Az Egyesült Államok keleti partján sztrájkba léptek a kikötői dolgozók az alacsony bérezés miatt. Az ILA Észak-Amerika legnagyobb rakodómunkás-szakszervezete, amelynek 85.000 tagjából nagyjából 50.000-en tettek szüntették be a munkát 14 nagy kikötőben, amelyek...
Az Egyesült Államok keleti partján sztrájkba léptek a kikötői dolgozók az alacsony bérezés miatt. Az ILA Észak-Amerika legnagyobb rakodómunkás-szakszervezete, amelynek 85.000 tagjából nagyjából 50.000-en tettek szüntették be a munkát 14 nagy kikötőben, amelyek az Egyesült Államok Tengerészeti Szövetségével (USMX) éppen lejárt keretszerződés hatálya alá tartoznak.
Az USMX hétfőn egy utolsó utáni erőfeszítéssel megpróbált megegyezni a munkásokkal a béremelésről. Összesen közel 50%-os emelést ajánlott hat évre, de ezt az ILA állítólag elutasította, így további tárgyalásokat kezdeményeztek a munkásokkal.
A Conference Board elemzése szerint egy egyhetes sztrájk 3,78 milliárd dollárba kerülhet az amerikai gazdaságnak, és november közepéig tartó lassulást okozhat az ellátási láncokban. A sztrájkban érintett kikötők összesen évi 3 ezer milliárd dollár értékű kereskedelmet bonyolítanak le.