A tegnapi emelkedésével sorozatban 12 napja emelkedik a BUX index, ami 8%-os pluszt jelent. A nyári kánikula ellenére a forgalomra sem panaszkodhatunk, július folyamán többször is láthattunk 10 milliárd forint fölötti forgalmat, amit nyugodtan mondhatunk akár erősnek is. Az ilyen hosszú...
A tegnapi emelkedésével sorozatban 12 napja emelkedik a BUX index, ami 8%-os pluszt jelent. A nyári kánikula ellenére a forgalomra sem panaszkodhatunk, július folyamán többször is láthattunk 10 milliárd forint fölötti forgalmat, amit nyugodtan mondhatunk akár erősnek is. Az ilyen hosszú emelkedési sorozatok nem teljesen példa nélküliek ugyan, de történelmi távlatokba kell visszamennünk ahhoz, hogy hasonlót találjunk a magyar részvénypiac esetében. Utoljára 1996 végén és 1997 elején volt hasonlóan hosszú emelkedési sorozat a BUX indexben. Akkor 17 napig tartott a csoda, mármint az emelkedő sorozat. Az az év egyébként is egészen rendkívüli volt, hiszen duplázott a BUX index.
A magyar részvénypiac értékeltsége extrém alacsony volt az év első felében, a 2023-as előrejelzésekkel kalkulálva mindössze 5 körüli P/E értékeltségen forgott a piac. Ez az extremitás enyhülni kezdett, de még most is mindössze 6,5-ös előretekintő értékeltség látható, ami továbbra is rendkívül alacsony mind historikusan, mind pedig a régióhoz képest, hiszen a lengyel és a cseh piac is kicsivel a 8-as P/E szorzószám felett forog. Ahogy egyre több kockázat, például infláció árazódik ki, úgy térhet majd vissza a BUX értékeltsége is a normális szintre.
Ha már magyar piac, ne hagyjuk ki a forintot se. A múlt héten megnövekedett volatilitás mellett gyengült a forint az euróval szemben. Hasonló mozgásokat láthattunk egyébként a júniusi, sőt a májusi kamatdöntést megelőzően is, majd a vártnak megfelelő kamatdöntést követően mindkét alkalommal visszaerősödött a forint. Szerintünk ezúttal is hasonló lehet a kotta. Az MNB várhatóan ezúttal is a piaci várakozásoknak megfelelően, 100 bázisponttal 15%-ra fogja csökkenteni az egynapos betéti gyorstender kamatát, a 13,0%-os alapkamatot pedig változatlanul fogja tartani. A vártnak megfelelő döntést követően ismét visszaerősödhet a forint.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának