Erste kommentár A mai nappal megkezdtük a Gloster infokommunikációs cég követését. A célárfolyam 4.135 forint, ami már tartalmaz egy 10 százalékos likviditási diszkontot is. A cég egy...
A mai nappal megkezdtük a Gloster infokommunikációs cég követését. A célárfolyam 4.135 forint, ami már tartalmaz egy 10 százalékos likviditási diszkontot is. A cég egy éve jelent meg a magyar tőzsde Xtend piacán, de már most komoly tervekkel rendelkezik, hogy magasabb kategóriába kerüljön a BÉT-en. Mindeközben a cég a tavalyi sikeres tőkebevonást követően egy héttel ezelőtt jelentett be egy újabb felvásárlást a felhőszolgáltatások területen, amit szándékaik szerint továbbiak fognak követni, a vertikális integrációs terveknek megfelelően. A cégről további részleteket ide kattintva olvashat.
Mindeközben megérkeztünk az infláció világába. Az USA-ban, az EU-ban és itthon is túllövést várunk, vártunk. Itthon ez már be is következett a hatalmasat ugró üzemanyagáraknak és a dohány és italáruknak köszönhetően. Így a maginfláció moderált, 3,1 százalékos szinten maradt, miközben a fő szám 5,1 százalékra ugrott, míg az elemzők 4,8 százalékot vártak. Itthon makrogazdasági elemzőnk előrejelzése szerint a jövő év elejéig a felső határnak tekinthető 4 százalék körül alakulhat az infláció.
A DAX ma jelentősebb esését produkál az amerikai piacok esését követően, és a technikai indikátorok alapján ez jogos is. Az órás MACD tegnap a nap vége felé adott eladási jelzést. Itthon a BUX egy kisebb csökkenéssel relatíve jól tartja magát.
Meglehetősen gyenge teljesítménnyel ért véget a hétfői kereskedés Amerikában, az S&P 500 index 1,0%-ot csökkent. A növekedési részvények mutatták a leggyengébb teljesítményt, a Nasdaq Composite 2,6%-os mínuszban zárta a napot.
Az S&P 500 index tagjainak 88%-a már publikálta az első negyedéves eredményét, a számok pedig rendkívül erősek lettek. Év per év alapon 49,4%-os emelkedést mutat az index eredménye, ami messze felülmúlja az elemzők jelentési szezon előtti 23,8%-os becslését és 2010 első negyedéve óta a legmagasabb értéknek számít. A társaságok 86%-a a vártnál jobb eredményt jelentett, amire még soha nem volt példa. A publikált eredmény átlagosan 22,1%-kal haladta meg a konszenzus becslését, ami egyedül 2020 második negyedévében volt magasabb.
Vegyes kereskedéssel folytatódik a hét Ázsiában. A Nikkei 225 3,2%, a Hang Seng index pedig 1,6%-os mínuszban kereskedik, míg a CSI 300 index 0,8%-ot emelkedik a záráshoz közeledve.
Több hetes késéssel publikálta a legfrissebb népszámlálás eredményét a kínai statisztikai hivatal. 2010-hez képest 72 millióval, 1,41 milliárd főre emelkedett az ország népessége. A tavalyi évben 12 millió gyerek született, ami 18%-os csökkenés 2019-hez képest. Az elmúlt 4 évben megállás nélkül csökkent a születések száma, a termékenységi ráta pedig 1,3-ra esett.
Ma reggel mínuszban vannak a főbb amerikai és európai határidős indexek.
Ma délután teszi közzé 2021. elsős negyedéves eredményét a Magyar Telekom.
A Magyar Telekom részvény visszavásárlási aukciót hirdetett, maximum 10,2 milliárd forint értékben. Az összeg megegyezik a februárban bejelentett keretösszeggel. Az aukcióra 2021. június 10-én kerül sor, további részleteket az aukció előtt közölnek majd.
Az OTP 2021. május 10-én 99.600 darab törzsrészvényt értékesített javadalmazási politikája keretében. A bank a tranzakciót követően 4.237.263 darab saját részvényt (1,51%) birtokol.
4.135 forintos 12 hónapos célárfolyammal és vételi ajánlással megkezdtük a Gloster részvények követését. A Gloster egy információs és kommunikációs technológiai, úgynevezett ICT (Information and Communication Technology) cég, mely az akvizíciós stratégia finanszírozása érdekében 2020-ban a tőzsdei jelenlétet választotta, és részvénykibocsátással 1,1 milliárd forint értekben vont be új tőkét. A társaság az elmúlt években is aktív volt a felvásárlások terén, de az értéklánc növelése céljából az elkövetkező években további akvizíciókat tervez. Ezzel összhangban két modellt építettünk, egy alap és egy akvizíciós modellt. Az alap modell csak egy további akvizícióval számol, így itt a fair értékre 4.405 forintot kaptunk. A gyorsított akvizíciós modell esetében 2-3 milliárd forint értékű akvizíciós lehetőséggel számoltunk, melyek megvalósulása esetén 5.350 forint lenne a fair érték. A célár meghatározásánál a két modellt 80-20%-os súllyal vettük figyelembe, és az alacsony likviditás miatt 10%-os likviditási diszkontot alkalmaztunk, így kaptuk meg a 4.135 forintos célárat.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.