Ugyan nem lett rossz a Daimler negyedéves eredménye, legalábbis a várakozásokhoz képest, de a dízelmotorok terén indult emissziós vizsgálat nem tesz jót a részvényárfolyamnak. A piac előtt 6 százalékos csökkenést mutatott az árfolyam. Mivel a részvények súlya 8 százalék a DAX indexben, ez mintegy 0,5 százalékkal húzza le az indexet, amire amúgy is negatívan hathat a...
A BUX esetében az elmúlt napok csökkenését követően ma valamiféle emelkedés is bekövetkezhet a negatívabb nemzetközi hangulat ellenére, és a rövidtávú indikátorok alapján. A MOL megemelt kötvénykibocsátása pozitív (alacsony eladósodottság, stabil cash-flow), és a hozam is soha nem látott alacsony érték lett (2,75 százalék), ennek ellenére az eseménynek nincs jelentős árfolyammozgató hatása.
- Az EKB egyelőre kivár
- Ismét erősödik az olaj, 1.250 dollár alá esett az arany
- Nagy volatilitást hozott az EKB ülés a devizapiacra
- Akár negatív hitelkamat is jöhet Japánban
- A MOL 2,75% hozam mellett adta el 7 éves euró kötvényeit
- Eltérő rend szerint fizeti osztalékát a Magyar Telekom
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- 0,05%).
- Tegnap egy makrogazdasági adat érkezett, a friss segélykérelmek száma. A múlt héten 247 ezren fordultak első ízben segélyért, amely kedvezőbb érték mint a várt 265 ezer. Ma a Markit által publikált feldolgozóipari beszerzési menedzser index áprilisi előzetes számai érkeznek.
- A Google gyorsjelentése nagymértékben elmaradt a várakozásoktól, így nem meglepő a 6%-os negatív árfolyam reakció. A bevételek 17%-kal 20,3 milliárd dollárra emelkedtek, míg az EPS 15%-kal 7,5 dollárra hízott. A várakozások 20,4 milliárdos árbevételt és közel 8 dolláros EPS-t tartalmaztak. A devizákon elszenvedett veszteség és a nagyobb tőkeberuházási számok mellett a Nest, az önvezető autót és az egészségügyi fejlesztéseket tartalmazó szegmens emelkedő vesztesége (633 millió dollárról 802 millióra) okozta a jelentős eltérést. A fizetett hirdetések száma a várt 26,8%-os bővülés helyett 29%-kal bővült, azonban az értékesítési ár 5,8% helyett 9%-kal esett.
- A Microsoft eredménye 25%-kal esett éves alapon 61 centre, míg a bevételek 5,5%-kal 20,5 milliárd dollárra csökkentek. Az elemzők 64 centes eredményt és 22,1 milliárdos bevételt prognosztizáltak. A felhőszolgáltatást is tartalmazó részleg bevétele 3,3%-kal 6,1 milliárd dollárra hízott, azonban a profit 14%-kal 2,2 milliárd dollárra esett.
- A Starbucks hiába hozta az elemzői várakozásokat, a menedzsment előrejelzések miatt több mint 5%-ot esett. A bevételek 9,4%-kal 5 milliárd dollárra emelkedtek, míg az EPS 33 centről 39 centre bővült a vártnak megfelelően. A legalább egy éve nyitva lévő boltok forgalma 6%-kal nőtt (6,7%-ot vártak), az amerikai forgalom 7%-kal, az európai viszont csupán 1%-kal a dollárerősödés miatt. A mobilos trendek viszont kedvezők, ugyanis 8 millió megrendelést bonyolítanak le vele havonta és háromszor akkora értékben vásárolnak vele, mint az átlag fogyasztók. A folyó negyedévre a menedzsment 48-49 centes EPS-t vár, az elemzői 49 centes átlaghoz képest.
