Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
CHART

USD/JPY: Izgalmas alakzat a devizapárban

ÖTLETGYÁR CHART
ÖTLETGYÁR CHART2015. április 13.   16:13

EUR/HUF: Van még tere a forint erősödésének A múlt hetet is jó teljesítménnyel zárta a forint. Az árfolyam 2013 decemberben nem látott mélypontra süllyedt, amelyet rögtön oldalazás követett 296 forint felett. A trend...

EUR/HUF: Van még tere a forint erősödésének
A múlt hetet is jó teljesítménnyel zárta a forint. Az árfolyam 2013 decemberben nem látott mélypontra süllyedt, amelyet rögtön oldalazás követett 296 forint felett. A trend továbbra is csökkenő, a technikai kép nem változott, hamarosan megérkezhet az újabb letörés. A következő támasz 291,6-nál húzódik.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 296291,6 300 302 
EUR/USD: A múlt hét ismét a dollárról szólt
Egyhuzamban hat kereskedési napon keresztül erősödött a dollár. Az árfolyam múlt héten lepattant az 1,104-es ellenállásról, majd ezt követően gyorsan visszatesztelte az 1,05-ös legutóbbi lokális mélypontját. A támaszt jelentő szintet a mai kereskedésben érte el az árfolyam, egyelőre visszapattant róla, de a szint törésével is számolni kell. Persze ez egy erős trenderősítő jelzés lenne, és az árfolyam folytathatná útját a paritás felé, de előtte még az 1,02-es szintet is le kellene küzdenie a devizapárnak.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 1,051,02 1,104 1,15 
USD/JPY: Egy alakzat körvonalazódik a grafikonon
A devizapár múlt héten visszapattant a piros vonalról jelölt trendvonalról, ami azt jelenti, hogy folytatódik a mozgás a háromszög alakzatban. Ezzel párhuzamosan egy füles csésze formáció is található a grafikonon, és mindkettő alakzat kedvező, mert a fennálló emelkedő trend folytatódását jelentheti. A 121,5-ös ellenállás áttörése esetén az alakzatból számított célárfolyam alapján 127,4-ig is elmehet a devizapár. Pozíciót azonban csak kitörésben érdemes nyitni.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 119 117,5121,5  127,4

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

SZTORI

Tájékoztatásul közöljük az Erste Befektetési Zrt. 2025. év végi időszakra vonatkozó fontosabb...

Adobe: Mégsem gyűri olyan gyorsan maga alá az AI hajsza?

Adobe: Mégsem gyűri olyan gyorsan maga alá az AI hajsza?

ELEMZÉS

Mindenki használja, vagy legalább hallott már minimum egy...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben