Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

A brit BT Group visszavenné a Telefonica-tól az O2-t - Európa Best Of

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2014. november 25.   10:23

A BofAML a korábbi alulteljesítőről semlegesre javította a Banco Bilbao részvényeinek ajánlását. A lépést azzal indokolták, hogy a Banco Bilbao árfolyama idén már 19%-kal csökkent, így a további lefelé mutató kockázatok már minimálisak. A célárfolyamot 8,36 eurón hagyták.


A BofAML a korábbi alulteljesítőről semlegesre javította a Banco Bilbao részvényeinek ajánlását. A lépést azzal indokolták, hogy a Banco Bilbao árfolyama idén már 19%-kal csökkent, így a további lefelé mutató kockázatok már minimálisak. A célárfolyamot 8,36 eurón hagyták.
A Bayer a diabétesz üzletág eladásán gondolkodik, hogy a befolyó összegeket a dinamikusan növekvő üzletágakra költse. A vásárlók között lehet a Cinven Ltd, az EQT Partners AB és a Triton Adviser Ltd is. A vételár 1-2 milliárd euró között alakulhat.
Az utolsó pillanatokban is érkeznek ajánlatok az E.ON olasz eszközei iránt az ügyhöz közel álló források szerint. Két forrás is arra hivatkozik, hogy a francia EDF egy nem kötelező érvényű ajánlattal állna elő a teljes olasz egységre. Az E.ON egyelőre még nem döntött az eladásról, de akár 2 milliárd eurós bevétele is származhatna a tranzakcióból. Három forrás arról számolt be, hogy az olasz Enel és a regionális szereplő Hera is kötelező érvényű ajánlatott tett az ügyfélportfólióra. Az Erg névre keresztelt energia cég, valamint az F2i infrastrukturális alap a megújuló energia eszközöket venné meg. A megújuló operáció 1 milliárd eurót, a szél- és napenergia operáció 300 millió eurót érhet.
A Siemens és a Thales közös konzorciuma 510 millió eurós tendert nyert el Spanyolországban. A 340 km hosszú gyorsvasúthálózat irányító, jelző és biztonsági berendezéseinek modernizációját fogja elvégezni a társaság.
A brit BT Group tárgyalásokat folytat a Telefonica-val az O2 leányvállalat megvásárlásáról. A BT 13 éve nem foglalkozik már mobilszolgáltatásokkal, de most visza szeretne térni a piacra. A társaság még 2001- ben választotta le a most a Telefonica-hoz tartozó O2 leányát, amiben most ismét szeretne tulajdonrészt szerezni. A BT Group még egy másik társasággal is tárgyalásokat folytat, további részletek egyelőre nincsenek. Mindenesetre a Telefonica is jól járhatna a tranzakcióval, mert a befolyt összegből akár újabb célpontok után nézhetne, illetve adósságcsökkentésre is fordíthatná azt. A Macquarie Group 15 milliárd dollárra értékeli az O2 leányt.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

MINISO: Kínai részvénysztori az ázsiai őrület árnyékában

MINISO: Kínai részvénysztori az ázsiai őrület árnyékában

ELEMZÉS

Kína lemaradt Mostanában sok szó esik az ázsiai...

2026 legnagyobb PIACI MEGLEPETÉSEI ábrákban

2026 legnagyobb PIACI MEGLEPETÉSEI ábrákban

VIDEÓ

Bebesy Dániellel, az Erste Alapkezelő szenior kötvényportfólió menedzserével tekintettük át...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben