Erste kommentár Az omahai bölcs is nagy lépésre szánta el magát. Buffett ugyan közismerten gyűlöli az aranyat, mint befektetést, mert elég haszontalan valaminek tartja, de a pénteki bejelentés szerint 463 millió...
Az omahai bölcs is nagy lépésre szánta el magát. Buffett ugyan közismerten gyűlöli az aranyat, mint befektetést, mert elég haszontalan valaminek tartja, de a pénteki bejelentés szerint 463 millió dollárt költött aranybánya részvény (21 millió darab Barrick Gold részvény) vásárlására. Ugyanakkor Wells Fargo és JP Morgan részvényeket adott el. Bár maradt még neki elég amerikai bankrészvénye, a lépés jól jelzi, hogy az arany áremelkedését nem csak rövidtávú dolognak tartja. Ráadásul a lépés az estleges további dollárgyengüléssel szemben is véd. A Barrick Gold árfolyama különben több mint 8 százalékot emelkedett a reguláris kereskedés utáni kereskedésben.
Mindeközben itthon fordulat következett be, vagy fordulat van kialakulóban a Richter befektetők fejében. Míg az elmúlt néhány évben inkább pozíció leépítést láthattunk a nagyobb intézményi befektetők részéről, most a Fidelity jelentette be, hogy 5 százalék fölé növelte tulajdonrészét a cégben, mintegy első fecskeként (szerintünk).
A mai napon a reggeli mozgások és az általános nyári hangulat közepette alacsony forgalomra és oldalazásra lehet számítani a DAX és a BUX piacán is.
Minimális elmozdulással zárták a pénteki kereskedést a vezető amerikai részvényindexek. A Dow 0,1%-kal emelkedett, az S&P500 stagnált, míg a Nasdaq 0,2%-kal esett.
Pénteken Donald Trump hivatalosan is felszólította a ByteDance nevű kínai vállalatot, hogy adjon túl amerikai érdekeltségein, köztük a TikTok-on. A Microsoft továbbra is érdeklődik ezen eszközök iránt, sőt a Fox Business információi szerint az amerikai, a kanadai, az ausztrál és az új-zélandi mellett a brit TikTok-ot is szeretné felvásárolni. A ByteDance eközben kínai lapértesülések szerint a britek véleményére vár, hogy ott működhetne-e tovább akadálymentesen az alkalmazás, ráadásul még az sem biztos, hogy Kína támogatná-e az eszközök eladását a Microsoftnak.
Elmaradt az USA és Kína közti kereskedelmi egyezségről szóló megbeszélés a hétvégén, mivel a Reuters információi szerint a felek nem tudtak megállapodni a pontos időpontról.
Minimális mértékben, 72,8 pontra emelkedett a Michigan Egyetem fogyasztói bizalmi indexe az USA-ban augusztusban az előzetes adatok szerint, ami felülmúlta a 72 pontos konszenzust. Ez azonban továbbra is jóval elmarad a koronavírus előtti 90-100 pont közötti értékektől, ami még lassabban felzárkózó belső fogyasztásra utal.
Vegyes kereskedéssel indul a hét Ázsiában. A nap végéhez közeledve a japán Nikkei 225 index 0,7%-ot csökken, míg a Shanghai Composite index 2,4%-ot, a Hang Seng pedig 1,2%-ot emelkedik.
Az előző negyedévhez viszonyítva a japán GDP évesítve 27,8%-ot esett a második negyedév során. Ilyen mértékű csökkenésre a statisztika kezdete óta nem volt példa, eddig a rekordot a 2008-as pénzügyi válság tartotta, 2009 első negyedévében évesítve 15,0%-kal csökkent a GDP. Annak ellenére, hogy a japán kormány nem kötelezte a lakosságot otthonmaradásra, illetve nem rendelte el az üzletek bezárását, a bruttó hazai termék esése nem csak a nemzetközi kereskedelem csökkenésének volt köszönhető. A lakossági fogyasztás évesítve 28,9%-kal csökkent az előző negyedévhez képest.
Az amerikai határidős indexek a pozitív, míg az európaiak a negatív tartományban voltak ma reggel.
Pénteken további 45.000 darab saját részvényt vett az OTP 11.037 forintos átlagáron.
2020. augusztus 11. napján az FMR LLC (Wilmington, Delaware, USA)
Richter részvényekhez kapcsolódó szavazati joga 5,08%-ra növekedett.
A Fitch és az S&P is megerősítette adósbesorolásunkat (BBB), ami a befektetésre ajánlott kategóriák közül a második legalacsonyabb. A kilátás mindkét hitelminősítőnél stabil.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.