Erste kommentár Folyamatosan romlik a járványhelyzet. Az USA-ban újra 50 ezer fölött van a napi új megbetegedések száma. Mindeközben Európában az olasz egészségügyi rendszer megint összeomlani...
Folyamatosan romlik a járványhelyzet. Az USA-ban újra 50 ezer fölött van a napi új megbetegedések száma. Mindeközben Európában az olasz egészségügyi rendszer megint összeomlani készül; a csehek és szlovákok is zárnak, a spanyolok részlegesen, a britek három lépcsőben. A franciáknál pedig Macron jelenthet be este szigorításokat. Bécsben pedig a pletykák szerint mostanában - a nemrég tartott önkormányzati választást követően - jöhet a 2-4 hetes lezárás. (Hogy a járvány visszaszorításával kinyithassanak a sípályák a téli szezonban.) Mindeközben ezerrel készülnek a gyógyszergyárak a betegség leküzdésére: hol védőoltással, hol pedig gyógyszeres kezeléssel. Most éppen az Eli Lilly-nél merültek fel biztonságossági problémák. Az FDA felfüggesztette az antitest terápiájának harmadik fázisú kísérleteit biztonsági okokra hivatkozva. Mindeközben a cég továbbra is gyártja a készítményt, hogyha netán szabad utat kap, és sikeresnek bizonyul, akkor legyen elég gyógyszer (minél több) a kezelésekre. Közben a J&J-nél még azt sem tudhatjuk, hogy aki megbetegedett, az placebo-t vagy védőoltást kapott-e. Mindenesetre a cég vezetése optimista, és azt gondolják, hogy néhány napon belül újra indulhatnak a kísérletek. Egy biztos: jelenleg 9 cég védőoltása van a klinikai harmadik fázisú (végső) kísérleti stádiumban, miközben több mint 150 védőoltás van fejlesztés alatt, azaz napról napra közelebb jut mindenki az új terápiához. A gyógyszeres készítményeknél is sok esetben hasonló fejlődési irányt láthatunk. Sőt van olyan cég, amely egyszerre oltást és gyógyszert is fejleszt, s mind a kettőnek jó esélye van. Ez a cég pl. az AstraZeneca.
Ha már gyógyszercégek. A Jeffries megemelte a Richter célárát 8.750 Ft-ra a korábbi 8.150-ről. Az ok -ami miatt 3 helyett 4 milliárd dolláros maximum árbevételt várnak a Vraylar-tól (cariprazine) - az, hogy az elemzők saját kutatásai azt mutatják, hogy ha meg lesz a major depresszióra (MDD) az engedély 2022-2023 környékén, akkor az orvosok inkább ezt a gyógyszert fogják választani, amely bipoláris depresszióra is alkalmazható. Ugyanis a két betegséget nehéz megkülönböztetni, de más terápiákkal kezelik őket általában.
A DAX ugyan a negatív tartományban nyitott, de a technikai képnek engedelmeskedve emelkedni kezdett az árfolyam. A BUX is pozitív tartományban tartózkodik.
Hiába a vártnál kedvezőbb banki jelentések, egyelőre lefordultak csúcsközelből a vezető amerikai részvényindexek tegnap. A Dow és az S&P500 0,6%-kal, a Nasdaq 0,1%-kal került lejjebb.
Bemutatta új okostelefonjait az Apple. Az iPhone 12-es szériából négy készüléket mutatott be a cég. Az Apple a vékonyabb, könnyebb és gyorsabb jelzőkkel jellemezte a készülékeket, ami mellett az új dizájn, a jobb kamera és természetesen az 5G volt nagyobb újdonság. Mivel az USA-ban az 5G lefedettség még nem az igazi, ezért Kínában várnak igazán erős eladásokat az új szériától, ahol e tekintetben jobb a helyzet. Az iPhone 12 mini-vel igyekezett ismét egy költséghatékony okostelefont piacra dobni a cég, aminek az ára 699 dollárnál kezdődik. Összességében komoly meglepetés nem érkezett, az árfolyam nem is mutatott érdemi elmozdulást piaczárás után.
Biztonsági okokra hivatkozva felfüggesztette az Eli Lilly egy koronavírus elleni antitest kezelésének kísérleteit.
Egyre kisebb az esélye egy esetleges fiskális stimulusnak a választások előtt, miután a felek továbbra is egymás kritizálásával vannak elfoglalva.
Vegyes kereskedéssel folytatódik a hét Ázsiában. A Nikkei 0,1%-ot emelkedik, míg a Hang Seng és CSI indexek 0,2%-os és 0,8%-os csökkenést mutatnak a kereskedés végéhez közeledve.
Míg a kínai részvénypiac rendkívül erős teljesítményt mutat az idei évben, addig az állampapír piacon az eladók kerültek fölénybe. A nyugati világgal ellentétben az állampapír hozamok ledolgozták tavaszi csökkenésüket, a 10 éves államkötvény hozama pedig új 2020-as csúcsra emelkedett. A 3,2%-os hozam gyakorlatilag megegyezik a 2019-es év átlagával és közel 2,5%-kal haladja meg az amerikai 10 éves államkötvény hozamszintjét. A kamatkülönbözet az elmúlt 15 évben nem volt ilyen magas, ami szintén támogatja a renminbi iránti keresletet.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A MOL bejelentette, hogy 100.000 darab saját részvényt vett 1.632,5 forintos átlagáron október 13-án. A cégnek jelenleg 53.187.517 darab “A” sorozatú részvénye és 578 darab “C” sorozatú részvénye van. A MOL a saját tőke 5%-ának erejéig vehet részvényeket a következő 12 hónap során.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.