Erste kommentár Az emelkedő szállítmányozási díjak, nyersanyagárak és bérköltség mellett nem meglepő, hogy az S&P 500 Index esetében a második negyedévtől alacsonyabb nettó profit marzsra...
Az emelkedő szállítmányozási díjak, nyersanyagárak és bérköltség mellett nem meglepő, hogy az S&P 500 Index esetében a második negyedévtől alacsonyabb nettó profit marzsra számít az elemzői konszenzus, mint 2021 első negyedévében. A konszenzus szerint az előző negyedéves 12,8%-os rekordról 11,8%-ra csökkenhetett az index nettó profit marzsa, ami azonban továbbra is rendkívül magas értéknek számít. Az első negyedév kivételével az elmúlt 10 évben példátlannak számít a 11,8%-os profit marzs. A széleskörű inflációs nyomás és a várható adóemelések mellett a következő negyedévek során a marzsok várhatóan tovább fognak csökkenni, ami a jegybanki normalizációval karöltve szembeszélként funkcionálhat a részvénypiaci hozamok szempontjából.
Pozitív hangulatban indult a hét Amerikában, az S&P 500 Index 0,4%-ot emelkedett, és ismét új csúcson zárt.
A FactSet felmérése alapján az elemzői konszenzus 64%-os EPS növekedésre számít az S&P 500 Index tekintetében, amilyen magas növekedésre 2009 utolsó negyedéve óta nem volt példa. A profitok tényleges emelkedése a vártnál sokkal magasabb lehet, az elmúlt 4 negyedévben ugyanis közel 20%-kal érkeztek a tényszámok a várakozások felett. Ami kifejezetten érdekes, hogy az elemzők becslése szerint 2021 első negyedévhez képest 8%-ot csökkentek a vállalati profitok, ami a marzsok normalizálódásának köszönhető. Az első negyedévben rekord 12,8% volt az S&P 500 Index nettó profit marzsa, ami a második negyedév során továbbra is magas maradhatott, azonban a konszenzus szerint 11,8%-ra csökkent.
Ma kezdődik meg a másik negyedévi gyorsjelentési időszak, és olyan cégek jelentenek mint a JP Morgan, Goldman Sachs és a Pepsi.
Az ázsiai indexek emelkedtek a mai nap folyamán. A japán Nikkei 225 0,6%-ot emelkedett, a Shanghai Composite index 0,2%-kal kereskedik feljebb, illetve a Hang Seng index 1,7%-ot ugrott, miután Kína export adatai 32,2%-os növekedést mutattak júniusban.
Kína export mértéke gyorsabban nőtt júniusban, mint azt az elemzők várták, miután a nemzetközi kereslet növekedett a gyengülő korlátozásokat követően, illetve az oltottak száma továbbra is növekedett. Az import is felülmúlta a várakozásokat, ugyan az ütem lassult májushoz képest. Dollárban az exportok 32,2%-ot emelkedtek a hónapban a májusi 27,9%-os növekedéshez képest. Az importok pedig 36,7%-os növekedést értek el.
A határidős indexek vegyes képet mutatnak.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.