Erste kommentár Nem akar magára találni a BUX, ami elsősorban az OTP és Richter szenvedésének tudható be. A Richter esetében ezt értjük a szerializáció miatti aggodalmaknak köszönhetően, viszont az OTP esetében...
Nem akar magára találni a BUX, ami elsősorban az OTP és Richter szenvedésének tudható be. A Richter esetében ezt értjük a szerializáció miatti aggodalmaknak köszönhetően, viszont az OTP esetében kicsit értetlenül állunk a viselkedés előtt. Az gyógyszercég esetében hamarosan, május végéig várható az FDA döntése a cariprazine terápiás kiterjesztéséről. A bipoláris depresszióra vonatkozó döntés esetében pedig alapvetően jóváhagyást vár a piac és az Erste is. Ennek lehet némi pozitív hatása a részvény árfolyamára. Ugyanakkor technikailag elesőben van az 5.000 forintos szint, miközben eléggé túladottnak tűnik az árfolyam. Az OTP esetében még elfogadható a tegnapi záróár, hiszen még támaszszinten van, de innen nem kellene tovább mozognia lefelé.
Ugyan May talán megoldotta a gordiuszi csomót azzal, hogy az uniós szerződést nem csak a képviselőkkel, hanem a néppel is megszavaztatná, ennek ellenére átmeneti volt az öröm a font árfolyamában. Ez is azt sugallja, hogy kicsit óvatosabbak a befektetők mostanában, s ez így is maradhat nyár végéig. A DAX és a BUX esetében is oldalazásra számítunk a mai napon.
Megtartották a kezdeti pluszokat az amerikai részvényindexek tegnap, miután az USA átmenetileg elhalasztotta a Huawei elleni szankciók életbe léptetését. A Nasdaq 1,1%-kal, az S&P500 0,9%-kal, a Dow 0,8%-kal került feljebb.
Az ügyhöz közel álló források szerint a Huawei után újabb kínai vállalatok kerülhetnek az Amerikai Kereskedelmi Minisztérium feketelistájára. Ezúttal 5 olyan vállalat ellen mérlegeli a szankciók kivetését az USA, amelyek megfigyelő rendszerek fejlesztésével foglalkoznak. Ezzel könnyen tovább fokozódhat a feszültség az USA és Kína között, ami újabb akadályt gördíthet a sikeres kereskedelmi tárgyalások útjába.
A szektortársakhoz hasonlóan gyenge gyorsjelentést közölt tegnap a Nordstrom kiskereskedelmi áruházlánc. Az árbevétel 3,35 milliárd dollár lett a várt 3,57 milliárd dollárral szemben. Emellett egész éves növekedési várakozását is lerontotta a cég, a korábbi 1-2%-os növekedés helyett most már legjobb esetben is csak stagnálást vár. Az egy részvényre jutó eredmény 3,25-3,65 dollár között lehet a korábban prognosztizált 3,65-3,90 dollárral szemben. Az árfolyam közel 10%-kal esett piaczárás után.
James Bullard, a St. Lous-i Fed elnöke szerint kissé túlvállalta magát a Fed azzal, hogy decemberben tovább emelt az alapkamaton. Véleménye szerint ezzel most nagyon enyhén restriktív a monetáris politika.
Vegyesen telt a mai kereskedés a főbb ázsiai piacokon. A Nikkei és a Hang Seng stagnált, míg a Shanghai index 0,9%-os esést mutatott.
Kína nyitott a további kereskedelmi tárgyalásokra, nyilatkozta tegnap az USA kínai nagykövete a Fox News-nak. Kína hajlandó több amerikai terméket vásárolni az USA kereskedelmi mérleg hiányának csökkentése érdekében, hangsúlyozta a nagykövet. A fő vitapont a tárgyalások során azonban nem ez, hanem a kínai vállalatok állami támogatása, illetve a szellemi tulajdon védelme. A tárgyalások legutóbb május 10-én akadtak el, amikor Donald Trump megemelte a 200 milliárd dollárnyi kínai árura kivetett importvám mértékét. A nagykövet szerint az USA többször hirtelen változtatott álláspontján azt követően, hogy a felek már megállapodtak egy lehetséges egyezségben.
Ötödik hónapja esik a japán export, áprilisban 2,4%-os volt a visszaesés év/év alapon. Ezzel szemben az import 6,4%-kal nőtt a várt 4,5%-kal szemben, ami a belső fogyasztás szempontjából biztatóbb lehet.
Év/év alapon 0,7%-kal esett vissza a magánszektor gépipari rendelésállománya Japánban, ami jobb a várt 3,4%-os visszaesésnél, és nagy javulás az előző havi 5,5%-os visszaeséshez képest.
Az amerikai határidős piacok a negatív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX mínuszos volt.
A kifizetés június 27-én kezdődik, osztalékszelvénnyel június 18-án forog utoljára a papír. Az osztalék 100 forint részvényenként.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.