Erste kommentár Évek óta nem volt ekkora a bizonytalanság a Fed bejelentése körül, mint ami a mai közleményt és sajtótájékoztatót jellemzi. A gazdasági és az inflációs adatok teljesen...
Évek óta nem volt ekkora a bizonytalanság a Fed bejelentése körül, mint ami a mai közleményt és sajtótájékoztatót jellemzi. A gazdasági és az inflációs adatok teljesen egyértelművé teszik, hogy itt az idő szigorítani a monetáris politikán, a jegybankárok azonban a visszatekintő indikátorokra fókuszálnak. A gazdasági döntéshozóknak a 80-as évek eleje óta nem kellett olyan inflációs kockázatokkal szembenézniük, mint amik az elmúlt hónapok során alakultak ki. Ennek ellenére a jegybankárok a legkisebb óvatosság nélkül folytatják a precedens nélküli monetáris lazítást. A mai találkozón feltehetően már elkezdenek gondolkodni az eszközvásárlási programok kivezetéséről, a kérdés azonban az, hogy ennél több információval fognak-e szolgálni.
A legfrissebb hírek szerint a koronavírus legalább 5 államban már 2019 decemberében is jelen volt, még mielőtt 2020 februárjában USA-szerte terjedni kezdett volna. A hivatalos statisztikák szerint Amerikában már több mint 600.000-en vesztették életüket a vírus miatt.
Egy Louisiana állambeli bíró érvénytelennek minősítette Biden azon rendeletét, ami felfüggesztette a szövetségi földterületeken az olajkitermelési lízingeket.
A progresszív demokraták jelezték, hogy csak akkor hajlandók támogatni a kétpárti infrastruktúra javaslatot, ha azt egy sokkal szélesebb körű csomag követi.
A Citigroup papírjai estek, miután a vállalat pénzügyi vezetője bejelentette, hogy a bank kereskedésből származó bevételei közel 30%-ot eshetnek éves bázison, hiszen a kereskedés egyre kisebb mértékű a pandémia alatti szinthez képest. A vállalat részvényei 1,8%-ot estek. Érdekes, hiszen tegnap a JP Morgan is bejelentett egy hasonló sztorit, tehát a bevétel csökkenés nem csak egyes cégeknél lesz látható, hanem egy újabb iparági sztenderd lehet.
Az Oracle tegnap tette közzé negyedéves eredményét. A vállalat 0,94-0,98 dolláros részvényenkénti eredmény előrejelzése a következő negyedévre elmarad az 1,03 dolláros elemzői várakozásoktól, tehát az előrejelzések se túl optimisták. A jelenlegi negyedévben a vállalat 7,5%-kal, 11,2 milliárd dollárra tudta növelni bevételeit, ami egy kicsivel felülmúlta a várt 11 milliárdos értéket. A cég részvényenkénti eredménye 1,54 dollár lett, ami felülmúlta a várt 1,31 dollárt. Az idei év alatt 25%-ot ment a papír, ami annak tudható be, hogy a befektetők nagy reményeket fűznek a felhő alapú szolgáltatások szegmenshez, viszont ez még nagyon el van maradva az Amazontól, illetve a Google-tól és a Microsofttól is. A jelenlegi negyedévben a felhő alapú szolgáltatások szegmens csak 8%-os növekedést tudott produkálni. Zárás után a papír 5%-ot esett, hiszen a bevétel növekedés mértéke elmaradt a várakozásoktól, illetve az előrejelzések sem kecsegtetők.
Az online szerencsejátékokkal foglalkozó DraftKings tegnap nap közben 12% körüli esést tudhatott magáénak, miután a Hindenburg Research, egy híresebb short seller, bejelentette, hogy információik szerint a cég leányvállalata, az SBTech olyan országokban is tevékenykedik, ahol tilos a szerencsejáték, ráadásul bevételeinek több, mint felét ilyen országokból generálja. Az elemző vállalat szerint a DraftKings a feketepiaci tevékenységekre hozta létre a leányvállalatot a tavalyi SPAC-es egyesülés előtt. A napot végül -4%-on zárta a részvény.
A szerdai kereskedési napot mínuszban zárták az ázsiai piacok, hiszen a japán Nikkei 225 0,5% körüli csökkenést mutatott, a Shanghai Composite index 1%-ot esett, míg a Hang Seng szintén 0,5%-ot veszített értékéből. A nyomott hangulat valójában csak az USA piacokat tükrözte, hiszen az ázsiai befektetők is arra kíváncsiak, hogy mit lép ma a Fed.
Japánban a kereskedelmi többlet 49,6%-ot ugrott májusban éves összehasonlításban, de még ez a teljesítmény is elmaradt az elemzői várakozásoktól. Ez azt mutathatja, hogy a világ harmadik legnagyobb gazdasága és annak exportja lassabban regenerálódik a pandémia után.
Csütörtökön kezdődik a Bank of Japan kétnapos ülése. Az elemzők azt várják, hogy a jegybankárok meghosszabbítják a különleges Covid finanszírozási programot, ami a bajba jutott vállalkozókat segíti, míg a fontosabb monetáris irányt változatlanul hagyják.
A kínai ipari termelés 8,8%-kal növekedett májusban éves bázison, ami alulmúlta az áprilisi 9,8%-os növekedést. Az elemzők 9%-os növekedést reméltek. A kiskereskedelmi értékesítés 12,4%-ot emelkedett májusban éves alapon, míg az elemzők 13,6%-os növekedést vártak.
Pozitív hangulat uralkodott a főbb amerikai és európai határidős piacokon ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.