Erste kommentár Az S&P500 is új csúcsra ment tegnap a jó hangulatban, amit ma már az ázsiai piacokról induló kis elbizonytalanodás követ. Korábban írtunk az alagútról. Most a Credit Suisse elemzője mondott...
Az S&P500 is új csúcsra ment tegnap a jó hangulatban, amit ma már az ázsiai piacokról induló kis elbizonytalanodás követ. Korábban írtunk az alagútról. Most a Credit Suisse elemzője mondott hasonlókat a Bloomberg TV-n, igaz picit másképpen fogalmazott. Nevezetesen arra hívta fel a figyelmet, hogy ha valaki egy fedezeti alapot vezetne hathetes befektetési horizonttal, akkor nagyon óvatosnak kellene lennie. Ha azonban az elkövetkező időszakon átnézünk a jövő évre, akkor igazán nagy lehetőségekben lehet részünk, elsősorban az egészségügyi szektor, vagy éppen a pénzügyi szektor részvényeiben. S nicsak, itthon is ez a kettő megy! Ja, nem is. A MOL is megy, ami nagyon „szét lett adva”, s valljuk meg, a Richter ugyan új csúcsra ment, de nem megy sehova. Az utóbbi esetében arról van szó, hogy az MACD szerint korrekcióban van, s éppen a 20 napos mozgóátlag felé tendál.
Ma reggel a DAX és a BUX is oldalazik, az előbbi kis pluszban, az utóbbi kis mínuszban.
A Dow 0,5%-ot, az S&P 0,6%-ot, a Nasdaq pedig 0,8%-ot emelkedett tegnap. Ezzel az S&P és a Nasdaq is új történelmi csúcsra emelkedett. A tegnapi kedvezőtlen munkanélküliségi adat kapcsán ismét felerősödtek a fiskális élénkítéssel kapcsolatos spekulációk.
Az FDA szakértői bizottsága 1 tartózkodás mellett 20:0 arányban támogatta a Moderna vakcinájának jóváhagyását, így napokon belül sor kerülhet a hivatalos engedélyeztetésre is. Ezzel már a második Covid elleni vakcina válik elérhetővé a tengerentúlon, felpörgetve az oltási programot.
Három amerikai állam indított versenyhatósági eljárást a Google anyacége, az Alphabet ellen. A kereset szerint a Google keresője visszaélt piaci erőfölényével. Két hónapon belül ez már a harmadik versenyhatósági vizsgálat a társaság ellen.
Ázsiában csökkentek az indexek: a Nikkei 0,2%, a Hang Seng 1%, a Shanghai index pedig 0,3%-kal csökkent ma hajnalban.
A japán fogyasztói árak a várakozásoknál (-0,8%) nagyobb mértékben estek vissza, 0,9%-kal csökkentek.
A BoJ a mai ülésén nem nyúlt a monetáris kondíciókhoz, viszont a vállalkozások likviditását biztosító eszközrendszer fennállásának határidejét fél évvel kitolta.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon negatív hangulat uralkodott ma reggel.
Az OTP horvát leánybankja eladja a horvát OTP Osiguranje d.d. biztosító társaságban fennálló 100%-os részesedését a Groupama Biztosítónak. A tranzakció pénzügyi zárására várhatóan 2021. első félévében kerülhet sor, a szükséges felügyeleti engedélyek megszerzésének függvényében. Az OTP portfolió tisztitást hajt végre a fő tevékenységi körébe nem tartozó eszközök értékesítésével. Biztosító cégeit már számos országban értékesítette a Grourpamának. A hír semleges.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság közölte, hogy a Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone adott be pályázatot a 2020 októberében meghirdetett 900 MHz-es és 1800 MHz-es frekvenciasávokra. Várható volt, hogy a Digi már el sem indul a tenderen, hiszen a korábbi árverésen is kizárták a pályázók közül. Úgy kalkulálunk, hogy a Magyar Telekom jövőre 67 milliárd forintot költhet frekvenciákra.
A MOL 100.000 darab „A” sorozatú saját részvényt vásárolt a Budapesti Értéktőzsdén 2.179,2 forintos átlagáron december 17-én. A tranzakciót követően a MOL 60.912.466 darab „A” sorozatú és 578 darab „C” sorozatú papírt birtokol. A program kezdete óta összesen 8.463.994 darab saját részvényt vettek, ami a teljes alaptőke 1,03%-a.
A Richter 2020. december 17-én 277.947 darab saját részvényt adott át dolgozóinak a munkavállalói értékpapír-juttatási program keretében. A részvények 2023. január 1-ig letétben lesznek. A tranzakciót követően a társaság saját részvény állománya 130.107 darab, csoport szinten 135.607 darab.
A Waberer’s tegnap jelentette be, hogy logisztikai fejlesztési programot indít 3 milliárd forint (~ 8,5 millió euró) értékben. Egészségügyi és központi logisztikai rendszereket fognak fejleszteni, a programot 1 milliárd forinttal segíti a magyar kormány. A program 2021-ben indul és 2022-ig tart. A kapcsolódó pénzügyi támogatás részvényenként körülbelül 56 forint. A részvényárfolyam nem reagált a hírre.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.