Megemeltük OTP célárfolyamunkat. 7.200 Ft-ra várjuk 12 hónapon belül, az ajánlásunk tartás. Az ok a javuló makro környezet és a drasztikusan csökkenő céltartalék képzés, ami a fizetési fegyelem javulásának köszönhető, na meg a tisztább orosz és ukrán helyzetnek (legalábbis ami az OTP leányait illeti). Ugyanakkor az értékelés konzervatívnak tekinthető, hiszen a modell...
Egyes hírek szerint a Bayer 135 dollárra emelheti a Monsanto-ra adott ajánlatát a korábbi 122 dollárról pénteken. Ez összhangban van a korábbi spekulációkkal, és hatása a Bayer részvényeire számításaink szerint 6 euró mínusz. Ebből viszont 4-5 euró már beárazódott, így a mai napion 1-2 eurót eshet az árfolyam (0.8 mínusszal kezdett kereskedés előtt), amely a DAX indexet 0,1-0,2 százalékkal húzhatja lefelé. A DAX egyébként ma is tovább csökkenhet technikailag is. Sőt, igazándiból a 200 napos visszateszteléséig (10.100 pont környéke) nem is lenne nagyobb baj.
A BUX-ot tegnap csúnyán lekötötték a záróban, úgyhogy a záró szakaszban a szokásos napi forgalom cirka háromszorosa, 16 milliárd forintnyi részvény fordult meg a parketten. Ugyan az MSCI indexben nem volt gyakorlatilag átsúlyozás, de lehet, hogy a befektetők egy része már a június közepi kínai A részvényes döntésre (bekerülés az MSCI indexbe) készülődik. Mindenesetre technikai jellegűnek tekintjük a tegnapi árfolyamzuhanást, és ma emelkedésre számítunk a BUX indexben. A Richternek a tegnapi záró szintről már nem kellene tovább esnie, azaz ideje a fordulatnak a kitörést követő kétnapos korrekciót követően.
Az USA-ban ma publikálják a Bézs könyvet, ami azért lesz izgalmas, mert a Fed már tűkön ül, hogy kamatot emeljen, de ahhoz jó gazdasági adatok kellenek. Így fontos lesz az amerikai gazdaság állapotáról szóló könyv, hiszen akár komolyabb árfolyammozgást is hozhat az EUR/USD árfolyamban, ami végső soron a részvényindexekre is visszahathat. (pl. egy euró gyengülés pozitív lehet a DAX indexre).
- Némileg csökkent a deflációs nyomás Európában
- Süllyedt az olaj ára, az arany nem változott
- Átmenetileg megtorpant a dollárerősödés
- Stabilizálódás jeleit mutatja a kínai gazdaság
- 7.200 forintra emeltük OTP célárunkat
- Emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Chicagói beszerzési menedzser index 49,3 pontra süllyedt májusban az előző havi 50,4 pontról, miközben az elemzők 50,5 pontra történő emelkedésre számítottak. A Conference Board fogyasztói bizalmi index 92,6 pontra süllyedt, a várakozás 96,1 pont volt.
- A személyi kiadások áprilisban 1%-kal emelkedtek havi alapon (2009 óta nem látott kedvező adat), felülmúlva a 0,7%-os piaci konszenzust. A személyi jövedelmek a vártnak megfelelően 0,4%-kal emelkedtek az előző hónapban.
- Az S&P Case Shiller házárindex éves alapon 5,43%-kal bővülést mutatott márciusban, ami némileg jobb a vártnál.
- Az Alibaba egyik legnagyobb befektetője, a SoftBank szeretné eladni a társaságban meglévő 7,9 milliárd dolláros részesedését.
- Ma délután ISM feldolgozóipari index, Fed Bézs könyv, feldolgozóipari beszerzési menedzser index és gépjármű értékesítési adatok érkeznek.
- A várakozásokkal összhangban minimálisan emelkedik az inflációs ráta az eurózónában. Májusban a maginfláció 0,7%-ról 0,8%-ra emelkedett, a tisztítatlan inflációs mutató pedig továbbra is a negatív tartományban van -0,1%-os értékkel, ami enyhe javulást jelent az előző havi -0,2%-hoz képest. A defláció enyhülése pozitív hír az európai gazdaság számára, de további emelkedésre van szükség, mert még mindig rendkívül távol van a 2,0%-os jegybanki céltól. A kedvező trend ellenére továbbra sem beszélhetünk a gazdaság felpörgéséről és átütő gazdasági sikerről.
- A munkanélküliségi ráta a várakozásoknak megfelelően 10,2%-on stagnált az eurózónában.
- Ma több ország feldolgozóipari beszerzési menedzser indexének végleges májusi értékét is publikálják, azonban a piac nem számít változásra az előzetes értékekhez képest.
- Az arany kurzusa 1.215 dollár körül ragadt. A befektetők a Fed bézs könyvét figyelik ma leginkább, ami indikációt adhat arra, hogy a nyáron lesz-e USA kamatemelés. A piac egyre nagyobb esélyt ad erre, ami az elmúlt hetekben jelentősen lejjebb küldte az arany árát. Tegnap kismértékben erősítette az arany árfolyamát, hogy az USA fogyasztói bizalma süllyedt, ami csökkentette a kamatemelés esélyeit.
- A 200 napos mozgóátlag erős támasznak bizonyult az EUR/USD devizapárban. Az árfolyam jelenleg az 1,11-nél található mozgóátlag felett sávozik, de a hetek óta tartó intenzív dollárerősödést nem valószínű, hogy sokáig megállítja ez a támasz. 1,11 alatt pedig az 1,10-es szintet veheti célba a kurzus.
- Shinzo Abe japán miniszterelnök hivatalosan is bejelentette, hogy 2,5 évvel, 2019-re tolják ki az ÁFA emelést. A bejelentés nem hatotta meg a piacokat, hiszen az elmúlt pár hétben már folyamatosan jelentek meg hírek az ÁFA emelés elhalasztásáról.
- Nem okoztak jelentős meglepetést a kínai beszerzési menedzser index adatok. A statisztikai hivatal által publikált feldolgozóipari beszerzési menedzser index a várt 50,0 pont helyett 50,1 ponton stagnált. A Caixin által publikált feldolgozóipari beszerzési menedzser index a várakozásokkal összhangban 49,4 pontról 49,2 pontra csökkent. A beszerzési menedzser index adatok stabilizálódás jeleit mutatják.
- Májusban 9,6%-kal csökkent a makaói kaszinók árbevétele, ezzel tovább folytatódott a 2 éve látható csökkenő trend, ami a szigorú korrupció ellenes fellépésnek tudható be.
- Az első negyedévben évesítve 3,1%-kal bővült az ausztrál gazdaság, ezzel minimálisan felülmúlva a 3,0%-os piaci várakozást.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.