A Richter tegnap elemzői tájékoztatót tartott a Női egészség (WHC) üzletágba tartozó legutóbbi felvásárlásairól. A Richter a 2023-as 669 millió euróról 1 milliárd euróra kívánja növelni WHC-értékesítését...
A Richter tegnap elemzői tájékoztatót tartott a Női egészség (WHC) üzletágba tartozó legutóbbi felvásárlásairól.
A Richter a 2023-as 669 millió euróról 1 milliárd euróra kívánja növelni WHC-értékesítését még 2030 előtt. Ez az előrejelzés magában foglalja a jelenlegi felvásárlásokat, de nem tartalmazza a további terjeszkedést, azaz ezeknek a gyógyszereknek a regionális terjeszkedését stb. 20%+ EBIT ráta várható.
A Mithra E4 platform megvásárlásának indokai:
- Az E4-hez kapcsolódó CF, a jogdíjbevételek, a mérföldkő kifizetések átvétele és a licenctulajdonosok ellátása a Richter által gyártott hatóanyaggal együtt növeli a cég bevételeit. A Donesta (menopauza kezelésére szolgáló gyógyszer) kutatási és fejlesztési költségei miatt a tranzakciónak van az EBIT-re némi negatív hatása ebben az évben, de a nettó bevételek 2025-től pozitívba fordulnak. A Donesta III. fázisú kísérletek eredménye az év végén várható, a forgalmazási engedélyre a kérelem benyújtása pedig jövőre várható. Siker esetén 2026-ban kerülhet piacra az új gyógyszer.
- A Donestra fejlesztésének átvétele egy csődben levő vállalattól szintén fontos volt. Így biztosíthatók a további fejlesztések.
- Jelentős K+F kapacitás átvétele.
A vezérigazgató azt sugallta, hogy a vételár olcsónak tekinthető (175 millió eurós EV, részben halasztott fizetéssel), mivel csak az idővel és az érdekelt felekkel versenyeztek, más ajánlattevőkkel nem.
A BCI beszerzés egy 2000 kináz-inhibitort tartalmazó könyvtárat takar a kutatási tevékenységeken túl (emberek és laboratóriumok). Ez lehetőséget teremt a Richter számára a nőgyógyászati (policisztás petefészek szindróma és az endometriózis (preklinikai)) és a fogyasztói egészségügyben való fejlesztésekre.
A Richter az évtized végére az első helyet célozza meg Európában a női egészség szegmensben. Az IQVIA szerint a fogamzásgátlás terén jelenleg a Richter rendelkezik a legmagasabb, mintegy 15%-os piaci részesedéssel az EU-ban.
Ezek pozitív és megbízható lépések, és jó iránynak tűnnek. Ezen akvizíciók lehetőséget teremtenek a Richter számára a jövőre nézve, míg a megszerzett eszközök (E4 portfólió) pozitív cash-flowt biztosítanak 2025-től. Másrészt ebben a szakaszban nehéz felmérni ezen opciók értékét, így a részvények értékére vonatkozó hatást is.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.