A Fed hatására a tegnapi ralit követően tovább emelkednek az amerikai tőzsdék. A határidős indexek közül a Dow és a S&P 0,5%-os, a Nasdaq pedig 0,3%-os pluszban volt aa nyitás előtti percekben. Ugyan a szakértők azt mondják, hogy az omikron variáns kevésbé veszélyes, most...
A Fed hatására a tegnapi ralit követően tovább emelkednek az amerikai tőzsdék. A határidős indexek közül a Dow és a S&P 0,5%-os, a Nasdaq pedig 0,3%-os pluszban volt aa nyitás előtti percekben.
Ugyan a szakértők azt mondják, hogy az omikron variáns kevésbé veszélyes, most mégis úgy néz ki, hogy a vírus gyors terjedése további káoszt hozhat magával, és az amerikai kórházak nem állnak készen a betegek áradatára. A Fehér Ház azonban továbbra is azt mondja, hogy nem támogatják a lezárásokat, hiszen a vakcinák mindenki számára elérhetők, ami védelmet nyújt az omikron ellen.
A Bank of England három év után 15 bázisponttal, 0,25%-ra emelte az irányadó kamatot, az inflációs félelmekre alapozva. Angliában az infláció novemberben elérte az 5,1%-ot, és a központ bank szerint egész télen 5% körül alakulhat. Az áremelkedés majd csak áprilisban tetőzhet 6% körül, amit csökkenés követhet. A jegybank az eszközvásárlási programhoz nem nyúlt. A piac további kamatemelést árazott be februárra, a várakozások szerint akkor 0,5%-ra emelhetik az irányadó rátát.
Az Európai Központi Bank kamatdöntése szintén megmozgatja a piacokat, miután a jegybank úgy döntött, hogy megszünteti az 1.850 milliárd eurós eszközvásárlási programját, a PEPP-et. Az EKB arról is döntött, hogy fél évig kiszélesíti a havi kötvényvásárlási programot, vagyis 2022 második negyedévétől havi 40 milliárd euró értékben fognak kötvényeket vásárolni. Ez a harmadik negyedévben majd 30 milliárdra, októbertől pedig 20 milliárd euróra csökken. A kamatot nem emelte az EKB.
A Delta Airlines a most kiadott közlemény szerint 200 millió dolláros nettó eredményre számít a negyedik negyedévben, pedig nemrég még veszteséges negyedévet vártak. A légitársaság negyedéves bevétele csak 26%-kal maradhat el a 2019-es szinttől, tehát körülbelül 8,5 milliárd dollár körüli lehet a bevétel. A részvény több, mint 2%-os pluszban van nyitás előtt.
Nyitás előtt tette közzé negyedik negyedéves számait az Adobe. Az amerikai szoftver vállalat 4,1 milliárd dolláros bevétele minimálisan múlta csak felül a 4,09 milliárdos elemzői várakozást, a 3,2 dolláros EPS is lényegében megfelelt a várt 3,19 dollárnak. A vállalat előfizetéses szegmense 22%-kal nőtt éves alapon. Az árfolyam mégis több, mint 7%-os mínuszban van nyitás előtt, mivel a cég 2022-es várakozásai elmaradnak az elemzői konszenzustól. 2022-re 17,9 milliárd dolláros bevétellel számol a menedzsment, míg az elemzők 18,2 milliárdot várnak, és az Adobe által várt 13,7 dolláros EPS is elmarad a 14,2 dolláros konszenzustól.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.