Erste Market belépés

Online befektetés belépés

Ha elfelejtetted NetBroker jelszavadat, hívd
ügyfélszolgálatunkat a 06 1 235 5151 telefonszámon.

Még nincsen értékpapírszámlád?
Online számlanyitás
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Ma este kiderül hogy döntött a Fed - Európai nyitás

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2016. december 14.   09:33

Eljött a nagy nap. Ma hozza nyilvánosságra a Fed Nyíltpiaci Bizottsága az új alapkamatot. Persze nem ez az izgalom, hanem az, hogyan látják a jövőt a Fed kormányzók. A legutóbbi dot plot alapján jövőre 1,25%, azután 1,75%-2%, hosszútávon pedig 2,75%-3%...

Eljött a nagy nap. Ma hozza nyilvánosságra a Fed Nyíltpiaci Bizottsága az új alapkamatot. Persze nem ez az izgalom, hanem az, hogyan látják a jövőt a Fed kormányzók. A legutóbbi dot plot alapján jövőre 1,25%, azután 1,75%-2%, hosszútávon pedig 2,75%-3% lehet az alapkamat. Mindeközben az inflációs várakozások évtizede nem látott mértékben növekedtek, ami azt sugallja, hogy ezt a pályát akár jelentősen is megemelhetik a döntéshozók. Az pedig a dollár erősödésével járna, sőt valószínűleg az EURUSD 1,05-nél levő szintje is áttörésre kerülne, amelynek köszönhetően nagy valószínűséggel előbb a paritást, majd később a 0,95-ös szintet is láthatnánk. Ez pedig azt sugallja, hogy a dollár-forint árfolyam újra megnézi (várhatóan 2017-ben) a 2000-ben látott korábbi csúcsot 321,7-nél.


Tegnap a ZEW hangulatindex meglepetésre nagyot ugrott. Érdekesség volt, hogy az amerikaiak felé nagyot javult a hangulat az elnökválasztást követően (több mint 20 pontot ugrott és ezzel duplázott), de az angol és a francia index is javult. Az olasz komponens viszont gyengült a politikai bizonytalanságok miatt. Továbbra is tartjuk állításunkat, a DAX-ot 11.500 pontra várjuk rövidtávon, a mai korrekció-oldalazás ellenére. A BUX is oldalazhat a mai napon.

