Erste kommentár A vírus trendje Európában és Amerikában is a további gyorsulás felé mutat, aminek következtében a szabályozók a korlátozások visszaállítása mellett döntöttek....
A vírus trendje Európában és Amerikában is a további gyorsulás felé mutat, aminek következtében a szabályozók a korlátozások visszaállítása mellett döntöttek. Franciaországban a bároknak, éttermeknek, és számos nem alapvető fontosságú kiskereskedelmi üzletnek legalább egy hónapra be kell zárni. Németországban az éttermeken és szórakozóhelyeken kívül a konditermeknek, moziknak, és vidámparkoknak is zárva kell tartani november végéig. Ezen felül mindkét ország korlátozni fogja a belföldi utazást is, az iskolák azonban nyitva maradhatnak. A hírek hallatára a részvénypiacok további 3% körüli korrekciót szenvedtek el a tegnapi nap során. Németország azonban a korlátozások mellett egy 10 milliárd eurós mentőcsomagot is bejelentettek az érintett vállalatok számára. A német állam a vállalatok novemberi árbevétel kiesésének 75%-át is hajlandó kompenzálni. Az USA-ból érdemi szigorítások még nem érkeztek, a vírus trendje és a várt demokrata győzelem azonban ugyanebbe az irányba mutat.
Komoly korrekció söpört végig tegnap az amerikai részvénypiacon. A Nasdaq 3,7%-kal, az S&P500 3,5%-kal, a Dow 3,4%-kal esett.
873 millió dolláros bevételt generált a Gilead Sciences a remdesivir-ből a harmadik negyedévben, ami felülmúlta az elemzői konszenzus által várt 800 millió dollár körüli értéket. A biotechnológiai cég összességében 6,6 milliárd dolláros árbevételt ért el a várt 6,3 milliárd dollárral szemben, amin 2,11 dolláros tisztított EPS-t jelentett a várt 1,90 dollárral szemben. A most kezdődött negyedévre azonban konzervatívabb hangnemet ütött meg a cég, miután a felülteljesítés ellenére egész éves bevételi várakozását 23-23,5 milliárd dollár közé csökkentette az eddig várt 23-25 milliárd dollárral szemben. Erre az árfolyam közel 2%-os eséssel reagált piacnyitás után.
A Mastercarddal szemben a vártnál jobb harmadik negyedéves eredményt tudott elérni a Visa, ami a vártnál jobb külföldi tranzakciós volumennek volt köszönhető. Az egy részvényre jutó tisztított profit 1,12 dollár lett a várt 1,09 dollárral szemben, amit 5,1 milliárd dolláros bevételen ért el a cég a várt 5 milliárd dollárral szemben. A külföldi utazások meredek visszaesése továbbra is rányomja a bélyegét a cég teljesítményére, ugyanis az USA-n kívüli tranzakciós volumen közel 30%-kal esett év/év alapon. Ez azonban jobb lett, mint a konszenzus, és mint a nagy rivális Mastercard közel 50%-os visszaesése ebben a kategóriában. Az árfolyam minimális emelkedést mutatott piaczárás után.
Sok más autógyártóhoz hasonlóan a Ford is felülmúlta a harmadik negyedéves elemzői várakozásokat. Az egy részvényre jutó tisztított profit 0,65 dollár lett érdemben felülmúlva a 0,19 dolláros konszenzust. Az igen profitábilis F-150 pickup truck kifejezetten jól fogyott, amiből a cég a jövőben elektromos verziót is tervez. Az árfolyam közel 6%-ot emelkedett piaczárás után.
Végül egy alacsonyabb árban is kiegyezett a Tiffany & Co. az LVMH általi felvásárlásban, ezzel végéhez ért a két cég heves vitája az üggyel kapcsolatban.
Vegyes kereskedéssel folytatódik a hét Ázsiában. A Nikkei 225 és Hang Seng indexek 0,4%-os csökkenést mutatnak, míg a CSI 300 Index 1,1%-os emelkedést produkál a nap végéhez közeledve.
A várt 7,6%-os visszaeséssel szemben 8,7%-ot csökkent év per év alapon a kiskereskedelmi forgalom Japánban. A teljesítmény masszív visszaesést jelent az augusztusi 1,9%-os csökkenéshez képest, a tényleges kép azonban sokkal kevésbé borús. A nagy csökkenésre számítani lehetett, ugyanis tavaly októberben áfát emelt a japán kormány, amit megelőzve a lakosság szeptemberben számos fogyasztási cikkből betárolt. Ennek fényében az idei nagy visszaesés nem meglepő, és az októberi adat várhatóan kiugróan jó lesz. A szeptemberi és októberi számok a gazdasági teljesítmény felméréséhez tehát kvázi irrelevánsak, és sokkal fontosabb lesz a novemberi számokra koncentrálni. A júniusi, júliusi, és augusztusi számok szintén sokkal kevésbé torzították a képet. A kiskereskedelmi forgalom több mint 1%-os csökkenést mutatott év per év alapon mindhárom esetben, ami kifejezetten gyenge teljesítmény a német és amerikai adatokhoz képest, amelyek rendre 4% feletti emelkedést mutattak ezen hónapok alatt.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A Scope Ratings első alkalommal minősítette a Magyar Telekom kibocsátói hitelkockázati besorolását BBB+ szintre, amelyhez stabil kilátás tartozik. A hitelminősítés feltétele az MNB kötvényprogramjában való részvételnek. A Magyar Telekom az NKP keretében fedezetlen, fix kamatozású vállalati kötvények kibocsátását mérlegeli legfeljebb 70 milliárd forint összértékben, amelynek futamideje várhatóan 7 év. A társaság a kötvénykibocsátásból származó forrást befektetései megvalósításához, a vezetékes és mobil hálózat fejlesztésére és modernizációjára (beleértve a frekvenciasávok vásárlását) tervezi felhasználni. A hitelbesorolás nem meglepő, hisz a cég stabil mérleggel és jó készpénztermelő képességgel rendelkezik. Az Mtel már korábban is jelezte, hogy részt venne az MNB kötvényprogramjában, ami azért érdekes, mert eddig csak a Deutsche Telekom volt a hitelezője.
A MOL Vagyonkezelő Kft, a MOL teljes körű leányvállalata, 270 ezer darab “A” sorozatú saját részvényt vett 1.546 forintos átlagáron október 28-án. A tranzakciót követően a MOL 54.185.295 darab “A” sorozatú és 578 darab “C” sorozatú részvénnyel rendelkezik.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.