Nagyon nem akaródzik kilépni az angoloknak az EU-ból. Reménykednek a csodában, s húzzák, halasztják, mint a rétestésztát. Ezzel kapcsolatban egy érdekes dolgot mesélt egy barát. Az angol egyetemek elég népszerűek az uniós polgárok...
Nagyon nem akaródzik kilépni az angoloknak az EU-ból. Reménykednek a csodában, s húzzák, halasztják, mint a rétestésztát. Ezzel kapcsolatban egy érdekes dolgot mesélt egy barát. Az angol egyetemek elég népszerűek az uniós polgárok körében, ami elég jót tett a brit felsőoktatásnak az elmúlt években. Így nem csoda, hogy elég negatívan érintette őket a népszavazás eredménye. Ugyanakkor nem dühöngnek, hanem arról beszélnek, hogy nyilván meg van az oka annak, hogy sok ember a kilépésre szavazott. S arra hívják fel a figyelmet, hogy úgy kell alakítani az életet, a lehetőségeket, stb., hogy a lehető legtöbben tapasztalhassák meg az előnyöket. Vagyis nem érdemes dühöngeni, hanem dolgozni kell azért, hogy mindenki jól érezze magát az országban.
Mindeközben a régióban számos börze zárva van Nagyboldog asszony napja miatt. Így ma zárva van a lengyel, az osztrák és a horvát tőzsde is. Ugyanakkor a nagy nemzetközi piacok nyitva vannak, így irányt mutatnak a kereskedésben.
Az OTP pénteken a jó eredményre hatalmas forgalommal (nagyobbal, mint a brexit utáni napon történt beleadásnál) törte át a 7.100 forintos szintet, ráadásul réssel. Így jogos az a feltételezés, hogy a részvény elérheti a közeljövőben a 7.395 forintos lokális csúcsot. Különben egy nagy ház ma a korábbi 7.900 forintról 8.500 forintra emelte meg az OTP-re vonatkozó célárát.
A mai napon további emelkedést várunk a BUX indexben, miközben a DAX is megpróbálkozhat egy enyhe erősödéssel.
- 2019 végére csúszhat a Brexit
- Tovább emelkedik az olaj ára, kismértékben javított az arany is
- 310 alatt kezdte a hetet a forint
- Shenzen bekapcsolásának a lehetősége húzta Kínát
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- James Bullard, a St-Louisi Fed elnöke tegnapi interjújában arról beszélt, hogy az előrejelzési horizonton csak egy kamatemelésre számít.
- A pénteken érkezett kiskereskedelmi adatok a vártnál gyengébben sikerültek. A havi alapú júliusi adat alapján nem volt bővülés, miközben az elemzők 0,4%-os növekedésre számítottak.
- A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének augusztusi előzetes számai 90,4 pontra emelkedtek a várt 91,5 pont helyett.
- A The Sunday Times szerint Theresa May 2017 januárjában fogja aktiválni a lisszaboni szerződés 50. cikkelyét, amely a kilépést szabályozza. Attól az időponttól kezdődően két éve van az országnak a tárgyalások lebonyolítására. A miniszterelnök kicsit húzná az időt és csupán a jövőre esedékes franciaországi és német választások után indítaná el a folyamatot. Arról már nem is beszélve, hogy a Brexit minisztérium felállítása is a vártnál jóval lassabban halad.
- Az arany is javítani tudott 1.340 dollárig. Az arany árára komoly hatással lehet a Fed kamatemelése. Jelenleg 42%-os esélyt ad a piac egy év végi kamatemelésére szemben a július végi 12%-kal. A befektetők ezzel együtt szkeptikusabbá váltak az arany áremelkedésével kapcsolatban. A várakozások szerint, ha 2017 végéig háromszor emel a Fed, az véget vethet az arany áremelkedésének. Az USA növekedési számai kedvezőek voltak az elmúlt hetekben, így várhatóan tovább nő a kamatemelés esélye.
- A dollár a pénteki kereskedésben egy vártnál gyengébb makrogazdasági adatnak köszönhetően nagyot gyengült az euróval szemben, de zárásra már rendeződött az árfolyam és 1,116-ig kúszott vissza. A ma reggeli kereskedésben enyhe dollárgyengülés látható, de alapvetően nincs irány a devizapárban.
- Az előzetes japán GDP adatok alapján évesített szinten mindössze 0,2% volt a bővülés a második negyedévben, szemben az elemzők által várt 0,7%-kal. Az eltérést nagyrészt a visszaeső üzleti beruházások okozták.
- A kínai részvénypiac 7 hónapos csúcsra emelkedett, elsősorban arra a hírre, hogy a shenzeni és a hongkongi tőzsde összekapcsolásának részleteit hamarosan bejelenthetik. Korábban olyan hírek jelentek meg, hogy még az idén sor kerülhet a piacok összekapcsolására.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.