A kezdeti jelentősebb eséseket követően végül a pozitív tartományban zártak az USA piacai, annak köszönhetően, hogy az olaj már sokadszorra is irányt váltott, és emelkedéssel fejezte be a napot. A kezdeti rossz hangulatot a szolgáltatóipari beszerzési menedzser index hozta, amely 2,5 éve nem látott, 50 pont alatti mélységbe (kontrakció) esett. Később az EIA...
Tegnap a DAX index esetében elesett a follow-through nap alja, de ez nem nyert megerősítést. Sőt az index, zárásra visszakúszott az ominózus érték fölé. Így talán ijesztésnek kell felfognunk ezt az egészet. Mindenesetre az elmúlt kétnapi mozgás jól mutatja a piacok továbbra is fennálló idegességét. Nyilván most a G20 találkozó örömére is megyünk, így nem árt óvatosnak lenni, nehogy jöjjön hétfőn a „végy a pletykára és” kezdetű híres közmondásnak a vége. Mindenesetre ma és talán holnap is örülhetünk, és újra azt kell megállapítanunk, hogy továbbra is egy tartósabb fordulatnak vagyunk a szemtanúi.
Itthon az Magyar Telekom okozhat nekünk örömet, hiszen jó eredménnyel és emelkedő osztalék előrejelzéssel örvendeztetett meg bennünket. Az amúgy is jó nemzetközi hangulatban így a BUX is emelkedhet.
- Jens Weidmann szerint elővigyázatosnak kell lennie az EKB-nak
- A WTI 31,7 dolláron, az arany 1.241 dolláron áll
- Nagyot gyengült tegnap a forint
- Újabb történelmi mélyponton a japán hozam
- Jó Magyar Telekom eredmény, kedvező osztalék előrejelzés
- Kihívásokkal teli lehet a 2016-os év a MOL-nál, az osztalék várhatóan nőni fog
- Emelkedésre számítunk ma a hazai börzén
- Jeffrey Lacker Richmondi Fed elnök szerint a gazdaság jó úton halad, hogy elérje a 2%-os inflációs szintet, és a jelenlegi alacsony infláció alapján nem indokolt újabb lazító intézkedések bevezetése.
- James Bullard St. Louisi Fed elnök szerint túl korai még arról beszélni, hogy mit fog lépni a Fed, amennyiben az inflációs várakozások tovább csökkennek. Szerinte egyébként az inflációs várakozások stabilizálódni fognak, főleg ha az olaj árfolyama már nem esik tovább.
- A szolgáltatóipari beszerzési menedzser index 49,8 pontra esett, ami 2,5 éves mélypontot jelent. A piac várakozása 53,4 pont volt. Az újlakás értékesítések is gyengébbek lettek a várakozásoknál, az 522 ezer helyett 494 ezret publikáltak.
- A Canyon Capital Advisors névre keresztelt hedge fund levelet írt a Yahoo vezetőségének, melyben az alaptevékenység mielőbbi leválasztását sürgeti. A cégnek december végén 2,5%-os részesedése volt a Yahoo-ban.
- A HP Inc (ticker: HPQ) bevételei 12%-kal 12,25 milliárd dollárra estek az első negyedévben. A tisztított egy részvényre jutó eredmény az előző negyedéves 41 centről 36 centre csökkent, ami megegyezik a várakozásokkal. A menedzsment a folyó negyedévre 35-40 cent közötti profittal számol, miközben az elemzői átlag 39 centnél van. Ugyanakkor a cég felgyorsítaná az elbocsátásokat és már idén 3000 embertől válna meg. A hírre közel 5%-ot emelkedett a részvény.
- Jens Weidmann, a német Bundesbank vezetője szerint az EKB-nak elővigyázatosnak kell lennie, ha újabb stimulusokat vezet be, mert olyan hatásokat is kiválthat, amelyek például a bankok stabilitási helyzetét rontanák, ez pedig pont az ellenkezője lenne annak, mint amire a tanács törekszik.
- A mai napon érkezik a negyedik negyedéves brit GDP adat, illetve a januári eurózónás inflációs adat is.
