A tegnap közzétett ZEW felmérés szerint a jelenlegi szituáció komponense kismértékben csökkent (55,1-re), míg a jövőbeli tag nem változott (0,5). Ez azt jelenti, hogy a piaci szereplők továbbra is fellendülést várnak a harmadik és a negyedik...
A tegnap közzétett ZEW felmérés szerint a jelenlegi szituáció komponense kismértékben csökkent (55,1-re), míg a jövőbeli tag nem változott (0,5). Ez azt jelenti, hogy a piaci szereplők továbbra is fellendülést várnak a harmadik és a negyedik negyedévben, míg a jövő év elején a piacok és a gazdaság veszíthet lendületéből. Ne feledjük el, hogy a ZEW hangulat indikátor alapvetően a részvény és kötvénypiaci szereplők véleményét tükrözi, tehát sokkal inkább az aktuális piaci hangulat befolyásolja ezt az indexet, mint a reálgazdasági folyamatok. Így a jövő megítélésének szempontjából sokkal fontosabb lesz a szeptember 26-án napvilágot látó üzleti hangulatot tükröző IFO index.
A DAX indexnek nem sikerült tegnap a rést betöltenie, előbb lefordult. Ez nem túl jó jel. Ennek ellenére a mai napon emelkedést várunk tőle.
A BUX indexnek sikerült a 20 napos mozgóátlagra esnie, amiben jelentős szerepet játszott az OTP esése. A bankpapírnak fontosabb támasza a 7.300 és 7.180 forintnál levő 20 és 30 napos mozgóátlagokon kívül 7.000 forint környékén van, ahol egy rést is találunk. A mai napon további gyengélkedést várunk a BUX indextől.
- Csalódást okozott a ZEW index
- 45,2 dolláron a WTI, kicsit esett az arany
- Gyengüléssel zárt tegnap a forint
- Hosszú hétvégére megy a kínai tőzsde
- További csökkenés jöhet ma a BÉT-en
- Az olajárfolyam zuhanása rányomta a bélyegét az energiaszektor papírjaira, és a jövő heti kamatdöntő üléssel kapcsolatos bizonytalanság sem segített a piacoknak.
- A Dow Jones komponensei közül az olajcégek estek a legnagyobbat (Chevron -2,76%, Exxon Mobil
- 2,38%), az Apple (2,38%) viszont meglepően jól teljesített.
- Fontos makrogazdasági adatot nem publikáltak tegnap, és ma sem érkeznek piacmozgató adatok.
- A T-Mobile US adatai szerint az iPhone 7 és 7 Plus előrendelések új rekordot döntöttek, és ezek a hírek voltak kedvező hatással az Apple árfolyamára.
- A Netflix 3%-os mínuszban zárta a kereskedést, miután a Macquire semlegesről alulteljesítőre minősítette le a társaságot.
- A Wells Fargo 3,2%-os mínuszba került, miután a társaság közölte, hogy a nem fogja tudni teljesíteni a bevételi célokat, miután múlt héten 185 millió dolláros büntetést kapott a társaság.
- Csalódást okozott a német ZEW index. A jelenlegi helyzet megítélése a vártnál nagyobb mértékben csökkent, az index értéke 55,1 pontra esett a várt 56,0 pontról. A jövőbeli kilátások pedig nem tudtak emelkedni, a várakozások ellenére sem. A jövőbeli kilátások komponense 0,5 ponton stagnált, miközben a piac 2,5 pontot várt. Összességében az adatok továbbra is enyhe óvatosságot sugallnak.
- Az olasz kormány a britek EU-s kilépését követően pénzügyi ösztönzőket kér az EU-tól a hadiipar számára, amivel egy nagy olasz hadiipari céget próbálnának meg támogatni. A javaslatban például a szektor áfa mentessége is szerepel.
- Az arany 1.320 dollárra esett. A kisebb esés mögött az aranypiac kivárása áll. A befektetők ugyanis várják a Fed lépéseit, amire utaló jelek voltak az elmúlt hetekben. A várakozások 50% felettiek egy decemberi USA kamatemelésre, ami meghaladja az augusztusi 36%-os értéket. A spekuláció szerint a Bank of Japan monetáris enyhítésbe kezd a jövő héten, ami esetleg élénkítheti az arany iránti keresletet.
- Az EUR/USD devizapár beszorult a 20 és a 30 napos mozgóátlagok közé, vagyis napok óta egy nagyon szűk sávban mozog az árfolyam. Tegnap egy enyhe erősödés volt a sávon belül, de amíg az 1,114 illetve az 1,123 közül nem sikerül a kurzusnak kitörnie, addig nem várható sok izgalom a devizapárban.
- A Shanghai tőzsdén ma volt a hét utolsó kereskedési napja, a hongkongi tőzsde viszont holnap még nyitva lesz, de péntekre az is bezár. Kínában őszi, aratási fesztivált tartanak.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.