Erste kommentár Pénteken elég nagy forgalom mellett kitört az OTP, s a BUX is egy ellenállási szint fölé emelkedett abban a hajrában, amit az index átsúlyozások (CECE és BUX), plusz a határidők kifutása...
Pénteken elég nagy forgalom mellett kitört az OTP, s a BUX is egy ellenállási szint fölé emelkedett abban a hajrában, amit az index átsúlyozások (CECE és BUX), plusz a határidők kifutása okozott. Azért érdekes a dolog, mert mind a két indexben csökkent az OTP súlya, s ennek ellenére tudott jelentős emelkedést felmutatni a papír. Ma az általános csökkenésben meg kellene őrizni az elért értékeket, azaz már nem kellene 12.800 forint alá visszacsökkennie az árfolyamnak. Ha ez megvan, akkor nagy a valószínűsége, hogy folytatni fogja az emelkedést. A technikai kép alapján cirka öt hónap távlatában mintegy 1.500 forintot kellene emelkednie (a lokális mélypont és a jelenlegi szint különbsége). Ezt nem segíti a nagyon rossz német feldolgozóipari beszerzési menedzser index, amit ma reggel publikáltak, s jóval alulmúlta a várakozásokat. Sőt most már a kompozit menedzser index is 50 alá csökkent, mert a szolgáltatóipari index is nagyot esett (bár ez még 50 pont fölött van).
Ennek köszönhetően a DAX index lefordult a technikai szintről. Ha ezt áttörte volna, akkor jelentős emelkedés állt volna előtte. Így a kitörés elnapolva. Támasz pedig 12.100 pont környékén van. A BUX index viszonylag jól tartja magát, miközben az OTP esetében recseg-ropog a 12.800 forintos szint, amit árgus szemmel figyelünk.
Csökkenéssel zárták a pénteki kereskedést a vezető amerikai részvényindexek, a Dow 0,6%-kal, az S&P500 0,5%-kal, a Nasdaq 0,8%-kal esett vissza. A vezető indexek azt követően fordultak le, hogy a kínai kereskedelmi delegáció a vártnál előbb fejezte be amerikai látogatását, igaz ettől még a tárgyalások tovább folytatódnak. Trump pénteken emellett azt nyilatkozta, hogy nem akar részleges megállapodást Kínával, amiről korábban már esett szó. Ez abba az irányba mutat, hogy egyhamar még nem várható végleges kereskedelmi megállapodás a felek között.
Izgalmas hétnek nézünk elébe a tengerentúlon, ugyanis több fontos makroadat is érkezik. A sort ma a Markit beszerzési menedzser indexei kezdik kicsivel piacnyitás után, amik az utóbbi hónapokban már inkább a gazdaság lassulásáról tanúskodtak. Ennek azonban a tényleges aktivitást mérő adatokban még csak helyenként látható nyoma. Hogy ez továbbra is marad-e, azt a pénteki személyi jövedelmi és kiadási adatokból, illetve a tartós cikkek rendelésállományából tudhatjuk meg.
Csökkenéssel indították a hetet az ázsiai részvényindexek. A Hang Seng 0,9%--ot, a Shanghai index pedig 1,4%-ot csökkent, míg a japán Nikkei 0,2%-ot emelkedett.
A kínai delegáció a korábbi tervek ellenére mégsem utazik az USA-ba, hogy ott farmokat látogasson meg. Azért mentek volna, mert az egyik ígéretük, hogy növelnék az Amerikából származó mezőgazdasági cikkek vásárlását. A hírek szerint a gesztus értékű látogatás amerikai kérésre marad el, melynek okát nem közölték, de állítólag nem az áll a háttérben, hogy rosszul haladtak volna a telefonos egyeztetések. A kereskedelmi tárgyalások várhatóan október 10-én magasrangú, személyes találkozó keretében folytatódnak majd.
Újabb hétvége, újabb indulatos tüntetések Hongkongban. A hétvégi események az előzőekhez hasonlóan ismét erőszakba torkollottak.
Az amerikai határidős piacok a pozitív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX pluszos volt.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.