Erste kommentár Annak ellenére, hogy kiderült, Trump tényleg megkérte az ukrán elnököt a demokrata rivális fia elleni vizsgálatra, a piacok kissé megnyugodtak. A kötvénypiaci szereplők már arra számítanak,...
Annak ellenére, hogy kiderült, Trump tényleg megkérte az ukrán elnököt a demokrata rivális fia elleni vizsgálatra, a piacok kissé megnyugodtak. A kötvénypiaci szereplők már arra számítanak, hogy a Fed nem decemberben, hanem már október végén vágni fog egy újabb 25 bázispontot a kamatokon. Különben a dallasi Fed elnöke szerint egyelőre kicsi az esélye, hogy az USA recesszióba süllyedjen az elkövetkező egy év során, ugyanakkor a kockázatok nem elhanyagolható voltát az is jelzi, hogy 2 éves időtávon már ő is bizonytalanabb. Mindenesetre a másodlagos indikátorok egyelőre tovább romlanak, miközben a jegybankok mindent megtesznek a lefelé mutató folyamtok megállítására. A piacok alapvetően hisznek a jegybankok sikerében, ami az elmúlt 10 év beavatkozásai alapján jogos gondolatnak tűnik.
Mindeközben a forint is csinálja a dolgát. Folytatódik a korrekció. Ma további részleteket tudhatunk meg az MNB véleményéről, ami az inflációs folyamatokat és a folyó fizetési mérleg alakulását illeti. Van egy olyan sejtésünk, hogy a jelenlegi jelentősebb romlás a mérlegben átmeneti lehet, míg a külföldről importált dezinfláció valahol 50 bázispont körül alakulhat a jövőben. Ezek pedig megmutathatják azt, hogy hol lehet az EURHUF új felső éle.
Továbbra is hiszünk az OTP-ben és a Richterben. A gyógyszer papír különösen jól viselkedett, hiszen a kitörési szint 5.000 forint fölött maradt az esésében. Ez azt jelenti, hogy megerősítette a kitörést. A következő ellenállási szint 5.200 forintnál van.
Emelkedéssel zárták a tegnapi kereskedést a vezető amerikai részvényindexek. A Dow és az S&P500 0,6%-kal, a Nasdaq 1,1%-kal emelkedett.
A jó hangulatot tegnap részben Donald Trump kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos pozitív kommentje fűtötte, miszerint jó esély van arra, hogy megegyezzenek Kínával. Sőt szerinte ez akár hamarabb is megtörténhet, mint ahogyan azt sokan gondolnák.
Emellett az elnök azt is elmondta, hogy Japánnal sikerült részleges megállapodásra jutni. Ennek keretében Japán 7 milliárd dollárnyi amerikai mezőgazdasági termék előtt nyitja meg az utat azzal, hogy bizonyos termékekre csökkenti, másokra pedig eltörli a jelenleg érvényben lévő importvámokat. Shinzo Abe japán miniszterelnök szerint Trump azt ígérte, hogy az USA nem vet ki újabb importvámot a japán autókra.
Könnyen lehet, hogy nem véletlenül igyekszik Trump jó hírekkel szolgálni, ugyanis továbbra is forr a levegő körülötte az ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetése miatt. A tegnap nyilvánosságra hozott telefonbeszélgetés szerint konkrét módon nem gyakorolt nyomást az ukrán elnökre, hogy az vizsgálja meg egyik potenciális demokrata kihívója fiának korábbi ukrajnai üzleti ügyeit. Ezzel azonban még nincs vége az ügynek, ugyanis egy névtelen feljelentés is fontos szerepet kap az ügyben, ami a demokraták szerint terhelő az elnökre nézve. Most ennek a nyilvánosságra hozatalát szeretnék elérni.
Robert Kaplan, a dallasi Fed elnöke szerint a recesszió esélye alacsony az USA-ban a következő 12 hónapban, míg ennél valamivel magasabb, ha két éves időtávot nézünk. Szerinte az amerikai gazdaság akkor is stabilan növekedhet, hogy ha az USA-nak és Kínának nem sikerül megkötnie a kereskedelmi megállapodást.
A chicagói Fed elnöke, az idén szavazótag Charles Evans szerint egyelőre elegendő a két 25 bázispontos kamatcsökkentés a Fed-től ahhoz, hogy elérjék a 2%-os inflációs célt. Evans szerint pozitív, hogy a bérek az infláció felett emelkednek, negatívum azonban, hogy a vállalatok visszafogottabban ruháznak be.
Oldalazás jellemezte az ázsiai piacok többségét. A Nikkei és a Hang Seng is 0,1%-ot emelkedett, míg a Shanghai index 0,6%-ot csökkent. A Shanghai index esetében már elkezdődhettek a pozíció zárások, ugyanis a tőzsde jövő héten nemzeti ünnep miatt végig zárva lesz.
A felmérések szerint augusztusban 7,4%-kal eshetett vissza az export Hongkongban a tavalyi évhez képest. Ez gyorsuló romlást jelentene a júliusi 5,7%-os visszaeséshez képest.
Az amerikai és az európai határidős piacokon is negatív hangulat uralkodott ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.