Azon túlmenően, hogy három aranyéremmel jelenleg a hatodik helyen vagyunk az olimpia éremtáblázatában, az Allergan is közzétette negyedéves gyorsjelentését. Ebből pedig kiderül, hogy a Vraylar (cariprazine) startja jól alakul. A második negyedévben a forgalom...
Azon túlmenően, hogy három aranyéremmel jelenleg a hatodik helyen vagyunk az olimpia éremtáblázatában, az Allergan is közzétette negyedéves gyorsjelentését. Ebből pedig kiderül, hogy a Vraylar (cariprazine) startja jól alakul. A második negyedévben a forgalom 11,1 millió dollárra rúgott, amelynek alapján a Richter számításaink szerint 2 millió dollárt kaphat a harmadik negyedévben. Ugyan még mindig korai erős állításokat megfogalmazni, de a proxy-ként használt Latuda és Rexulti nevű gyógyszerek felfutását figyelembe véve jó esély van arra, hogy a Vraylar 2020-ra elérje az 1 milliárd dollár körüli árbevételt. A tegnap közzétett adatok alapján azzal számolunk, hogy idén 80-90 millió dollár árbevételt érhet el a Vraylar. A Richter pedig 2 és 4-5 millió dollárral lehet gazdagabb a harmadik és negyedik negyedévben a becsléseink szerint. Jövőre ez már a 10 millió dollár környékére is ugorhat negyedévente, legalábbis ha a gyengébb teljesítményű Latuda felfutásával számolunk, miközben a cariprazine, mint gyógyszer, inkább a Rexulti-hoz van közelebb, amelynek gyorsabb a felfutása.
Mindeközben a DAX tegnap a nap végére elfáradt, és ma is a negatív tartományban tervezi a nyitást. Mindennek ellenére továbbra is azt gondoljuk, hogy hamarosan jön a 10.500 pont környéki szintnek az áttörése. A negatív kezdés után pozitív fordulatra számítunk a DAX index esetében.
A BUX továbbra is technikai korrekcióban van, de a csökkenést gátolja a 30 napos mozgóátlag. Sőt, mintha beszorult volna a 20 és a 30 napos mozgóátlagok közé. Összességében oldalazásra számítunk a mai napon.
- További lazítás is jöhet a brit jegybank részéről
- Tovább emelkedik a WTI a lehetséges OPEC ülés miatt, stagnál az arany
- A forint 310-ről pattant vissza
- Nem kell aggódni a kínai infláció miatt
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- A múlt heti munkaerőpiaci adatokat követően az előttünk álló napok makrogazdasági adatok terén szegényesek lesznek, és a vállalati jelentések sem érkeznek már olyan sűrűséggel mint az elmúlt hetekben.
- A nemrég tőzsdére került Twilio második negyedéves bevétele 70%-kal 64,5 millió dollárra emelkedett a felhasználói létszám növekedése miatt. Már most olyan cégek az ügyfelei, mint az Uber, az airbnb vagy éppen a WhatsApp. A video- és hangalapú eszközökkel kommunikáló cloud cég tisztított eredménye részvényenként 11 cent lett a várt 14 centes mínusz helyett. A menedzsment 253-257 millió dolláros éves árbevételt és 28-30 centes veszteséget jelez előre az évre. A piac ezzel szemben 242 millió dollárral és 36 centes mínusszal számolt.
- A Bank of England tanácstagja, Ian McCafferty szerint további kamatvágás és az eszközvásárlási program megemelése jöhet, amennyiben tovább romlanak a gazdaság növekedési kilátásai.
- A német import hó/hó alapon júniusban 1%-kal nőtt 0,6% helyett, miközben az export 1% helyett 0,3%-kal bővült.
- Az arany 1.332 dolláron zárt tegnap. Az arany ára eshet a következő napokban a becslések szerint, mivel az USA gazdasága jól teljesít, az Európa miatti félelmek pedig gyengülnek. Az arany esetében a befektetők egyre nagyobb esélyét látják egy őszi kamatemelésnek, ami jelentősen lecsökkentheti a nemesfém vonzerejét. Az arany idén már 26%-kal emelkedett.
- Továbbra is a 310-es szinttel kacérkodik az EUR/HUF árfolyama, tegnap sikerült a támaszról visszapattannia a kurzusnak. Zárásra már 311,2-ig emelkedett az árfolyam, továbbra is fordulatot várunk a devizapárban.
- Az indiai jegybank a várakozásoknak megfelelően tartotta az alapkamatot. Az indiai jegybank azon kevés jegybank közé tartozik, mely még mindig magas, 6% körüli inflációs rátával küzd.
- Továbbra is mérsékelt maradt a kínai infláció. Júliusban 1,8%-ra mérséklődött az infláció üteme, ami a gazdaság stabilizálódására utal és bőven az inflációs célon belül van, így a jegybanknak nem kell aggódnia az infláció miatt.
- Júliusban 23,3%-kal bővült Kínában az új autók eladása, így már 1,6 millió darabot adtak el a hónapban.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.