Erste kommentár Ma megjelent elemzésünkben 542 forintra emeletük meg a Magyar Telekom részvényekre vonatkozó 12 hónapos célárunkat. A jelentős célárfolyam emelés és az ehhez tartozó...
Ma megjelent elemzésünkben 542 forintra emeletük meg a Magyar Telekom részvényekre vonatkozó 12 hónapos célárunkat. A jelentős célárfolyam emelés és az ehhez tartozó vételi ajánlás annak köszönhetően alakult ki, hogy a vállalat hosszútávú kilátásait most optimistábban látjuk, mint korábban. Ebben szerepet játszik az, hogy a növekvő verseny és a növekvő fogyasztás eredőjeként hosszú távon jobban alakulhat a cég operatív eredménye. Ugyanakkor szerencsés fejlemény az is, legalábbis az Mtel szempontjából, hogy a Digi-t kizárták az 5G tenderből. Ha ez így marad, akkor az kedvezőbb piaci környezetet és kisebb koncessziós díjat jelenthet. Egyelőre az utóbbin összegében nem, csak struktúrájában változtattunk. Ráadásul a DCF értékelési technikán is változattunk, aminek eredményeként a részvényprémium emelkedett, míg a kockázatmentes kamatszint csökkent. Ez összhangban van a híres elemzési guru, Damodaran legutóbbi változtatásaival, amely annak köszönhető, hogy az elmúlt években a részvénypiacon az látható, hogy a befektetők mintha nem vennék figyelembe az alacsonyabb kockázatmentes hozamkörnyezetet. Ez pedig implicite kockázati prémium emelést, emelkedést jelent, ami nyilván annak tudható be, hogy a piac már évek óta makro- és globális esemény (politika…stb.) vezérelt. Egy szó mint száz, az cash-flow alapú értékelésben a metodológia változása valójában nem igazán változtatja meg az értékelésünk diszkontrátáját. Összességében a hosszútávú kilátások változása az, ami pozitívan hat a részvények értékeltségére. Ez különben összhangban van azzal, hogy a szektortársakhoz viszonyítva pl. EV/EBITDA vagy P/E alapú értékeltség alapján is mintegy 20-25 százalékos alulértékeltséget mutatnak a részvények.
Az általános jó hangulatban, ami fennmaradt a tengerentúlon, a DAX és a BUX is emelkedik ma. Ugyanakkor technikailag továbbra is korrekcióban vannak az indexek, így ezek az emelkedések egyelőre és inkább, valószínűleg átmenetinek tekinthetők.
Tovább száguldottak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, miután a Dow 0,9%-kal, az S&P500 0,8%-kal, a Nasdaq pedig 1,1%-kal került feljebb. Az újabb kedvező gyorsjelentések, illetve a szintén pozitív képet mutató makroadatok mind belejátszottak ebbe.
A korábban már megszellőztetett információk alapján két új tagot is fog jelölni Donald Trump a Fed igazgatótanácsába, akik állandó szavazati joggal rendelkeznek a kamatdöntő üléseken. Az egyikük Christopher Waller, a St. Louis-i Fed kutatásért felelős részlegének igazgatója, aki a St. Louis-i Fed vezetőjéhez, James Bullardhoz hasonlóan inkább az alacsonyabb kamatok híve, amennyiben a többi Fed taghoz hasonlítjuk. A másik jelölt Judy Shelton, aki korábban Trump informális tanácsadója volt, és nyilvánosan megkérdőjelezte a jegybank politikától való függetlenségének szükségességét. Nála valószínűleg jóval kisebb az esély, hogy a Szenátus is rábólintson kinevezésére, míg Waller esetében ez reális lehet.
A Facebook egyelőre eláll attól, hogy hirdetéseket jelenítsen meg a WhatsApp-on és tovább keresi a módját annak, hogy miként tudna pénzt csinálni a 2014-ben 19 milliárd dollárét felvásárolt alkalmazásból.
20 éves lejáratú állampapírokat bocsát ki az USA, amire a hírek szerint komoly érdeklődés érkezett a befektetők részéről.
Visszafogott mozgás jellemezte ma a főbb ázsiai részvényindexeket. A Hang Seng és a Shanghai index is stagnált, míg a Nikkei 0,5%-ot emelkedett.
A negyedik negyedévben a várakozásoknak megfelelően 6,0%-kal bővült a kínai GDP. Az év egészében ezzel együtt is 29 éves mélypontra, 6,1%-ra csökkent a GDP növekedése, minimálisan elmaradva a 6,2%-os piaci várakozástól, de még így is sikerült elérni a kormány hivatalos növekedési célját.
A vártnál jobban teljesített decemberben a kínai ipar. A várt 5,9%-kal szemben 6,9%-kal bővült az ipari termelés, ami javulást jelent az egész éves 5,7%-hoz képest. A kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos pozitív hírek ugyanis már decemberben is támogatták a gazdasági szereplőket, ami egyúttal jelzi a kínai gazdaság helyzetének javulását is. Decemberben a kínai kiskereskedelmi forgalom 8,0%-kal bővült, szintén felülmúlva a 7,9%-os piaci várakozást.
Novemberben Japán és Kína is csökkentette amerikai államkötvény állományát. A szigetország 7,2 milliárd dollárral, Kína pedig 12,4 milliárd dollárral kevesebb államkötvényt birtokolt, mint egy hónappal korábban.
A koreai jegybank a várakozásoknak megfelelően 1,75%-on hagyta az alapkamatot.
Az amerikai és az európai határidős piacokon is pozitív hangulat uralkodott ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.