Erste kommentár Tovább romlott a hangulat a piacokon. Az ok az új megbetegedések számának megállíthatatlannak látszó növekedése. Miközben számos európai országban egyre közelítenek a...
Tovább romlott a hangulat a piacokon. Az ok az új megbetegedések számának megállíthatatlannak látszó növekedése. Miközben számos európai országban egyre közelítenek a lezárásokhoz, egyelőre nem látszik a második hullám teteje. Az USA-ban pedig egyre határozottabb emelkedést mutat a harmadik hullám. Mindeközben már az amerikai pénzügyminiszter is bedobta a törölközőt a gazdaságélénkítő csomag kapcsán, így most már szinte biztosnak látszik, hogy csak a választások után lesz élénkítő csomag. Akkor viszont a demokrata söprés (teljes hatalomátvétel, azaz az elnöki hatalom mellett szenátusi többség is) lenne a kedvező, mert akkor viszonylag gyorsan, akár január 20-án el lehetne fogadni a 2.200 milliárd dolláros csomagot, miközben a republikánusok még mindig az 500 milliárdos csomaggal házalnak.
Miközben napok óta látjuk a feltörekvő, s így a régiós devizák kapcsán a kockázatkerülés növekedését, ez a részvénypiacokon ma kezd igazán szembetűnő lenni, például azzal, hogy a DAX közel 2 százalékos eséssel kezdte a napot. A BUX-ban pedig továbbra is alacsony a forgalom, ahogy azt az elmúlt napokban megszoktuk.
Enyhe lefordulás jellemezte a csúcs-közelből tegnap a vezető amerikai részvényindexeket. A Nasdaq 0,8%-kal, az S&P500 0,7%-kal, a Dow 0,6%-kal került lejjebb.
Már Steven Mnuchin pénzügyminiszter szerint sincs jó esély arra, hogy a választások előtt megszülessen az újabb fiskális stimulus az USA-ban. Szerinte már annyira átpolitizálttá vált a téma a választások előtt, hogy ez ellehetetlenítette a sikeres tárgyalásokat. Mnuchin szerint a demokratáknak sem feltétlen érdeke egy választások előtti stimulus, mert Trump esetlegesen javíthatná esélyeit ezzel a véghajrában. Ezzel szemben a demokraták szerint a republikánusok nem voltak hajlandóak érdemi kompromisszumokat kötni velük.
A Delta Airlines-hoz hasonlóan gyenge negyedévet zárt a United Airlines is. A légitársaság 8,16 dolláros veszteséget ért el a várt 7,47 dollárral szemben. Az árbevétel közel 80%-ot esett év/év alapon a vártnak megfelelő 2,5 milliárd dollárra. Átlagosan napi 25 millió dollárt égettek el a negyedévben a megelőző negyedévi 40 millió dolláros átlaghoz képest, a 19 milliárd dollárnyi likviditás ezzel még jó ideig elegendő a cégnek.
Több mint 100 embert bocsát el a Wells Fargo az USA-ban, azt követően, hogy jogosulatlanul vettek igénybe koronavírussal kapcsolatos támogatásokat.
Vegyes kereskedéssel folytatódik a hét Ázsiában. A Nikkei 225 és Hang Seng indexek 0,5 és 1,1%-os visszaesést mutatnak, a CSI 300 index azonban 0,2%-ot emelkedik.
Az 1,9%-os konszenzus helyett 1,7%-kal emelkedett év per év alapon a kínai fogyasztói árindex szeptemberben, ami jelentős lassulás az augusztusban mért 2,4%-hoz képest. A csökkenés elsősorban az élelmiszer- és energiaáraknak volt betudható, a maginfláció ugyanis változatlanul 0,5%-os emelkedést mutatott.
Negatív hangulat uralkodott az amerikai és az európai határidős piacokon is ma reggel.
A MOL 100.000 darab saját részvényt vásárolt tegnap 1648,4 forintos átlagáron. A cég 53.287.517 darab “A” sorozatú és 578 darab “C” sorozatú részvénnyel rendelkezik. A MOL a szeptember 25-i bejelentése alapján a saját tőke 5%-ának erejéig vehet saját részvényeket.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.