Liz Truss gazdaságtámogató adópolitikát ígér A várakozásoknak megfelelően az eddigi külügyminisztert, Liz Truss-t választotta meg a párttagság a brit Konzervatív Párt elnökének és ezzel egyúttal miniszterelnöknek....
A várakozásoknak megfelelően az eddigi külügyminisztert, Liz Truss-t választotta meg a párttagság a brit Konzervatív Párt elnökének és ezzel egyúttal miniszterelnöknek. Liz Truss fő ígérete a gazdaságtámogató adópolitika, vagyis az adók csökkentése. Első intézkedései között szerepelhet valamilyen formában a lakossági energiaárak részleges támogatása, ez a várakozások szerint 130 milliárd fontos kiadás lehet. Tervezett intézkedéseit adósságnövelésből tervezi finanszírozni. Az újonnan megválasztott brit miniszterelnök Margaret Thatchert tekinti példaképének, akit gyakran külsőségekben is szándékosan utánoz. A királynő ma nevezheti ki hivatalosan Liz Truss-t miniszterelnöknek.
Olaf Scholz és Emmanuel Macron tegnapi találkozóján is az energiabiztonság volt a fő téma. Megállapodtak abban, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy Franciaország gázt tudjon szállítani Németországnak hiány esetén, Németország pedig elektromos árammal tudja támogatni Franciaországot.
Németország bejelentette, hogy a még üzemelő, az eredeti tervek szerint az év végén leálló három atomerőműből kettő még a mostani télre is üzemben marad. Az üzemidő rövid idejű meghosszabbítására a gázhiány miatt van szükség.
Nem csak Európában súlyos az energiahelyzet, ugyanis Kaliforniában a pokoli hőség következtében olyannyira megnőtt az energia felhasználás, hogy majdnem rotációs áramkimaradásokra volt szükség a rendszer fenntartásához. Mára 42-45 Celsius-fokos hőséget várnak a nyugati parti államban, és a tegnapi munkaszüneti nap után az iskolák és munkahelyek kinyitásával még nagyobb lehet az elektromos áram igény. Az elektromos áram piaci ára megawattonként elérheti a 2.000 dollárt is, ami a múlt héten tapasztalt európai csúcsoknak nagyjából a kétszerese. A hatóságok válsághelyzetet hirdettek.
Tegnap a munka napja miatt nem nyitottak ki a tőzsdék Amerikában, így ott ma kezdődik a csonka kereskedési hét.
A japán háztartások kiadásai 1,4%-kal csökkentek havi szinten júliusban a júniusi 1,5%-os növekedés után, mivel az emberek visszafogták kiadásaikat a koronavírusos megbetegedések megugrása és a fokozott takarékoskodás miatt.
A japán kormány a covid-fertőzöttek házi karanténját a jelenlegi 10 napról 7 napra kívánja lerövidíteni. Fumio Kishida miniszterelnök a tervek szerint ma este jelenti be a változtatást, amelynek célja, hogy az ország mielőbb visszatérjen a megszokott gazdasági és társadalmi tevékenységhez.
Az amerikai határidős indexek pluszban, az európaiak mínuszban voltak ma reggel.
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.