Erste kommentár Ekkora hatású támadást a legjobb tudomásunk szerint még nem hajtottak végre a történelemben. Ezzel új korszak kezdődik, amikor gyakorlatilag szinte senki sem érezheti magát biztonságban....
Ekkora hatású támadást a legjobb tudomásunk szerint még nem hajtottak végre a történelemben. Ezzel új korszak kezdődik, amikor gyakorlatilag szinte senki sem érezheti magát biztonságban. Igazándiból ez a legkomolyabb negatív üzenete a hétvégi dróntámadásnak. Ugyanis a szaúdiak elég erős légvédelemmel rendelkeznek, és nyilván próbálnak megfelelő védelmet biztosítani az olajlétesítményeiknek. Ennek ellenére több mint a napi kitermelés felét sikerült legalább időlegesen szanálniuk a húszi lázadóknak. Ma estére ugyan visszatérhet a kiesett 5,7 millió hordós termelés harmada, de még heteket vehet igénybe, míg sikerül a kitermelést helyreállítani. Mind a Brent, mind a WTI olaj ára hatalmasat emelkedett a hírre, de igazándiból, csak az első komolyabb ellenállásig szúrtak fel az árfolyamok. Onnan vissza is estek elég jelentős mértékben, hogy aztán moderáltabb emelkedést mutatva stabilizálódjon az árfolyam. A nagy valószínűséggel legalább átmenetileg magasabban maradó kőolajár negatívan hat a piacokra, hiszen úgy emeli a headline inflációs rátákat, hogy nincs mögötte keresleti hatás. Az pedig nem túl jó a gazdasági növekedés szempontjából. Ennek ellenére a DAX moderált csökkenést mutat, a BUX pedig a MOL segítségével emelkedik. Pedig a MOL-ra nézve inkább semleges lehet a hatás, hiszen amit nyer a magasabb olajáron, azt valószínűleg elbukja a kisebb finomítói árréseken, hiszen nem a kereslet húzza az árfolyamot.
Egyelőre elfogyott a lendület a korábbi csúcsok környékén a tengerentúli indexekben, miután oldalazás jellemezte a pénteki kereskedést. Az S&P500 0,1%-kal, a Nasdaq 0,2%-kal esett, míg a Dow 0,1%-kal emelkedett.
A vártnak megfelelő 5,52 millió dolláros árbevételen (+9% év/év) 5,16 dolláros EPS-t ért el a Broadcom a gazdasági harmadik negyedévben, ami enyhén felülmúlta az 5,13 dolláros konszenzust. A teljes gazdasági évre továbbra is 22,5 milliárd dolláros árbevételt vár a cég, ami minimális mértékben elmarad a konszenzus által várt 22,6 milliárd dollártól. A cég vezérigazgatója szerint a vállalat félvezetői iránti kereslet elérte a mélypontját, azonban éles felpattanásnak nem látja nyomait, így a mostani nyomott szintek továbbra is fennmaradhatnak. A kereskedelmi háború okozta bizonytalanságok miatt pedig a szokásosnál jóval nehezebb előrejelezni a kereslet várható alakulását is. Az igazán érdekes a cég következő negyedéves jelentése lesz, amikor a 2020-as gazdasági évre ad előrejelzést. Az árfolyam 3,4%-os esést mutatott a pénteki kereskedésben.
A várt felett alakult, de ezzel továbbra is inkább az utóbbi éveket jellemző sáv alján tartózkodik a Michigani egyetem fogyasztói bizalmi indexe az USA-ban. Az előzetes index értéke 92 pont lett a várt 90,8 és az előző havi 89,8 pontot követően. A jövőbeli várakozásokat tükröző alindex 82,4 pontra esett a várt 85,2 ponttal szemben, ami kisebb negatívum.
A korábbi 187 dollárról 165 dollárra csökkentette Apple célárát a Goldman Sachs elemzője, miután szerinte az Apple TV+ 5 dolláros előfizetési díja érdemi negatív hatást gyakorolhat a cég profitjára.
12 év után először léptek sztrájkba a General Motors dolgozói, miután a vállalat nem tudott megállapodni a szakszervezettel.
Vegyesen teljesítetek az ázsiai részvényindexek. A Hang Seng 1,1%-ot csökkent, a Shanghai index stagnált, a Nikkei viszont 1,1%-ot emelkedett.
Augusztusban a kínai ipari termelés mindössze 4,4%-kal bővült, ami az elmúlt 17 év leglassabb növekedése és a várt 5,2%-tól is elmaradt. A lassulás azt mutatja, hogy az eddig bejelentett gazdaságélénkítő lépések nem elégségesek ahhoz, hogy a kereskedelmi konfliktus miatti lassulást ellensúlyozzák.
Az augusztusi kínai kiskereskedelmi forgalom szintén csalódást keltett, a várt 7,9% helyett 7,5%-kal bővült csak.
Hétvégén újabb tüntetések voltak Hongkongban. A sorozatos tüntetések hatása már a reptér utasforgalmán is meglátszik, ami 12,4%-kal csökkent augusztusban.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság döntése értelmében a Magyar Telekom, a Vodafone és a Telenor vehet részt az 5G és mobil szélessávú szolgáltatásokhoz kapcsolódó frekvenciaárverésen. A Digi fellebbez a döntés ellen.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.