A várakozásoknak megfelelően alakult a Xiaomi harmadik negyedéves árbevétele
Az amerikai piacokon vegyesen indult a kereskedés, a főbb indexek +/- 0,2 körüli mozgást mutatnak. A Xiaomi közzétette 2021 harmadik negyedéves eredményét. Az árbevétel a Bloomberg konszenzus (12,12 milliárd dollár) közelében alakult a maga 12,21 milliárd...
Az amerikai piacokon vegyesen indult a kereskedés, a főbb indexek +/- 0,2 körüli mozgást mutatnak.
A Xiaomi közzétette 2021 harmadik negyedéves eredményét. Az árbevétel a Bloomberg konszenzus (12,12 milliárd dollár) közelében alakult a maga 12,21 milliárd dolláros értékével, ami 8,2%-os növekedés az egy évvel ezelőttihez képest. A cég profitja messze elmaradt a várakozásoktól, mindössze 123 millió dollár volt a konszenzusban szereplő 856 millió dollárral szemben. Ez 84%-kal kevesebb, mint a 2020 harmadik negyedéves nyereség. Az egyszeri hatásokat nem számolva a vállalat profitja az elemzők várakozása szerint alakult (810 millió dollár). Az 547 millió dolláros eltérést a befektetések átértékelése okozta. A nyereség 8,2%-os emelkedése a korábbi negyedévek 60% feletti növekedési üteméhez képest jelentős visszaesés. A készülék eladás eddigi nagyon magasan növekvő tendenciája átfordult, és 4,6%-kal csökkent a globális ellátási-lánc akadozása, illetve az alkatrészhiány következtében. Kínában a Huawei csoporthoz tartozó Honor előretörésével egyre élesedik az okostelefon gyártók versenye. A Xiaomi tovább bővítené offline üzlethálózatát, csak Kínában 20.000 üzletet szeretnének nyitni a következő három évben. A stabil okostelefon üzletág kulcsfontoságú a vállalat számára az elektromos autó szektorba való belépés megalapozásaként, utóbbiba 10 milliárd dollárr fektetnének az elkövetkező évtizedben. A cég elképzeléseiben szerepel, hogy 2024 első felében elkezdődjön első elektromos autó modelljük tömeggyártása. A részvény 2%-os mínuszban volt nyitást követően.
Az Egyesült Államok kedden bejelentette, hogy a nagy energiafogyasztó országok globális erőfeszítéseinek részeként igénybe veszi stratégiai kőolajtartalékát. Az egyik legnagyobb kőolaj felszabadítás részeként 50 millió hordót tesz elérhetővé, hogy ezzel mérsékelje az üzemanyagárak idei gyors emelkedését. Az USA, India, Kína, Japán, Dél-Korea és az Egyesült Királyság összehangolt készlet felszabadítása az első ilyen jellegű lépés. Célja, hogy megállítsa a szárnyaló energiaárakat, miután az OPEC és szövetségesei elutasították az Egyesült Államok és más nemzetek azon kérését, hogy a növekvő kereslet miatt gyorsabban termeljék ki az olajat.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.