Ma a svájci és a brit jegybank is ülésezik. Egyik esetben sem számítunk sem kamatváltoztatásra, sem a mennyiségi lazító programon nem várunk változást. Így valószínűleg jelentősebb mozgást sem fognak okozni a döntéshozók....
Ma a svájci és a brit jegybank is ülésezik. Egyik esetben sem számítunk sem kamatváltoztatásra, sem a mennyiségi lazító programon nem várunk változást. Így valószínűleg jelentősebb mozgást sem fognak okozni a döntéshozók. Ennél kicsit izgalmasabb lesz Amerika, ahol számos makrogazdasági adattal lehetünk gazdagabbak. Annál is inkább, mert csütörtök van, amikor a heti munkaerőpiaci adatokat megtudjuk.
A pénz- és tőkepiacok továbbra is a jövő heti Fed kamatdöntést várják, illetve a makro számoktól várják az igazolást a gazdaság lejt- vagy felmenetre. Az elemzők továbbra is jelentős profitbővüléssel számolnak mind az USA-ban, mind a DAX komponensek esetében. Ezt persze a makrogazdasági indikátoroknak is meg kellene erősítenie, ami eddig nem történt meg, sőt a legutóbbi adatok inkább lefelé mutatnak. Ebben a bizonytalan hangulatban mind Európában, mind itthon inkább oldalazó piaca számítunk, kis csökkenéssel.
- A brit és a svájci jegybankra érdemes ma figyelni
- Tovább esik az olaj, alig változik az arany ára
- Elindult a dollár a gyengülés irányába
- Shanghai ma zárva tart
- Oldalazásra számítunk ma a hazai börzén
- A Dow Jones komponensei közül ismét az Apple (3,54%) teljesített a legjobban, a papír tovább száguld felfelé. Az RBC Capital legfrissebb írásában 5 érvet fogalmaz meg, hogy miért érdemes a részvényt vásárolni.
- A hét eddigi részében nem érkezett fontos makrogazdasági adat, ma délután azonban dömping lesz: New York-i feldolgozóipari beszerzési menedzser index, friss munkanélküli segélykérelmek, Philadelphiai Fed index, kiskereskedelmi forgalom, és ipari termelés is érkezik.
- Piaczárás után az Oracle publikálja 2017-es üzleti évének első negyedéves számait.
- Kamatdöntő ülést tart ma a brit jegybank (BoE). A piac sem kamatcsökkentésre, sem pedig az eszközvásárlási program kibővítésére nem számít, így izgalmakat elsősorban a kommentár okozhat. A fő kérdés, hogy fog-e a közlemény valamilyen utalást tartalmazni egy újabb idei kamatcsökkentésre.
- Ma ülésezik a svájci jegybank is. Itt sem lehet a monetáris kondíciók megváltoztatására számítani. A jegybank várhatóan rekord alacsonyan, -0,75%-on tartja a betéti rátát.
- Augusztusban 9,5%-kal nőttek az új autó eladások az EU-ban, ezzel már 36 hónapja tart a folyamatos bővülés. Ezzel az autópiac hamar kiheverte a brexit utáni megbicsaklását.
- A szlovén állami vagyonkezelő jövőre halasztotta a botrányba keveredett Nova Ljubljanska Banka privatizációját. A bank 75%-át tervezték értékesíteni.
- A világ legrégebbi bankja, az olasz Banca Monte dei Paschi kinevezte új vezérigazgatóját, Marco Morellit. Elődje a bank meggyengült tőkehelyzete miatt távozott, így az új vezérigazgatótól értelemszerűen a tőkehelyzet javítását várják.
- Az arany 1.320 dolláron stagnált. Az ETF-ekben tárolt arany mennyisége június óta a legalacsonyabb szintre esett. A piac továbbra is aggódik a Fed kamatpolitikája miatt, mivel egy lehetséges kamatemelés az aranyat jóval kevésbé vonzó eszközzé teheti. A Fed politikája továbbra sem egyértelmű, de úgy tűnik, hogy a kamatemelés egy idő után elkerülhetetlen lesz.
- Nagy Márton, a jegybank alelnöke tegnap felszólalt egy konferencián, ahol arról beszélt, hogy nincs szükség a negatív kamatokra, hanem célzott monetáris eszközökkel élénkítenék és stabilizálnák a gazdaságot. A versenyképességet javító strukturális reformok szükségesek a nagyobb növekedéshez. A forint nem igazán mozdult ezekre a szavakra, mérsékelt erősödést láthattunk tegnap. A 30 napos mozgóátlag és a 310,5-ös ellenállás közé került az árfolyam, az irányt tekintve pedig a további forintgyengülésnek nagyobb a valószínűsége.
- Az ausztrál munkanélküliségi ráta 5,7%-ról 5,6%-ra csökkent augusztusban, miközben az elemzők stagnálásra számítottak. Azonban ez elsősorban nem a foglalkoztatottság növekedésének, hanem az aktivitási ráta visszaesésének az eredménye.
- A kínai jegybank április óta a legnagyobb tőkeinjekciót hajtotta végre a héten, összesen 57,7 milliárd dollárnyi likviditást nyújtott a pénzügyi szektornak az emelkedő bankközi kamatok fékezése érdekében.
- A jen enyhén tovább erősödött a dollárral szemben, ami nyomás alá helyezte a japán részvénypiacot, miközben a japán bankok árfolyamát az újabb kamatcsökkentéssel kapcsolatos félelmek tartották nyomás alatt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.