Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
CHART

Mélyrepülésben a MOL

ÖTLETGYÁR CHART
ÖTLETGYÁR CHART2015. június 19.   14:44

Richter: Elesik-e az emelkedő trendvonal? A Richter múlt hét elején jelentette be, hogy a Cariprazine ismételten beadott törzskönyvi kérelmére vonatkozó adatok értékelését további három hónappal (szeptemberig)...

Richter: Elesik-e az emelkedő trendvonal?
A Richter múlt hét elején jelentette be, hogy a Cariprazine ismételten beadott törzskönyvi kérelmére vonatkozó adatok értékelését további három hónappal (szeptemberig) meghosszabbította. A hír pedig elég volt ahhoz, hogy a 4.350 forintos támasz elessen, és újabb mélypontra zuhanjon a gyógyszerpapír. A szint törésével nagyobb tere nyílt a lejtmenetnek, bár jelenleg az emelkedő trendvonal még fogja az árfolyamot, de ezen áteshet a részvény és megjárhatja a 4.030 forintnál húzódó támaszt. Halvány pozitív jelzés, hogy egyelőre visszapattant a trendvonalról a kurzus, de a hangulat romlásával gyorsan újraindulhat a mélyrepülés.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
4.250  4.0304.350 4.630 
OTP: Fontos támaszon az árfolyam
Az OTP intenzív mélyrepüléssel indította a júniust, ezzel ledolgozva az év eleje óta tartó esés harmadát. Az 5.250 forintos támasz alatt is járt az árfolyam két héttel ezelőtt, de sikerült újra visszakapaszkodnia a kurzusnak a szint fölé. Meglehetősen nagy a volatilitás a papírban hetek óta, és egyelőre csak kevés jel utal a pozitív fordulatra. Amíg az 5.250 forintos támasz nem sérül szignifikánsan, addig van esély egy rövidtávú fordulatra, de a szint törésével folytatódhat a május óta tartó esés, a következő támaszt 5.000 forint jelenti.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 5.000 5.250 5.6005.790 
MOL: Elesett a támasz
Múlt héten fordult negatívra a hangulat a MOL piacán, elesett a 14.500 forintos támasz, amely hónapok óta tartotta az árfolyamot. Ez pedig a papír további esését jelentheti, ráadásul a közelben támaszok sincsenek, így akár több mint 1.000 forintos esés is elképzelhető rövidtávon.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 13.83013.000 14.500 15.000 
Mtelekom: A sáv alját érte el a papír
Zuhanással indította a hónapot a Magyar Telekom, az árfolyam lefordult a 434 forintos lokális csúcsról és rövid idő alatt elérte a 400 forintos támaszt. A korábbi hónapokban már többször megjárta a kurzus az előbb említett két szintet, így az év eleje óta tartó emelkedő trend oldalazásba fordult át. A 400 forintos támasz egyelőre tartja a papírt, de törésével 380 forintig nyílna tere az esésnek. Fordulat esetén pedig a 434 forintos ellenállást veheti célba a kurzus. Napokon belül kiderülhet, hogy a támaszról melyik irányba indul el az árfolyam.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 400 380434 450 

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

SZTORI

Tájékoztatásul közöljük az Erste Befektetési Zrt. 2025. év végi időszakra vonatkozó fontosabb...

Adobe: Mégsem gyűri olyan gyorsan maga alá az AI hajsza?

Adobe: Mégsem gyűri olyan gyorsan maga alá az AI hajsza?

ELEMZÉS

Mindenki használja, vagy legalább hallott már minimum egy...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben