Erste kommentár Ugyan ma rövidített kereskedés, holnap pedig szünnap lesz a függetlenség napja alkalmából, ennek ellenére az S&P500 megcsinálta a kötelezőt, azaz a kitörési szint fölött maradt. Ez pedig azt...
Ugyan ma rövidített kereskedés, holnap pedig szünnap lesz a függetlenség napja alkalmából, ennek ellenére az S&P500 megcsinálta a kötelezőt, azaz a kitörési szint fölött maradt. Ez pedig azt jelenti, hogy lassan tovább kellene emelkednie, és az elkövetkező cirka egy év során el kellene érnie a 3.500 pont környéket. A DAX is megőrizte a tegnapelőtt hagyott rést a technikai szint fölött. A mai napon még tarthat a technikai korrekció a rövid dinamikus indikátorok alapján, ahogy a BUX indexben is. Ez praktikusan oldalazás-szerűséget jelenthet a mai napra nézve mind a két index esteében.
A nap végi hajrával sikerült enyhe emelkedést összehoznia tegnap az amerikai részvénypiacnak. A Dow és az S&P500 0,3%-kal, a Nasdaq 0,2%-kal került feljebb.
A mai napon rövidebb ideig tartanak nyitva az amerikai részvénypiacok: magyar idő szerint este fél 8-ig, míg holnap teljes szünnap lesz a Függetlenség napja miatt. Ugyanez igaz a kötvénypiacokra is.
Sikerült az őrült júniusi hajrá a Tesla-nak, ezzel az elektromos autógyártó összesen rekordot jelentő 95.200 autót szállított le a második negyedévben, jóval felülmúlván a 87.750 darabos konszenzust. Ennek 80%-a volt az új Model 3-as. A gyengébb április és május után látszott, hogy nagyon feszített tempót kell diktálnia a cégnek, hogy meglegyen Musk korábbi 90-100 ezres ígérete. Ebben az is segíthetett, hogy a Tesla-k után járó adójóváírás az USA-ban július 1-től a korábbi 3.750 dollárról ismét feleződik, ami valamelyest előrébb hozhatta a vásárlásokat. Kérdés, hogy ezek fényében sikerül-e tartani a mostani tempót. Ráadásul, még ha sikerülne is, azzal is csupán 350 ezer autót szállíthatna le idén a cég, ami még elmaradna Musk korábbi 360-400 ezres ígéretétől. Mindebből az látszik, hogy a harmadik negyedév kritikus lehet a cég szempontjából. A mostani jó hírekre 7%-kal emelkedett a részvény piaczárás után.
Nagy nehezen, de sikerült Donald Trumpnak két újabb jelöltet találnia a Fed Igazgatótanácsának két üres helyére, akik szintén inkább a lazább monetáris politikát támogathatják. Az egyik közülük a St. Louis-i Fed kutatási vezetője, Christopher Waller. A St Louis-i Fed elnöke, James Bullard, mindig is a lazább monetáris politikát pártolók körébe tartozott a jegybankon belül, a legutóbbi ülésen például egyedül ő szavazott kamatcsökkentésre. Wallernél jóval merészebb húzás Judy Shelton, aki korábban Trump informális tanácsadója is volt, illetve nyilvánosan már ki is jelentette, hogy a Fednek kamatot kéne csökkentenie. A Szenátus jóváhagyása az ő esetében jóval kérdésesebb lehet.
Loretta Mester, a clevelandi Fed elnöke szerint még nem kéne kamatot csökkenteni az USA-ban a gazdaság mostani állása szerint. Szerinte ezzel a Fed azt sugallná, hogy rosszabb a gazdaság állapota, mint az valójában, illetve ez akár pénzügyi egyensúlytalanságok kialakulásához is vezethetne. Mester 2014-es kinevezése óta tipikusan a szigorúbb monetáris politikát támogató jegybankárok egyike.
Az ügyhöz közel álló források szerint előrehaladott tárgyalásokat folytat a Broadcom a kibervédelemmel foglalkozó Symantec-kel egy potenciális felvásárlásról. A hírekre piaczárás után 22%-kal emelkedett a Symantec árfolyama.
Csökkenés jellemezte az ázsiai piacokat. A Shanghai index 0,8%-ot, a Nikkei 0,7%-ot, a Hang Seng pedig 0,3%-ot csökkent.
Júniusban a vártnál nagyobb mértékben, 52,7 pontról 52,0 pontra esett a kínai szolgáltatóipari Caixin beszerzési menedzser index. Ezzel alulmúlta a várakozásokat, melyek csak egy minimális csökkenéssel, 52,6 pontos index értékkel kalkuláltak. A G20 találkozót megelőzően nagyon bizonytalan volt a kereskedelmi konfliktus helyzete, azonban a hétvégi találkozón előrelepés történt, így a következő hónapokban a beszerzési menedzser indexekben is javulás várható.
Az amerikai határidős indexek a negatív, míg az európaiak a pozitív tartományban voltak ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.