2 éves csúcsra emelkedett a feldolgozóipari beszerzési menedzser index Kínában
Kínában 2014 év vége óta nem látott szintre, 50,4 pontra emelkedett a feldolgozóipari beszerzési menedzser index. Ezzel újra az expanzív tartományban van a feldolgozóipar, aminek lehet örülni. Mindeközben a japán adatok nem sikerültek túl...
Kínában 2014 év vége óta nem látott szintre, 50,4 pontra emelkedett a feldolgozóipari beszerzési menedzser index. Ezzel újra az expanzív tartományban van a feldolgozóipar, aminek lehet örülni. Mindeközben a japán adatok nem sikerültek túl fényesre. Ott inkább csak a „meglóduló” gépkocsi vásárlásoknak lehetett örülni.
Az amerikai indexeket nem segítette a várakozásoknál enyhén jobb ADP foglalkoztatottsági adat. Ráadásul a revideált júliusi adat sokkal (15 ezerrel) jobb lett az előzetes értéknél. A jónak mondható adat inkább a szeptemberi kamatemelés irányába mutat, amit a részvénypiac szerintünk nem fogadna kitörő örömmel. Ugyanakkor a dollár már nem tudott erősödni az euróval szemben a jó hírre. Az ok prózai. Beütötte a fejét a 200 napos mozgóátlagba.
Itthon egy legény volt talpon, mégpedig a Richter. Az MACD tegnapelőtt adott vételi jelzést, amelyre a részvény be is váltotta a hozzá fűzött reményeket. A tegnapi emelkedés során az árfolyam megérkezett a 20 és 30 napos mozgóátlagok közé (alulról), így egy időre beszorulhat az 5.660 és 5.750 pontok közé.
A tegnapi MSCI átsúlyozás meglepő módon negatívan hatott nemcsak a BUX, de a cseh PX indexre is. Pedig itthon komoly változás nem volt az indextagok súlyában. Még a MOL sajátrészvény bevonás sem jelent meg az index súlyban. Ugyanakkor a záró forgalom nem volt kiemelkedő, azaz a tegnapi lekötésnek nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítanunk.
A mai napon oldalazásra számítunk mind a DAX, mind a BUX index esetében. A különbség annyi lehet, hogy az előbbi esetében inkább egy kis emelkedés, míg az utóbbi esetében inkább egy kis csökkenés valószínűsíthető az oldalazás végeredményeképp.
- Továbbra sincs infláció Európában
- Nagyot zuhant az olaj a készletadatok után, nyomás alatt az arany is
- Délutánra visszaerősödött a forint
- 2 éves csúcson a kínai beszerzési menedzser index
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- Az ADP által publikált munkaerőpiaci adat a vártnál enyhén jobb lett. Augusztusban 177 ezerre bővült az álláshelyek száma, 2 ezerrel felülmúlva a piaci konszenzust. Az előző havi adatot pedig 15 ezer fővel javították.
- A chicagói beszerzési menedzser index 51,5 pontra esett az előző hónapban, elmaradva az 54 pontos várakozástól.
- A függőben lévő lakásértékesítések havi alapon 1,3%-kal bővültek, a 0,7%-os várakozás helyett. Az év/év alapú adat azonban 2,2%-os visszaesést mutat, ez lényegesen gyengébb a 2,2%-os konszenzusnál.
- Továbbra sincs miniszterelnöke Spanyolországnak. A tegnapi parlamenti szavazáson sem sikerült megszereznie a szükséges többséget Mariano Rajoynak. A megismételt szavazást pénteken tartja a spanyol parlament. Ha nem sikerül a kormányalakítás, akkor végső esetben ismét előrehozott választások jöhetnek, mint szeptemberben.
- Augusztusban stagnált az eurózónás infláció. A várakozás minimális emelkedés volt, ezzel szemben az infláció 0,2%-on stagnált, a maginfláció pedig minimálisan még visszább is csúszott 0,8%-ra.
- Az eurózónás munkanélküliségi rátának nem sikerült júliusban csökkennie, 10,1%-on stagnált, a piac 10,0%-ot várt.
- Az arany 1.308 dollárig süllyedt. A pénteki USA munkanélküliségi adatok lesznek a figyelem középpontjában, mivel ezek nagymértékben meghatározzák a kamatemelés esélyét. A tegnap napvilágot látott ADP adatok azt mutatták, hogy az USA munkapiaca továbbra is jól teljesít. Az ADP adat megfelelt a várakozásoknak.
- Tegnap délelőtt folytatódott a forint intenzív gyengülése, az árfolyam 310,5-ig kapaszkodott az euró ellenében, majd délután hirtelen megfordult az árfolyam, és nagy lendülettel 309,5-ig esett vissza a kurzus. A forintgyengülés megtorpanása után a további irány ismét kérdéses.
- Kínában meglepetésre 2 éves csúcsra emelkedett az feldolgozóipari beszerzési menedzser index. A piac 49,8 pontos értékre számított, ezzel szemben 2 éves csúcsra, 50,4 pontra emelkedett az index augusztusban és ezzel már gazdasági növekedést jelez. Ugyanakkor a szolgáltató szektorban kicsit visszaesett a beszerzési menedzser index.
- Rendkívül gyenge második negyedévet zártak a japán vállalatok. Az összprofit 10%-kal csökkent, elsősorban az erős jen negatív hatásai és a gyenge belső kereslet miatt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.