10 napra csökkent a kötelező karantén az EU-ban A pénteki zárásra ismét negatívba fordultak az európai indexek. A FTSE100 és a CAC40 is 0,9%-ot csökkent, míg a DAX index 1,7%-ot esett. Ma folytatódnak a Brexit...
A pénteki zárásra ismét negatívba fordultak az európai indexek. A FTSE100 és a CAC40 is 0,9%-ot csökkent, míg a DAX index 1,7%-ot esett.
Ma folytatódnak a Brexit egyeztetések és kimondottan nehéz találkozó várható, miután a brit tárgyalásvezető kijelentette, hogy kész üres kézzel távozni, illetve készen állnak a rendezetlen szétválásra is. A tárgyalásokat az is nehezíti, hogy a britek a Financial Times értesülései szerint olyan törvénymódosításokat terveznek, amik felülírnák az EU-val már megkötött egyezményeket. Boris Johnson október 15-ig adott határidőt a tárgyalások lezárására, különben rendezetlen körülmények között távoznak. Ez a rendezetlen szétválás viszont sokkal inkább Nagy-Britanniának fájhat majd, és nem az EU-nak.
Nagy-Britanniában, Franciaországban, Olaszországban és Spanyolországban is a tavaszi járványhullám óta nem látott új megbetegedéseket regisztráltak. A járvány eddigi tanulságait figyelembe véve az EU tagországok csökkentenék a kötelező karantén idejét, az eddigi 14 nap helyett csak 10 napig kell karanténban maradniuk a járványszempontból kockázatos területről visszatérőknek. A francia kormány még ennél is tovább menne, és 7 napra csökkentené a karantén idejét.
A német és a francia pénzügyminisztert követően olasz kollégájuk is jelezte, hogy a vártnál kedvezőbben alakul a gazdaság állapota, ezért az eredetileg várt 9,5%-nál kisebb lehet a GDP visszaesés mértéke. A covid járvány előtti gazdasági szintet pedig várhatóan 2022-ben fogja ismét elérni az ország.
A csütörtöki ülésen várhatóan nem változtat a monetáris kondíciókon az EKB, ugyanakkor jelzést küldhet, hogy a decemberi ülésen további élénkítés várható. Csütörtökön jelenik meg az EKB új inflációs- és GDP előrejelzése is.
A németek álláspontja szerint az Oroszország-ellenes szankciók áldozatává eshet az Északi-Áramlat 2 is, ami az Oroszország és Németország között húzódó gázvezeték lenne.
Gyorsított könyvépítéses eljárásban már meg is történt a Ryanair 400 millió eurós tőkeemelése. A tranzakcióra 11,35 eurón került sor, ami enyhe diszkontot jelent a piaci árhoz képest. Összesen 35,2 millió darab részvényt bocsátottak ki, ami a teljes mennyiség 3,2%-át jelenti.
A Deutsche Bank érdeklődött volna ugyan az összeomlott Wirecard egyes németországi eszközei iránt, de a Wirecard felszámolóbiztosa állítólag legalább 100 millió eurót várt volna az eszközökért cserébe, amit a Deutsche Bank túl magasnak tartott, így inkább elállt a vételi szándékától. A német bank nem erősítette meg a Bloomberg információit.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.