12-ig. Egyelőre egyértelmű fordulós jelzések még nem láthatók a grafikonon.
- A japán tőzsdét leginkább az erős jen húzta le, ugyanis Trump sajtótájékoztatóját követően a dollár gyengült, ezzel párhuzamosan pedig erősödött a jen, és így tovább folytatódott az USDJPY korrekciója. Az erősödő jen főleg a japán export vállalatok számára negatív, így ezek a részvények húzták le ma a Nikkeit. Az USDJPY devizapár jegyzése 114-ig esett.
- A hongkongi tőzsdén leginkább a makaói kaszinók teljesítettek rosszul, ugyanis a szabályozói bizonytalanságok miatt a befektetők túl optimistának érzik az idei eredmény előrejelzéseket. Kína folyamatosan szigorítja a pénzmosási, tőkekiáramlási és korrupciós szabályokat, melyek mind a nagytétes asztalokon elért bevétel csökkenését eredményezik a kaszinóüzemeltetők számára.
- Shinzo Abe japán miniszterelnök 6 napos útra indult, melyen a kereskedelmi kapcsolatok elmélyítéséről fog tárgyalni több ázsiai országgal, köztük Vietnámmal, Indonéziával, a Fülöp- Szigetekkel és Ausztráliával is.
- Kínában több intézkedést is bejelentettek, melyek az acél és vasérc termelés csökkentését eredményezik, igaz az intézkedések egy része csak nyár közepén lép életbe. A bejelentések hatására együttesen 7%-kal fog csökkenni a kínai acéltermelés, ami segít csökkenteni a piac jelenlegi túlkínálatát. Erre a vasérc és acélárak is több hetes csúcsra emelkedtek.
- Előrejelzések szerint 2017-ben 5%-kal bővülhetnek Kínában az autóeladások, így már 29,4 millió darabot adhatnak el idén.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.