Gloster | technológia | ||
Célár: | 1183 | Ajánlás: | Vétel |
Az előzetes 2023-as eredmények alapján a Gloster 10,2 milliárd forintos konszolidált árbevételt és 885-940 millió forint közötti EBITDA eredményt ért el, szemben a 2022-es 6,3 milliárdos árbevétellel és a 940 milliós EBITDA eredménnyel. Az árbevétel...
Az előzetes 2023-as eredmények alapján a Gloster 10,2 milliárd forintos konszolidált árbevételt és 885-940 millió forint közötti EBITDA eredményt ért el, szemben a 2022-es 6,3 milliárdos árbevétellel és a 940 milliós EBITDA eredménnyel. Az árbevétel felülmúlja 9,5 milliárdos várakozásunkat, de az EBITDA az alacsonyabb marzsok miatt jelentősen elmarad az 1,2 milliárdos várakozástól.
A frissített stratégia alapján a menedzsment 2026-ra 15,6 milliárdos árbevételt és 3,1 milliárdos EBITDA-t vár, mindkettő gyakorlatilag forintra pontosan megegyezik a decemberi előrejelzésünkkel.
A társaság bejelentette, hogy 2026-tól tervez osztalékfizetést, az osztalékpolitikát még az idei első félévben be fogják mutatni. Modellünkben mi azzal kalkuláltunk, hogy a Gloster 50%-os kifizetési rátát fog alkalmazni, és először 2026-ban, a 2025-ös eredmény terhére fog osztalékot fizetni.
Vélemény: A várttól elmaradó, sőt visszaeső EBITDA kapcsán érdeklődve várjuk a részletes eredményt, hogy mi okozta a gyenge marzsokat. Az előzetes eredményben mindössze az IT bérek meredek emelkedését nevesítette a társaság, mint negatív faktort. A 2026-os tervek teljes mértékben összhangban vannak előrejelzésünkkel, azonban a gyengébb 2023-as év után ennek elérését a korábbinál nehezebbnek tartjuk. Ezt részben ellensúlyozza, hogy nagyobb piacokra céloz a társaság és a Fülöp-szigeteki SSC nyitásától évi 50 millió forintos megtakarítást várnak.
A középtávú stratégia tartalmazza, hogy a Gloster 2025-ig a jelenlegi 51%-ról 70%-ra emeli tulajdonrészét a Minero-ban. A tulajdonrész növelésével modellünkben nem számoltunk, azonban ez sem a konszolidált árbevételre, sem az EBITDA-ra nem hat, mivel már eddig is teljesen konszolidálásra került a leányvállalat. Az eredménykimutatásban a tulajdonrész növekedése a „nem irányító részvényesekre jutó adózott eredmény” csökkenésében, és ezzel párhuzamosan a társaság részvényeseire jutó eredmény növekedésében fog megjelenni. Ezt a módosítást a későbbiekben szükséges lesz a modellünkben figyelembe venni, de számottevő hatást várhatóan nem okoz. Továbbra is fenntartjuk eddigi 1.183 forintos célárunkat és az ehhez tartozó vételi ajánlásunkat.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen összefoglalót (a továbbiakban: Dokumentum) az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) készítette. A Társaság felügyeleti szerve a Magyar Nemzeti Bank (1054 Budapest, Szabadság tér 9., Tel.: +36 (1) 428 2600, E-mail: info@mnb.hu, Levélcím: Magyar Nemzeti Bank, 1850 Budapest, honlap: www.mnb.hu) A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. Jelen Dokumentum alapjául szolgáló befektetési elemzés elkészítéséért a Társaság a kibocsátó Vállalattól díjazásban részesült. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.