Erste kommentár Tegnap új csúcsra emelkedett az S&P500, és ezzel teljessé vált a már jó ideje épülő csésze alakzat. Ebből adódik egy célárfolyam, ami picivel 3.600 pont alatt van. Az alakzatból...
Tegnap új csúcsra emelkedett az S&P500, és ezzel teljessé vált a már jó ideje épülő csésze alakzat. Ebből adódik egy célárfolyam, ami picivel 3.600 pont alatt van. Az alakzatból adódó időtáv valamivel kevesebb, mint egy év, és az index nem tűnik túlvettnek. Azaz az emelkedés folytatódhat.
Itthon az OTP letörte a 11.900-as szintet, a következő támasz a 200 napos mozgóátlag 11.500 forint környékén. A letörés annak ellenére következett be, hogy a tegnapi Kúria döntés nem érinti az OTP-t, hiszen azokat a pereket, amiket a deviza kockázatról szóló nem megfelelő tájékoztatás miatt indítottak, a bank megnyerte, ugyanis a Kúria korábban már kiadott egy irányelvet arról, hogy milyennek kellett lennie egy ilyen tájékoztatásnak. Ennek az OTP szerződései megfeleletek. Így egy kicsit meglepő ez a nagy eladói nyomás. Szerintünk az elmúlt napokban megemelkedett bankközi kamatlábszintek sem indokolják ezt az elmozdulást. (Sőt!)
A Richter bejelentést tett közzé a mai napon. A főbb latin-amerikai országokban az Allergan fogja értékesíteni a cariprazine-t. A Richter nem kap mérföldkő kifizetést a szerződés aláírásáért. Az ok szerintünk az, hogy kicsi a piac. A csúcs értékesítés sem haladja majd meg nagy valószínűséggel a 10 millió dollár körüli szintet. Ugyan a Richter fogja szállítani az alapanyagot és royalty bevétele is lesz, de a fenti számból látjuk, hogy nem számottevő. A cég értékére vonatkozó pozitív hatás marginális.
A DAX a tegnapi nap végén elkezdett egy korrekciót. A perces MACD indikátorok alapján ez a korrekció a mai napon folytatódhat. A BUX index a perces dinamikus indikátorok alapján már egy ideje korrigál. A vételi jelzés egyelőre még nem érkezett meg.
Tovább folytatódott tegnap a kamatcsökkentési várakozások által fűtött rally az amerikai részvénypiacon, amivel az S&P500 és a Dow Jones új történelmi csúcsra ért. A Nasdaq 0,8%-kal, a Dow 0,9%-kal, az S&P500 1%-kal került feljebb.
Azt követően, hogy tegnap Irán lelőtt egy amerikai felderítő drónt, ami az USA szerint nemzetközi légtérben repült, bár Irán ezt tagadja, komoly tanácskozásba kezdtek az amerikaiak a válaszlépést illetően. Ennek eredményeképp Donald Trump légicsapást rendelt el néhány iráni célpont ellen. A művelet hajnalban már a kezdeti szakaszban volt, amikor Trump mégis úgy döntött, hogy lefújja az akciót. A folytatást illetően nem látott napvilágot információ, az azonban biztos, hogy a válaszlépés szükségességéről megosztottak az amerikai védelmi szervek és Trump adminisztrációja. A hírek nem befolyásolták számottevő mértékben a részvénypiacot, a határidős indexek 0,3-0,5% közötti mínuszba estek.
Már jövő kedden újraindulhatnak a kereskedelmi tárgyalások az USA és Kína között, ugyanis mindkét fél egy kisebb delegációt küldene előre Osaka-ba három nappal a G-20 csúcstalálkozó kezdete előtt.
Donald Trump sem zárkózik el attól a demokrata javaslattól, hogy óránkénti 15 dollárra emelkedjen a minimálbér amerikai-szerte. Ha ez megtörténne, az a kiskereskedelmi láncoknak, így például a Walmartnak és gyorsétterem-láncoknak okozhatna többek között gondot.
A feszült hangulatban nagyrészt csökkentek az ázsiai részvényindexek. A Nikkei 1%-ot, a Hang Seng 0,5%-ot csökkent, viszont a Shanghai index 0,4%-ot emelkedett.
A japán infláció a vártnak megfelelő ütemben lassult. Májusban az infláció 0,7% lett a korábbi 0,9% helyett, míg a maginfláció 0,5%-ra esett vissza a korábbi 0,6%-ról. Az infláció lassulása várható volt, hiszen áprilisban a szokatlanul hosszú szünet miatt megugrottak az utazással és turizmussal kapcsolatos árak. A japán jegybank változatlanul messze, sőt egyre messzebb van inflációs céljának elérésétől.
Tovább csökkent májusban a japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index, a korábbi 49,8 pontról 49,5 pontra süllyedt, ami kontrakciót jelez.
Hongkongban a várható újabb tömegdemonstráció miatt a belváros egy részét lezárták és átmenetileg a kormányzati épületeket is kiürítették.
Negatív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.