Elfajulni látszik a ciprusi-török konfliktus Csökkentek tegnap az európai részvényindexek. A FTSE100 0,2%-ot, a CAC40 0,3%-ot, a DAX pedig 0,9%-ot veszített értékéből. Szoros szavazáson a brit parlament tegnap megszavazta azt a...
Csökkentek tegnap az európai részvényindexek. A FTSE100 0,2%-ot, a CAC40 0,3%-ot, a DAX pedig 0,9%-ot veszített értékéből.
Szoros szavazáson a brit parlament tegnap megszavazta azt a törvényt, ami szerint december közepéig kéthetente kötelező lesz ülésezni. Ezzel elérték, hogy ne lehessen felfüggeszteni a törvénykezést, így a parlament jóváhagyása is szükséges lesz a Hard Brexithez. Lényegében egy kiskaput zártak be a törvényhozók, amit megválasztása esetén Boris Johnson ki tudott volna használni. Bár a döntéssel picit távolodtunk a Hard Brexit lehetőségétől, ennek ellenére a font nem reagált erősödéssel az euróval szemben.
Egyre jobban elfajulni látszik a ciprusi-török konfliktus. A szigetország szerint a törökök ciprusi szénhidrogén kutatása sérti az állam szuverenitását. Válaszként az EU felfüggesztené a Törökországgal kötött szerződéseket és visszavágná az Európai Beruházási Bank török hiteleit illetve a Törökországnak nyújtott támogatásokat is.
Philip Lane EKB tag szerint az infláció továbbra is a jegybanki cél alatt marad, ráadásul lefelé mutató növekedési kockázatok láthatók. Ezért nagyfokú alkalmazkodás kell a jegybank részéről, amihez a szükséges eszközök rendelkezésre is állnak.
Az IFO gazdaságkutató intézet szerint a gyenge konjunktúra miatt több iparágban is rövidített műszakok jöhetnek. Ilyen lehet az autóipar, a gépipar és a vegyipar is. A kutatóintézet szerint a részmunkaidőben foglalkoztatottak aránya a jelenlegi 3,8%-ról 8,5%-ra emelkedhet 3 hónapon belül.
A Bloomberg értesülései szerint nagy az érdeklődés a Thyssenkrupp lift üzletága iránt, amit a tervek szerint önálló vállalatként kívánnak tőzsdére vinni. Az érdeklődők között rivális cégek, állami vagyonalapok és private equity társaságok is akadnak. A tárgyalások ősszel kezdődhetnek és 2020 előtt nem várható a tőzsdére lépés, vagy az üzletág más módon való értékesítése. Mindenesetre a nagy érdeklődés pozitív a Thyssenkrupp számára.
Az olasz Il Sole 24 értesülései szerint az UniCredit egy holding társaságba vonná össze Olaszországon kívüli (Ausztria, Németország, Közép-Kelet-Európa, Törökország) érdekeltségeit, ezáltal hatékonyabb cégstruktúrát igyekezne létrehozni.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.