- Az arany árfolyama 1.241 dollárra emelkedett. A tegnapi USA adatok vegyesek voltak: a szolgáltató szektor gyengébb számaival szemben az új otthon eladások megugrottak, ami alapján az USA gazdasága továbbra is növekszik. Ez előrevetíti a további idei kamatemelést.
- Tegnap sem tudott erősödni a dollár az euróval szemben. Napközben mindkét irányban kilendült az árfolyam, de az 1,101-es zárás azt jelentette, hogy a nyitó szint közelébe kapaszkodott vissza az árfolyam. Kétnapi bizonytalanság után hamarosan kiderülhet, hogy az 1,1-es támaszról sikerül-e elrugaszkodnia felfelé az árfolyamnak.
- A kínai bankközi kamatok hirtelen megugrottak, ami a likviditás ismételt kiszáradására utal, ez a félelem pedig nyomot hagyott a részvénypiacon is. Ráadásul a kínai részvénypiac volatilitása most még a szokásosnál is magasabb lehet a hétvégi G20 találkozó és a jövő héten kezdődő nemzeti kongresszust megelőzően.
- A kínai jegybank alelnöke szóbeli intervencióval igyekezett stabilizálni a jüan árfolyamát, ugyanis arról beszélt, hogy relatíve stabil devizaárfolyamot szeretnének a jövőben látni.
- A 40 éves lejáratú japán államkötvények hozama 1% alá esett, amire eddig nem volt példa, vagyis a piac rendkívül hosszú ideig nem számít inflációra.
- A Sharp megegyezett a Foxconn-nal a Sharp felvásárlásáról, melyre a részvény árfolyama 17%-ot emelkedett.
- Az árbevétel az IT üzletág és az új magyar és makedón projektek miatt a vártnál jobban alakult.
- A működési költségek éves összehasonlításban 12,8%-kal nőttek, elsősorban az IT infrastruktúra projektek miatt.
- Az EBITDA is jobb lett a vártnál, de az EBITDA marzs alacsonyabb volt.
- A társaság bejelentette, hogy az 2016-os eredmény után 25 forintos osztalékot fog fizetni, ami magasabb, mint amit az elemzők vártak. Az osztalékhozam így 6% körül alakul, ami magasabb a versenytársak átlagánál, 4,9%-nál. 2016-ra az Erste 15 forinttal, a piac 20 forinttal számolt. 25 forintos osztalékot csak 2017-től kezdődően építettünk be a modellünkbe.
- 2015-re 15 forint osztalékot fizetnek, ami 3,6%-os osztalékhozamot jelent, és megfelel a várakozásoknak.
- 2016-ban a társaság 580-590 milliárd forintos árbevételre számít, mi korábban 602 milliárddal számoltunk. Az EBITDA 187-191 milliárd forint között lehet összhangban várakozásunkkal. Cash flow szempontból pozitív, hogy a CAPEX 10%-kal csökkenhet.
- Az alaptevékenység összességében jól alakult, a 2016-os osztalék mértéke pedig pozitív meglepetést okozott. Ez is megerősíti azon véleményünket, hogy a régió távközlési cégei közül a Magyar Telekom a kedvencünk. Az eredmény és az osztalék előrejelzés kapcsán pozitív árfolyam reakcióra számítunk.
- A MOL konferencia-beszélgetésén elhangzott, hogy a cég várhatóan több osztalékot fog egy részvényre fizetni, mint tavaly, részben amiatt, mert 6 millió részvényt visszavettek a Magnóliától.
- A társaság 2 milliárd dollár tisztított EBITDA-ra számít, miközben 1,3 milliárd dollár beruházásra számít. A beruházások 50%-a feldolgozás-kereskedelem üzletágba történik. A növekedéshez hozzájárul, hogy a 130kt-ás butadién üzemet és a 220kt-ás polietilén üzemet a közelmúltban adta át a MOL.
- A cég tárgyalásokat tervez a horvát kormánnyal, de egyelőre a horvát kormány más témákkal foglalkozik.
- A MOL tovább folytatja költségtakarékossági és hatékonyságnövelő programját a feldolgozás- kereskedelem üzletágban.
- A híreket kedvezőnek tartjuk a MOL számára. Mi részvényenként 600 forint osztalékra számítunk.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.