Erste kommentár Ma reggel látnak napvilágot a márciusi előzetes eurózónás beszerzési menedzser indexek, amelyekből kiderülhet, hogy hosszú hónapok után véget érhet-e a lejtmenet a feldolgozóiparban. Az...
Ma reggel látnak napvilágot a márciusi előzetes eurózónás beszerzési menedzser indexek, amelyekből kiderülhet, hogy hosszú hónapok után véget érhet-e a lejtmenet a feldolgozóiparban. Az év eleje óta nagyot rallyzó tőzsdék (részben a kínai stimulus kézzelfogható bizonyítékának hatására) ezt már kissé megelőlegezték, kérdés, hogy valóban itt van-e már a fordulat. A konszenzus mindenesetre azt várja, hogy az eurózónás adatsorban kisebb felpattanás lesz, ami ha beigazolódik, az megalapozhat a további kedvező tőzsdei hangulatnak. Fontos eközben figyelni a szolgáltatóipari indexet, ami eddig rendre ellensúlyozta a gyengébb feldolgozóipari adatokat. Efelől az e heti Zew index egyébként pozitív előjelet sugall.
A DAX index tegnap elérte az emelkedő trendcsatorna tetejét, így ma korrekció következhet, míg a BUX folytathatja felfelé araszolását a magaslati levegőn.
Minimális elmozdulással zárták a vezető amerikai indexek a szerdai napot, így továbbra sem sikerül elérni a tavalyi csúcsokat. Az S&P500 0,2%-kal esett, a Dow és a Nasdaq stagnált.
A korábban megcélzott részvényenkénti 15-17 dollárral szemben 19 dolláron jegyezték le a Pinterest részvényeit az elsődleges részvénykibocsátás során, ezzel összesen 1,4 milliárd dollárt tudott bevonni a vállalat. Ez nagyjából 10 milliárd dollárra értékeli a céget, ami a 2018-as árbevétel 13-szorosa. Ugyanez a mutató a Twitter esetében 8-szoros értéket, a Facebook esetében 9-szeres értéket mutat. Fontos azonban megjegyezni, hogy a Pinterestnél az utóbbi két évben az árbevétel éves 60%-kal növekedett, ami jóval felülmúlja a Facebook és a Twitter növekedési ütemét. Kérdés, hogy ez mennyire fenntartható. A részvényekkel ma kezdődik a kereskedés a New York-i tőzsdén a PINS ticker alatt.
Ezúttal sem hozott meglepetést a Fed Bézs könyve, a megkérdezett körzetek szerint szerény, illetve közepes ütemben bővült a gazdaság a tengerentúlon a márciusi, kora-áprilisi periódusban. A kiskereskedelem terén kicsit pesszimistábbak voltak a megkérdezett vállalatok, az ipar kilátásait illetően azonban továbbra is optimisták. A foglalkoztatottság a legtöbb iparágban továbbra is bővül, de különösen a magas képzettséget igénylő munkák esetében volt tapasztalható nagyobb bővülés. Az iparban továbbra is nehézségeket okoz a szakképzett munkaerő hiánya, ennek ellenére a bérek a legtöbb helyen csupán szerényebb ütemben emelkednek.
James Bullard, a St. Louis-i Fed elnöke szerint ismét meredekebbé válhat az amerikai hozamgörbe az év második felében, ahogy a második és harmadik negyedéves gazdasági adatok jó képet festenek majd a folyamatokról. Patrick Harker, a philadelphiai Fed elnöke is erősebb gazdasági képet vár a második félévre, ő akár már 2019-re is el tudna képzelni egy további kamatemelést, amennyiben az infláció is jobban felpörög, és tartósan eléri a Fed 2%-os célját.
A tengerentúlon, ahogy idehaza is a mai lesz utolsó kereskedési nap a héten, azonban hétfőn az USA-ban már nyitva tartanak a tőzsdék.
Esésbe fordultak az ázsiai piacok. A Hang Seng 0,5%-ot, a Nikkei 0,9%-ot csökkent, míg a Shanghai index stagnált.
Április 29-én és május 6-án tartják az amerikai- kínai kereskedelmi tárgyalások következő fordulóját. Várhatóan véglegesítik a megállapodás szövegét és a tervek szerint május 27-én az amerikai és a kínai elnök is aláírja a megállapodást, ezzel véget érhet a két ország közti kereskedelmi háború.
Negatív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A Magyar Telekom közzétette az osztalék kifizetésének menetrendjét. A részvényenkénti 25 forintos osztalék kifizetése május 24-én kezdődik. Osztalékszelvénnyel május 13-án forog utoljára a papír.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.