- A Visa közel 5%-ot esett a piaczárás után megjelenő gyorsjelentésre. Az erős dollár, az alacsony olajárak és a globális lassulás a határokon átnyúló tranzakciókra negatívan hatott. A menedzsment várakozásai szerint a bevételek idén 7-8%-kal nőhetnek a korábbi 9-11%-os előrejelzéshez képest. A bevételek egyébként a 3,6 milliárd dolláros várakozásokat kismértékben meghaladták, míg az EPS a várt 67 centet 1 centtel haladta meg. A fizetési forgalom 7%-kal 1250 milliárd dollárra emelkedett.
- A Reuters információi szerint tegnap csődvédelmet kért a SunEdison. A nyilvánosan forgó leánycégek, azaz a Terraform Power, vagy a TerraForm Global nem képezik részét ennek az eljárásnak.
- Ma többek között a General Electric és a McDonald’s eredménye érkezik.
- A várakozásoknak megfelelően az EKB nem változtatott sem az alapkamaton, sem a betéti ráta mértékén. A júniusban induló kötvényvásárlási program során olyan befektetésre ajánlott kötvényeket vesznek elsődleges és másodlagos piacon is, melyek euróban denomináltak, 6 hónap és 31 év közötti lejáratúak, 70%-os kibocsátási limit mellett. A növekedési várakozásokat negatív kockázatok fenyegetik, és akár negatív inflációra is fel lehet készülni a következő hónapokban, de az év második felében már újra növekedhet a mutató Mario Draghi szerint.
- A mai napon számos eurózónás beszerzési menedzser index érkezik, és érdemes lesz figyelni az európai pénzügyminiszteri találkozóra is, ahol Görögország lehet a fókuszban.
- Az arany 1.247 dollárra süllyedt. Az arany kurzusa csökkent a Goldman Sachs elemzése miatt. Az amerikai bankház szerint a Fed idén háromszor is emelhet, ami negatívan hathat az arany árára. A következő hetek gazdasági adatai ráadásul erős aktivitás fognak mutatni, így még a félév előtt kamatemelés következhet be. A bankház továbbra is 1000 dolláros év végi aranyárat jósol unciánként, ami közel 25%-os zuhanást jelent.
- A forintnak nem sikerült jól a tegnapi kereskedés. A délelőtti órákban gyengülésnek indult a forint, és napon belül 311 forint közelében is járt az árfolyam, de Mario Draghi sajtótájékoztatóját követően 309,5-ig korrigált vissza az EUR/HUF devizapár. A reggeli kereskedésben azonban ismét gyengülni kezdett a forint, és közelíti a 310-es szintet.
- Kisebb csalódást okozott az előzetes áprilisi japán beszerzési menedzser index, melynek értéke 49,1 pontról 48,0 pontra esett, ráadásul a piac kisebb javulásra számított a mutató értékében.
- A Nikkei emelkedett, a jen pedig gyengült azt követően, hogy olyan hírek jelentek meg, hogy a japán jegybank akár a hiteloldali kamatot is negatívba vágná a bankok számára, ezzel újabb monetáris lazítást végrehajtva. Japánban nemrég vezették be a negatív betéti rátát, ráadásul annak bevezetésére is csak sávos formában került sor, így mindenképp jelentős lépésnek számítana a negatív hitelkamatok bevezetése. Egyébként nem lenne példa nélküli lépés, hiszen az új TLTRO program keretében bizonyos hitelezési feltételek teljesülése esetén az európai bankok is kaphatnak akár negatív ráta mellett is finanszírozást az EKB-től.
- A várakozásoknak megfelelően ismét többlet likvidált nyújtott a kínai jegybank a kereskedelmi bankok számára. A lépés nem volt váratlan, ilyenkor adózási okok miatt szezonálisan alacsony a bankrendszer likviditása.
- A Magyar Telekom közzétette osztalékfizetési rendjét. A részvényenkénti 15 forintos osztalékot május 25-től fizetik. Osztalékszelvénnyel május 11-én forog utoljára a papír. Ez a korábban megszokottól eltérő osztalékfizetési rendet jelent.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.