Erste kommentár Csütörtökön és pénteken a 12.450 pont környékén levő ellenállási szintről fordult le a DAX index. Harmadszorra szaladt neki ennek a szintnek, s abszolút nem látszik túlvettség. Sőt a...
Csütörtökön és pénteken a 12.450 pont környékén levő ellenállási szintről fordult le a DAX index. Harmadszorra szaladt neki ennek a szintnek, s abszolút nem látszik túlvettség. Sőt a rövid, perces-órás MACD-k alapján lassan újra jöhet egy emelkedés. Ez a mai napon, vagy az elkövetkező napokban bekövetkezhet. Mindeközben a BUX egy kissé szenved, pedig 10 százalékkal az elmúlt 10 éves átlagos P/E értékeltség alatt, 10-es előremutató P/E rátán forog. Mindezt úgy, hogy a kilátások amúgy nem rosszak, persze nem is kirobbanóak, hiszen az elkövetkező években az elemzői várakozások szerint 5-10 százalékkal bővülhet a profit. A mai emelkedés egyelőre halovány próbálkozásnak tűnik, legalábbis ha az OTP-re tekintünk, hiszen azt látjuk, hogy vonzza a kicsivel 11.500 pont fölött levő 200 napos mozgóátlag, melynek elérése esetén számíthatnánk egy komolyabb fordulatra. Egyelőre a Richter sem túl erős, pedig a rövid (perces, órás) indikátorok alapján akár már emelkedhetne is. Úgy tűnik, hogy a nyári üzemmód elhalasztja itthon a komolyabb emelkedést.
Nem tetszett a magaslati levegő az új csúcsokon a vezető amerikai részvényindexeknek pénteken, ugyanis a kezdeti emelkedést csökkenés követte a nap hátralevő részében. Az S&P500 és a Dow végül 0,1%-kal, a Nasdaq 0,2%-kal került lejjebb.
Sikerrel vették az amerikai bankok a Fed stressztesztjének első körét. A vizsgálat során szokás szerint három szcenáriót modelleztek, köztük egy súlyos recessziós helyzetet. Ennek során a vizsgált bankok átlagos CET1 tőkemegfelelése 12,3%-ról 9,2%-ra esett vissza, ami jóval felette van a Fed által megkövetelt 4,5%-os minimumnak. Tavaly a Goldman-nál és a Morgan Stanley-nél is rezgett a léc, most azonban mind a két befektetési bank jóval felülteljesítette a kritikus szintet. Izgulni valójuk azonban még van a bankoknak, ugyanis ezen a héten derül ki a stresszteszt második körének eredménye, ahol a Fed a bankok által tervezett tőkejuttatásokat is jóváhagyja.
Újabb szankciókkal fenyegette meg Donald Trump Iránt, ezek elmondása szerint hétfőn léphetnek életbe. Ha ez csakugyan így lesz, az valójában egy kegyelemdöféssel érne fel, ugyanis a már most is érvényben lévő szankciók az iráni gazdaság több mint 80%-át érintik.
Visszafogottan indították a hetet az ázsiai részvényindexek. A Nikkei 0,2%-ot emelkedett, míg a Hang Seng és a Shanghai index is oldalazott.
A háttérben már ismét zajlanak a kereskedelmi tárgyalások az USA és Kína közt. A kínai delegáció egyik tagja szerint mindkét oldalon kompromisszumok várhatók. A formális egyeztetések kedden kezdődnek és a hétvégén a G20 találkozón a két elnök is találkozni fog egymással. Az USA részéről a tárgyalások egyik feltétele az lehet, hogy teljes mértékben Kína nélkül építhesse ki az amerikai 5G hálózatot.
Trump kereskedelmi tanácsadója, Peter Navarro szerint Kína szándékosan gyengítette a jüant, hogy ellensúlyozza a vámok hatását. Bár a jüan tényleg 5%-ot gyengült a dollárral az elmúlt egy évben, azonban ez inkább a lassuló növekedésnek és a romló külker mérlegnek tudható be, semmint szándékos deviza manipulációnak.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.