Piaci áttekintés
- Újabb történelmi csúcsok a tengerentúlon
- Tovább rallyztak a nyugat-európai börzék
- 10 hónapos mélyponton az arany
- A Fed döntésére várnak a devizapiacok
- 1,5 éves csúcson a japán üzleti hangulat
- A Kúria hatályon kívül helyezte a GVH devizahiteles határozatát
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
Nemzetközi hírek
USA
- Ismét nagyobb emelkedéssel zárták az amerikai piacok a kereskedést, a vezető indexek 0,5-1% közötti emelkedést mutattak. Ez ismét új történelmi csúcsokat jelent mindhárom vezető indexre nézve, amiből az S&P500 0,65%-os, a Dow 0,58%-os, míg a Nasdaq 0,95%-os emelkedéssel vette ki a részét.
- 4,4%-ot emelkedett a JetBlue árfolyama a tegnapi kereskedés során, miután a vállalat 250 millió dollárról 500 millió dollárra növelte részvény-visszavásárlási programjának keretét. A légitársaság forgalma 7,1%-kal nőtt novemberben, és a költségmegtakarítási intézkedései is a vártnál jobban sikerültek. Egyelőre úgy tűnik, hogy az amerikai légitársaságoknál folytatódik a profitnövekedés és a verseny nem szorítja le annyira az árakat, mint európai társaiknál.
- Több makroadat is napvilágot lát ma a tengerentúlon. A kiskereskedelmi forgalom 0,3%-os növekedését várják az elemzők november hónapra, míg az ipari termelés várhatóan stagnálni fog az októberi 0,3%-os visszaesés után. A legtöbb figyelmet a befektetők természetesen a Fed kamatdöntésnek szentelik, ahol magyar idő szerint 20 órakor tudhatjuk meg, hogy miről döntött a Monetáris Tanács Amerikában.
Európa
- Tegnap újabb lendületet vettek a nyugat-európai piacok, és a kereskedés végéig száguldottak felfelé. A DAX index már egy éve nem látott magasságokban jár (FTSE100 1,13%, DAX 0,84%, CAC40 0,91%).
- Az eddigi stabilról negatívra rontotta az olasz bankszektor kilátását tegnap a Moody’s. A hitelminősítő szerint a népszavazás elutasításának negatív hatása lesz a bankrendszerbe vetett bizalomra. A nem teljesítő hitelek aránya jelenleg 16,4%, amely lényegesen magasabb az európai átlagnál (5,4%).
- Az eurózónából délelőtt 11 órakor ipari termelési adatok érkeznek.
Olaj, arany
- A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint 2017-ben a korábban vártnál nagyobb mértékben nőhet a kereslet a kőolaj iránt. A 2016-ra vonatkozó keresletnövekedési előrejelzését napi 120 ezer hordóval 1,4 millióra, a jövő évre vonatkozót pedig 110 ezer hordóval 1,3 millióra emelte meg a szervezet. A kőolaj árfolyama tovább emelkedett tegnap 53 dollárig, de reggel visszaesett 52,4 dollárig.
- A tegnapi minimális esést a ma reggeli kereskedésben ledolgozta az arany, és sikerült 1.162 dollárig visszakapaszkodnia. Ez nem változtat sokat a negatív képen, 10 hónapos mélyponton van az árfolyam, ráadásul az elmúlt hetekben még intenzívebb fokozatba kapcsolt az esés. Továbbra is a Fed döntés van a befektetők figyelmének középpontjában, a kamatemelés és a jövőre várható meredekebb kamatemelési pálya negatív az arany árfolyamára nézve.
Devizák
- Nagy nap lesz a mai, hazai idő szerint este ér véget a tengerentúli jegybank kamatdöntő ülése. A várakozások szerint egy év után ismét kamatot emelhet a Fed Nyíltpiaci Bizottsága, ez pedig újabb lendületet hozhat a devizapiacokra. A héten eddig korrigált az EUR/USD devizapár, a hajnali kereskedésben a dollár 1,065-ig gyengült, de az esti kamatdöntés után ez a mozgás könnyen megfordulhat.
- Az EUR/HUF devizapárban tegnap nem volt nagy izgalom, a forint enyhén tudott erősödni 314-ig. Pár napja egy szűk sávban mozog az árfolyam, az átmeneti megállót pedig hamarosan további dollárgyengülés követheti. Ellenállás 315,8-nál található.
Távol-Kelet
- Visszafogott elmozdulások jellemezték az ázsiai tőzsdéket ma. A Hang Seng 0,4%-ot emelkedett, a Nikkei index értéke nem változott, a Shanghai index pedig 0,1%-ot csökkent.
- Tavaly június óta először emelkedett a japán nagyvállalatok üzleti hangulata a negyedik negyedéves Tankan jelentés alapján. Összességében elmondható, hogy a kis és a nagyvállalatok esetében is a nem-termelő vállalatok az optimistábbak. Az üzleti bizalom ellenére a nagyvállalatok beruházási aktivitása mérsékelt maradt, sőt elmaradt a várakozástól és az előző negyedéves értéktől is. A jegybank közleménye szerint az optimizmusban jelentős szerepet játszott Trump megválasztása és ezzel összefüggésben a jen gyengülése is.
- Japánban már megjelentek olyan elemzői vélemények, hogy a japán jegybank jövőre megemelheti a hosszú államkötvényekre megszabott 0%-os hozamszintet, ezzel a monetáris szigorítás útjára lépve.
Határidős piacok
- Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel. A Dow, az S&P és a DAX mínuszban, míg a Nasdaq pluszban volt.
Vállalati hírek
- A Kúria új eljárás lefolytatására utasította a versenyhivatalt a végtörlesztés (2011-2012) kapcsán felmerült kartell gyanú ügyében. A GVH 2013-ban összesen 9,5 milliárd forintra büntetett 11 bankot. Ez azt is jelenti, hogy a bankok visszakapják a már befizetett bírságot. Az OTP közel 4 milliárd forint bírságot fizetett, ami részvényenként 14 forintot jelent. A hír mindenképp pozitív, hatása ugyanakkor marginális, bőven a napi árfolyamingadozáson belül van.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
PODCAST

A hitelpiacot visszahúzó amerikai jelzálogkamatok – jól teljesítő amerikai bankok

A 30 éves jelzálogkamatok a Goldman Sachs, a Moody’s nemzetközi hitelminősítő és amerikai hitelpiaci szervezetek szerint is igen magasak. 2022...

AGRÁR SAROK

Ki korán kel, annak kávé kell

A téma aktualitását a nyári pihenés, a világpiaci trendforduló és a kávéfogyasztási szokások átalakulása egyaránt adja. Akkor igazán stílusos, ha...

2025. július 14.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben