Kijött a MOL szeptemberi finomítói marzsa. Akik tankolni járnak, talán nem lepődtek meg. 5,8 dollárra emelkedett az augusztusi 4,4 dollárt követően. Az idei évben csak januárban volt magasabb (7,1 dollár. Ugyanakkor a petrokémiai marzs az idei mélypontra, 593 euróra esett...
Kijött a MOL szeptemberi finomítói marzsa. Akik tankolni járnak, talán nem lepődtek meg. 5,8 dollárra emelkedett az augusztusi 4,4 dollárt követően. Az idei évben csak januárban volt magasabb (7,1 dollár. Ugyanakkor a petrokémiai marzs az idei mélypontra, 593 euróra esett tonnánként, ami még mindig elég jónak mondható. A jó szeptemberi adatok ellenére, az amúgy szokásosan legerősebb negyedév, a Q3 lett a leggyengébb negyedév a 4,7 dollár per hordó átlaggal (2015 Q3 6,8)l. Reméljük, hogy a volumen kárpótol majd bennünket.
Ma reggel a JP Morgan pozitív meglepetést hozott a zsákban. Az OTP célárfolyamot 9.570, a Richter célárat pedig 6.800 forintra emelte. Mindemellett a mai napon a tegnapi emelkedést követően a BUX és a DAX indexben is oldalazásra számítunk.
- Az alacsony kamatokat védi az EKB
- A WTI ismét emelkedő pályán, nyomás alatt az arany
- Intenzív erősödésbe kezdett a dollár
- Nem vágott az ausztrál jegybank
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- Az ISM feldolgozóipari index a vártnál erőteljesebben emelkedett, 49,4 pontról 51,5 pontra kapaszkodott a mutató szeptemberben, felülmúlva az 50,3 pontos várakozást is. A Markit által publikált feldolgozóipari beszerzési menedzser index 51,5 pontra emelkedett, ez 0,1 ponttal kedvezőbb a vártnál.
- Loretta Mester clevelandi Fed elnök szerint a gazdaság már megérett a kamatemelésre, és a novemberi ülés is „élő” lesz, vagyis nincs előre eldöntött forgatókönyv. Politikával pedig nem foglalkozik a Fed, vagyis az elnökválasztás ellenére is lehetségesnek látja a jegybankár a novemberi emelést.
- A Tesla a harmadik negyedévben 24.500 darab autót szállított (ez 111%-os bővülést jelent tavalyhoz képest), így történetének eddigi legerősebb értékesítési számaival rukkolt elő a társaság. A menedzsment megerősítette, hogy a második félévre elérhető lehet az 50 ezres várakozás. A papír árfolyama közel 5%-ot száguldott.
- A Twitter-t továbbra is a felvásárlási sztori hajtja. Az árfolyam 4%-kal emelkedett, miután arról jelentek meg hírek, a Google tanácsadó céget vett igénybe a felvásárlási ajánlat kidolgozásához.
- Az EKB igazgatósági tagja, Yves Mersch igyekezett eloszlatni azokat az aggodalmakat, hogy az EKB laza monetáris politikája káros lenne az európai bankok számára. Szerinte a laza monetáris politika támogatta a hitelvolumen növekedését és ezen keresztül végső soron pozitív volt a bankok számára. Azonban elismerte, hogy elemzői vélemények szerint a bankok tőkearányos nyeresége (ROE) 2%-ra csökkenhet, ami rendkívül alacsony értéknek számít.
- Az Európa Parlamentben ma a görög gazdaság helyzetét és a reformokat fogják megvitatni, még mielőtt az újabb segélyrészletet folyósítanák az ország számára.
- Az arany 1.310 dollárig süllyedt. A piac egyre biztosabb egy decemberi kamatemelésben, a Fed funds ráta 61%-os esélyt ad most ennek. A hétfői USA ISM index erős ipari termelésről adott számot. Az egyik legnagyobb befektetési bank, a UBS is negatív kommentárt tett közzé az arannyal kapcsolatban. A szakértők biztosak az év végi Fed kamatemelésben.
- A forint gyengüléssel nyitotta a kereskedést az euróval szemben, majd gyors fordulatot vett a devizapár, és késő délutánra már a 307,5-ös támasz alá került. Ez pedig arra utal, hogy folytatódhat a forint gyengülése.
- Az ausztrál jegybank a várakozásoknak megfelelően 1,5%-on tartotta az alapkamatot. A nyersanyagárak felpattanása ugyanis kedvezően hatott a növekedési dinamikára, így nem is volt várható, hogy lazítana a jegybank.
- A japán vállalatok körében végzett felmérés szerint a következő egy évben 0,6%-os inflációra számítanak a vállalatok, ami csökkenést jelent a júniusi felméréshez képest, amikor még 0,7%-os inflációra készültek. Vagyis a japán jegybank gazdaságélénkítő programja továbbra sem hozott áttörést az inflációs várakozásokban.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.