Erste kommentár Tegnap már átmenetileg járt a lélektani 50.000 pontos szint fölött a BUX index, de nem tudott ott megkapaszkodni. A MOL mai kiváló eredménye újabb lendületet adhat a BUX indexnek is az újabb...
Tegnap már átmenetileg járt a lélektani 50.000 pontos szint fölött a BUX index, de nem tudott ott megkapaszkodni. A MOL mai kiváló eredménye újabb lendületet adhat a BUX indexnek is az újabb csúcsdöntéshez. A MOL eredményét nagymértékben segítette, hogy mindhárom szegmens (kutatás-termelés, feldolgozás-kereskedelem, fogyasztói szolgáltatások) egyszerre szerepelt jól, ami igen ritkának számít. A MOL megemelte idei évi eredményvárakozását is: a korábbi 2,3 milliárd dollár helyett 3 milliárd dollár tisztított CCS-alapú EBITDA-t vár a menedzsment 2021-ben. Bár a héten már 4,4%-ot emelkedett a részvény, így a jó eredmény várakozás az elmúlt napokban már legalább részben beépült az árfolyamba, azonban a jelentést követően még lehet tere a további árfolyam emelkedésnek.
Tegnap az amerikai indexek igen jól teljesítettek, hiszen a Dow Jones és a Nasdaq Composite is 0,8%-ot emelkedett, az S&P 500 pedig 0,6%-kal zárt magasabban.
Neel Kashkari, a Minneapolis-i Fed vezér optimista az amerikai munkaerőpiaccal kapcsolatosan, viszont az egyetlen dolog, ami aggodalmat okoz, az a vírus delta variánsa. Kashkari szerint az ország nem tett elég nagy lépéseket a foglalkoztatottság téren, hiszen 7-9 millió embernek még mindig nincs munkája. Jobb képet láthatunk majd, ha kijönnek a nem-mezőgazdasági foglalkoztatottság adatai, az elemzők várakozása szerint júliusban 858.000 új állás jöhetett létre.
Az AIG biztosító társaság tegnap piaczárást követően tette közzé második negyedéves eredményét, ami felülmúlta az elemzői várakozásokat. A vállalat részvényenkénti eredménye 1,52 dollárra emelkedett, ami nagymértékben felülmúlta az elemzők által várt 1,19 dolláros szintet, illetve a tavalyi 0,66 dolláros eredményt is. A 11,99 milliárd dolláros bevétel közel 4%-kal haladta meg a várakozásokat.
A Carvana is tegnap jelentette a második negyedéves eredményét. A 0,26 dolláros EPS felülmúlta a várt 0,37 dolláros veszteséget. A cég bevétele elérte a 3,34 milliárd dolláros szintet, ami több, mint 30%-kal múlta felül az elemtői várakozásokat. A vállalat több, mint 100.000 autót értékesített, ami 96%-os emelkedés éves bázison. Piaczárást követően több, mint 11%-ot emelkedett a részvény.
Makro téren a munkaügyi hivatal foglalkoztatottsági adatait érdemes figyelni piacnyitás előtt, ami jobb képet adhat a gazdasági fellendülés alakulásáról.
Az ázsiai piacok ismét vegyesen teljesítenek ma. Japánban a Nikkei 225 0,3%-kal emelkedik, míg a kínai Shanghai Composite 0,6%-os, a Hang Seng pedig 0,1%-os mínuszban van.
Az Xpeng Motors-hoz hasonlóan a Li Auto nevű, elektromosautó gyártó is debütálni fog a hongkongi tőzsdén, amivel 1,5 milliárd dollárt kaszálhat a cég. A hírek szerint a részvényeket 118 hongkongi dolláros áron fogja értékesíteni. A részvényekkel a kereskedés augusztus 12-én kezdődik.
Az indiai központi bank 4%-on, változatlanul hagyta az alapkamatot és a repo kamatlábat is, ahogyan azt az elemzők várták. Az RBI elnöke megjegyezte, hogy a jelenlegi inflációs nyomás aggodalomra ad okot, de ezek csak ideiglenes problémák, és folyamatos gazdasági támogatás kell a gazdasági növekedés fenntartásához.
Az ausztrál központi bank elnöke szerint az ausztrál gazdaság gyorsabban lendült vissza a vártnál, a legszembetűnőbb fellendülést a munkaerőpiac mutatta. A jegybankelnök örülne az alacsonyabb ausztrál dollár szinteknek, viszont ez nem célja a központi banknak. A jegybankelnököt nem különösebben érdekli az inflációs nyomás a szigetországban.
A főbb határidős indexek többsége mínuszban volt ma reggel, egyedül a DAX volt pluszos.
A MOL az idei második negyedévben 262,9 milliárd forint tisztított CCS-alapú EBITDA-t ért el, ami felette van a 249,8 milliárd forintos piaci konszenzusnak.
A vállalat mindhárom fő szegmense nagyon erős számokat hozott. A kutatás-termelésben 98,9 milliárd forintos eredménye megfelel a várakozásoknak. A MOL napi 111,2 ezer hordóegyenértékest hozott felszínre, míg a realizált olaj- és gázár 55,2 dollár/hordóegyenértékesre nőtt.
A feldolgozás-kereskedelem üzletág 131,9 milliárd forint EBITDA eredményét a nagyon erős petrolkémiai marzsok dobták meg: a 949 euró/t árrés felette van az előző negyedév 668 euró/t értékének. A MOL finomítói marzsa is 4,4 dollár/hordóra nőtt, miközben az eladott üzemanyag és petrolkémiai volumen is 4,7 millió tonnára emelkedett.
A fogyasztói szolgáltatások divízió 48,1 milliárd forintos EBITDA eredményét a magasabb volumenek és az erősebb üzemanyag és nem-üzemanyag árrések segítették. A járványt követően ismét autóba ültek az emberek és ez meglátszott a kutak forgalmán. A marzsok emelkedését segítette a prémium üzemanyagok nagyobb forgalma is.
A földgázüzletág 6,8 milliárd forintos eredménye alatta maradt a 8,7 milliárd forintos várakozásnak. A cég jelentős, 24,2 milliárd forintos pénzügyi eredményt ért el az árfolyamnyereség következtében. A nettó eredmény így 185,9 milliárd forint lett, ami jócskán meghaladta 122,2 milliárd forintos piaci konszenzust.
Véleményünk: A MOL rekord eredményéhez hozzájárult, hogy mind a három fő divízió (kutatás-termelés, feldolgozás-kereskedelem, fogyasztói szolgáltatások) egyszerre lett erős, ami nagyon ritka együttállás. A két nagy üzletágban, a kutatás-termelésben és a feldolgozás-kereskedelemben általában egymással ellentétes folyamatok zajlanak. A cég megemelte idei évi eredményvárakozását is: a korábbi 2,3 milliárd dollár helyett 3 milliárd dollár tisztított CCS-alapú EBITDA-t vár a MOL menedzsmentje 2021-ben, míg a szabad készpénzáramlás 1,1-1,3 milliárd dollár lehet. Ez bőven megengedi, hogy ha a menedzsment is úgy dönt, akkor a MOL a 2020-as eredményből kifizetendő 95,02 forint után jövőre megemelje az osztalékot. Ma emelkedésre számítunk a MOL részvények esetében.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.