Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

A Telefonica további részesedést vásárol a DTS-ben - Európa Best Of

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2014. június 18.   09:40

Az ArcelorMittal vezérigazgatója, Lakshi Mittal tegnap ismét felszólalt egy New York-i konferencián. A társaság első embere az acél iránti enyhe keresletbővülésre számít globálisan, ami főként az autóiparnak és a vasútépítésnek köszönhető. Idén már Kínában is bővülhet 3%-kal a kereslet. Az ArcelorMittal a jövőben nem tervez vállalatfelvásárlást. Lakshi...


Az ArcelorMittal vezérigazgatója, Lakshi Mittal tegnap ismét felszólalt egy New York-i konferencián. A társaság első embere az acél iránti enyhe keresletbővülésre számít globálisan, ami főként az autóiparnak és a vasútépítésnek köszönhető. Idén már Kínában is bővülhet 3%-kal a kereslet. Az ArcelorMittal a jövőben nem tervez vállalatfelvásárlást. Lakshi Mittal összefoglalta azt is, hogy az elmúlt években milyen intézkedésekkel javították a vállalat hatékonyságát. 2008 óra 4,8 milliárd dollárral csökkentették a költségeket, és 2015-ig további 3 milliárd dollárnyi megtakarítást irányoztak elő. A munkahelyek számát több mint 80.000 fővel csökkentette a társaság, és Belgiumban és Franciaországban is zárt be üzemet.
Az ArcelorMittal múlt héten nyitotta meg első gyárát Kínában, a 832 millió dolláros beruházás főként az autóipar számára lesz hasznos. Az új üzemben évi 1,5 millió tonna acélt fognak előállítani.
A Nokia részvényesei tegnap megszavazták az osztalékot, amely részvényenként 26 cent. A Nokia 370 millió saját részvényt vásárolhat, illetve maximum 740 millió darab részvényt bocsáthat ki.
A spanyol Telefonica 295 millió euróért szeretné megvásárolni a Mediaset 22%-os részesedését a DTS- ben. Ha az ügylet létrejönne, akkor a Telefonica teljes kontrollal rendelkezne az előfizetéses televízió szolgáltatásokat kínáló DTS-ben. Előtte azonban még a Prisa 56%-os DTS tulajdonrészének megvásárlását is le kell zárnia, amit már jóváhagytak a hatóságok.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

MINISO: Kínai részvénysztori az ázsiai őrület árnyékában

MINISO: Kínai részvénysztori az ázsiai őrület árnyékában

ELEMZÉS

Kína lemaradt Mostanában sok szó esik az ázsiai...

2026 legnagyobb PIACI MEGLEPETÉSEI ábrákban

2026 legnagyobb PIACI MEGLEPETÉSEI ábrákban

VIDEÓ

Bebesy Dániellel, az Erste Alapkezelő szenior kötvényportfólió menedzserével tekintettük át...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben